lucille48 lucille48 komentáře u knih

Prázdná náruč Prázdná náruč Věra Němotová

Tento příběh jsem začala číst omylem, když jsem měla zájem o jinou knihu se stejným názvem.

Příběh je čtivý, celkem smutný. Konec je zamýšlen jako šťastný, já ho tak však nemohu vnímat.

31.01.2019 3 z 5

Sirotek z Highbury Sirotek z Highbury Joan Aiken

Samozřejmě že to není stejné jako od Austenové. Ale je to milá knížka, dá se přečíst.

03.03.2017 3 z 5

Život s vysokou inteligencí Život s vysokou inteligencí Monika Stehlíková

Kniha mě naprosto pohltila, je čtivá a prostě dokonalá!

14.02.2017 5 z 5

Větvička jívy Větvička jívy Jaroslav Seifert

Ačkoliv se mi sbírka maminka od Seiferta líbila tohle mi tak dobré nepřišlo, asi za to může i téma básní. Na začátku je dílo optimistické, později se stává stále a stále pesimističtější, což je v pořádku, ale přechod mezi těmito pohledy je příliš rychlý.

28.09.2016 2 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Je to zajímavá, krátká kniha. Je zde znát, že autor vyzdvihuje všechny informace jako stejně důležité. Dokázala mi alespoň trochu ukázat, co se dělo za druhé světové války - konkrétně z pohledu železniční stanice (úspěch - jsem historický barbar).
U některých postav, i u hlavního hrdiny, vidíme nevhodné chování (morální poklesek) - to se mi na knize nelíbilo (ale zase ji to dělá zajímavou pro mnoho dalších čtenářů).
Maturantům ji doporučuji, pokud mají rádi četbu o 2. světové válce a mohou bez problémů uvést historický kontext (dokážou popsat období 2. světové války).

23.09.2016 4 z 5

Dóóóst dobrý lovestory Dóóóst dobrý lovestory Karen McCombie

Hezký román pro dívky. Trochu specifický styl vyprávění, musíte zkusit jestli bude vyhovovat.

19.09.2016 4 z 5

Holčičí tajnosti Holčičí tajnosti Cathy Hopkins

Jako mladé holce se mi moc líbila. Mohu jen doporučit.

19.09.2016 5 z 5

Ségry a čáry na rodiče Ségry a čáry na rodiče Thomas Brezina

Četba pro mladé slečny. Jednoduše psané, super oddychová četba.

19.09.2016

Šíleně nadutá Ráchel Šíleně nadutá Ráchel Karen McCombie

Pro mladé slečny to může být super počtení, já ji asi četla moc stará, takže hodnocení tomu odpovídá.

19.09.2016 3 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Krásná a srozumitelná poezie o citech k mamince a vzpomínkách na dětství.

17.09.2016 5 z 5

Kulička a jiné povídky Kulička a jiné povídky Guy de Maupassant

Nedoporučuji mladším čtenářům, ale jsou to zajímavé a hezky napsané povídky, většinou nepozitivní. Je hezky ukázáno, co museli lidé řešit v 19. století.

16.09.2016 5 z 5

Psi, kteří štěkají, nekoušou? Psi, kteří štěkají, nekoušou? Imke Niewöhner

Četla jsem, ale nic si z toho nepamatuji a vím, že mě to příliš neuchvátilo.

06.08.2016 3 z 5

Český jazyk a literatura: Ucelená, přehledná, osvědčená příprava k maturitě a k přijímacím zkouškám na střední a vysoké Český jazyk a literatura: Ucelená, přehledná, osvědčená příprava k maturitě a k přijímacím zkouškám na střední a vysoké Marie Sochrová

Historický kontext, pořádný životopis autora v této knize není. Dobré pro částečnou orientaci v literatuře. K maturitě úplně nestačí.

06.08.2016 3 z 5

Jak flirtovat Jak flirtovat Nina Deissler

Mně se kniha celkem líbila - dokonce na nějaký čas ovlivnila i mé chování a ne špatným směrem (zaměřila jsem se více na cvičení a rovnání kulatých zad). Pokud danou literaturu nebere jako kritiku sama sebe, ale jen upozornění, co zaujme muže víc a nepřijímáte veškeré názory, jako pouštění si muziky pro nalazení sebe k flirtování každé ráno, nebo důvěřovat, že všechny názory, které má autorka a její partner budou vyhovovat i vašemu vztahu, tak Vám kniha může v určitém ohledu pomoct.

Moje první láska Moje první láska Callie West

Četla jsem ji jako náctiletá a musím říct, že jsem dané slečně rozuměla a rozumím jí i teď. Stejný problém asi trápí nejednu slečnu toužící po studiu a dosažení té nejvyšší příčky, které je možno - aniž by mohla i spokojeně žít i v jiných odvětvích než jen kariéra - ale hlavně i rodina (v tomto případě partner).

04.08.2016 5 z 5

Sejdeme se v nebi Sejdeme se v nebi Šárka Junková

Velmi dobrý román, velmi dobrý. Téma je velmi silné. Pro člověka, který uvažuje o smrti, fyzických indispozicích, nesnaží se jim vyhýbat a nebojí se o nich číst, je to kniha velmi poučná.

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Kniha je zajímavá. Byla jsem s Vieweghem na besedě v době, kdy se kniha buď chystala a nebo byla už na prodejních pultech. Sám autor nebyl přesvědčen, že vydání této knihy je dobrý nápad. Jeho manažer (či poradce) ho přesvědčil. Nemůžeme to brát jako většinu jeho děl - uměleckých děl s komickými prvky, ale jako deník spisovatele v těžkých chvílích jeho života - dílo, které měl nakonec odvahu publikovat.
Myslím, že to zasluhuje respekt a ne jeho kritizování. Kniha je stereotypní, ale to vyjadřuje autorovu sílu, já bych se snažit přestala po 4 stranách, kdyby to nešlo okamžitě (vrátit se okamžitě zpět do svých kolejí) - a co vy?

Zlý farář přejel hodného psa Zlý farář přejel hodného psa Jiří Barhoň

Mně osobně se kniha příliš nelíbila... asi mi nesedlo téma o církvi, či to bylo podáno stylem, který nemám ráda.

04.08.2016 3 z 5

111 důvodů, proč milovat muže 111 důvodů, proč milovat muže Victoria Robinsson

Tak pokud to člověk bere jako oddychové čtení a nebere to moc vážně, tak je to docela slušné. Některé věci se tam opakují. Znám lepší knihy, ale šlo to.

30.07.2016 3 z 5

Nové Mikulášovy patálie: Návrat z prázdnin Nové Mikulášovy patálie: Návrat z prázdnin René Goscinny

Musím říct, že jsem knihu četla jako dospělá, takže mě tolik neoslovila. Také se ovšem domnívám, že ani kdybych ji předložila dětem nebudou o ni mít takový zájem, jako o jiné - mírně zajímavější a celistvější pohádky.

30.07.2016 3 z 5