lucille48 lucille48 komentáře u knih

R. U. R. / Bílá nemoc / Matka R. U. R. / Bílá nemoc / Matka Karel Čapek

Skvělé, prostě skvělé! Zbožňuji tyto tři divadelní hry. Mám ráda styl jakým Čapek psal, využívá bohatou slovní zásobu, ale zároveň se neuzavírá veřejnosti. Je skvělý vypravěč a jeho příběhy mají spád. Dílo se mi velmi líbilo.

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Mně se dílo velmi zamlouvá, je hravé, veselé, není nestoudné ani vulgární. Je to dílo, které se neuzavírá před veřejností, je nadčasové. Zároveň ukazuje (jistě jen náznakem, ale lze to z toho vyvodit) fungování společnosti v 18. století.

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Tuto knihu jsem četla na základce jako povinnou četbu a kupodivu jsem ji nevnímala jako vulgární, ale zajímavou knihu na přečtení (nemyslete si o mně nic zlého, jsem slušná holka, fakt! Proto říkám kupodivu!). Mylná myšlenka, která se mi z tohoto příběhu vytvořila na mysli, byla ovšem ta, že je to vše pravda a než mi to někdo vysvětlil, považovala jsem autora za proutníka.

WWW.trápení WWW.trápení Jacqueline Wilson

Tato kniha se mi celkem líbila, pro mladší čtenáře velmi hezká kniha.

Miláčkové Miláčkové Jacqueline Wilson

Krásná knížka. Moc se mi líbila. Ale teda v té "slavné" rodince bych žít nechtěla.

Divný dárek Divný dárek Jacqueline Wilson

Toto dílo mi připadalo smutné, na žebříčku jejích knih u mě na vrcholu není. Ale Jacqueline Wilsonová je skvělá dětská autorka, to nemůže nikdo popřít.

Anděl Vicky Anděl Vicky Jacqueline Wilson

Knižka se mi hrozně líbila, v dětství jsem měla ráda příběhy spíše vážnější a tento byl podle mého gusta. Nadpřirozené jevy mi nevadí a tak ani vidina ducha mě nijak nepřekvapila a v knize nevadila. Líbí se mi, že autorka umí předat příběh dětí v těžké situaci.

Konec snění Konec snění Jacqueline Wilson

Tento díl se prvnímu dílu "Vzdušné zámky" rozhodně nevyrovná. Nicméně je to pokračování celkem zdařilé a povíme si pravdu: Všichni, co jsme první díl četli, asi chceme vědět, jak to s tou holčičkou, o které jsme četli, skončí.

18.07.2016 4 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Výborná knížka, starší, ale mohu vřele doporučit. Příjemné oddechové čtení.

18.07.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla celou, uznávám, že je dobrá, ale nic víc. Zvratů je tam na mě moc. Kniha pro mě to není.

18.07.2016 3 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Kniha je naprosto úžasná!! Pohltila mě. Naprosto skvělá!!

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Tato kniha mě velmi překvapila, očekávala jsem od této knihy něco úplně jiného. Osobně k Ovemu sympatie nechovám, ani po tom, co jsem si celý román přečetla. Musím ale uznat, že je málo knih, které by byly na toto téma a já je přečetla celé. Tato kniha ukazuje, že každý se se zármutkem vyrovnává jinak. Nicméně číst znovu tuto knihu určitě nebudu.

18.07.2016 3 z 5

Prázdná náruč Prázdná náruč Věra Němotová

Tento příběh jsem začala číst omylem, když jsem měla zájem o jinou knihu se stejným názvem.

Příběh je čtivý, celkem smutný. Konec je zamýšlen jako šťastný, já ho tak však nemohu vnímat.

31.01.2019 3 z 5

Sirotek z Highbury Sirotek z Highbury Joan Aiken

Samozřejmě že to není stejné jako od Austenové. Ale je to milá knížka, dá se přečíst.

03.03.2017 3 z 5

Větvička jívy Větvička jívy Jaroslav Seifert

Ačkoliv se mi sbírka maminka od Seiferta líbila tohle mi tak dobré nepřišlo, asi za to může i téma básní. Na začátku je dílo optimistické, později se stává stále a stále pesimističtější, což je v pořádku, ale přechod mezi těmito pohledy je příliš rychlý.

28.09.2016 2 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Je to zajímavá, krátká kniha. Je zde znát, že autor vyzdvihuje všechny informace jako stejně důležité. Dokázala mi alespoň trochu ukázat, co se dělo za druhé světové války - konkrétně z pohledu železniční stanice (úspěch - jsem historický barbar).
U některých postav, i u hlavního hrdiny, vidíme nevhodné chování (morální poklesek) - to se mi na knize nelíbilo (ale zase ji to dělá zajímavou pro mnoho dalších čtenářů).
Maturantům ji doporučuji, pokud mají rádi četbu o 2. světové válce a mohou bez problémů uvést historický kontext (dokážou popsat období 2. světové války).

23.09.2016 4 z 5

Dóóóst dobrý lovestory Dóóóst dobrý lovestory Karen McCombie

Hezký román pro dívky. Trochu specifický styl vyprávění, musíte zkusit jestli bude vyhovovat.

19.09.2016 4 z 5

Holčičí tajnosti Holčičí tajnosti Cathy Hopkins

Jako mladé holce se mi moc líbila. Mohu jen doporučit.

19.09.2016 5 z 5

Šíleně nadutá Ráchel Šíleně nadutá Ráchel Karen McCombie

Pro mladé slečny to může být super počtení, já ji asi četla moc stará, takže hodnocení tomu odpovídá.

19.09.2016 3 z 5

Psi, kteří štěkají, nekoušou? Psi, kteří štěkají, nekoušou? Imke Niewöhner

Četla jsem, ale nic si z toho nepamatuji a vím, že mě to příliš neuchvátilo.

06.08.2016 3 z 5