lucille48 lucille48 komentáře u knih

První slzy První slzy Jacqueline Wilson

Série První … mě z děl Jacqueline nezaujala, nelíbila se mi a nedočetla jsem ji. Díla od Jacqueline Wilsonové jsou obvykle skvělé. Doporučovala bych Vám od této autorky jiná díla, ale výběr je samozřejmě na Vás.

První nástrahy První nástrahy Jacqueline Wilson

18.07.2016 2 z 5

První láska - starosti, nástrahy, slzy První láska - starosti, nástrahy, slzy Jacqueline Wilson

První láska První láska Jacqueline Wilson

Průšvihářky Průšvihářky Jacqueline Wilson

Knihu jsem nedočetla, nebyla pro mě dostatečně zajímavá, abych se k tomu přinutila. Jacqueline Wilsonová je skvělá autorka a já obvykle knížky dočítám, ale do tohohle nemám chuť.

Přežít Přežít Jacqueline Wilson

Celkem dobré. Nicméně mám radši, když je hlavní postavou dívka.

18.07.2016 3 z 5

Polibek Polibek Jacqueline Wilson

Hrozně krásná knížka. Moc se mi líbila. Autorka se nevyhýbá ožehavým tématům a tento román je toho důkazem. Je to jedno z jejích lepších děl, dle mého názoru.

Pohřben zaživa Pohřben zaživa Jacqueline Wilson

Zrovna tuto knížku od Jacqueline příliš neoceňuji. Asi jsem radši, když je hlavní postavou dívka, nežli chlapec.

18.07.2016 3 z 5

Nejlepší kamarádky Nejlepší kamarádky Jacqueline Wilson

Moje druhá knížka, kterou jsem od Wilsonové, jako malá, četla. Byla naprosto suprová, zvlášť se mi líbilo, že Gemma a Alice spolu kamarádily, i když byly každá úplně jiná.

Nejdelší velrybí píseň Nejdelší velrybí píseň Jacqueline Wilson

Přímo nádherná knížka, zbožňuji ji. Má šťastný konec a za to jsem moc ráda. Geniální, jedna z mých nejoblíbenějších.

Můj tajný deník Můj tajný deník Jacqueline Wilson

Nedočtená kniha, kterou ani dočítat nechci, což je u mě velmi neobvyklé a že se to stalo u děl Jacqueline Wilsonové je úplně neuvěřitelné (jako malá jsem zbožňovala Jacqueline Wilsonovou a doteď si někdy její díla pročítám). Nelíbí se mi stejně jako "Jacky snílek". Této knihy jsem nelitovala a zbavila se jí.

Moje sestra Jodie Moje sestra Jodie Jacqueline Wilson

Suprová knížka, velmi se mi líbila. Ačkoliv je tam samozřejmě velmi smutný prvek, je hrozně dobře napsaná a já ji měla hrozně ráda.

Miláčkové Miláčkové Jacqueline Wilson

Krásná knížka. Moc se mi líbila. Ale teda v té "slavné" rodince bych žít nechtěla.

Líza Bublina Líza Bublina Jacqueline Wilson

Knížka pro menší, ale suprová. Moc se mi líbí, vztah mezi babičkou a Lízou.

Lekce lásky Lekce lásky Jacqueline Wilson

Dílo moc hezké, pro starší čtenářky, o holce špatně zařaditelné do společnosti. Jedna z knížek od Jacquelin, která nekončí vyloženým happy endem. Prudence považuji za velmi chytrou a v určité míře i mírnou holku, která se vzpírá autoritám, protože na to má věk. Přála bych jí lepší osud, ale vím, že z toho, co se jí na konci knihy stalo, se může v pohodě dostat.

Kočičí mumie Kočičí mumie Jacqueline Wilson

Kniha se mi moc líbila. Byla smutná, ale z jistého pohledu krásná. I když jsem byla teenager a kniha byla určena pro mladší čtenářky, pobrečela jsem si.

Jacky snílek Jacky snílek Jacqueline Wilson

Tak tohle dílo jsem nedočetla, a to je co říct, protože obvykle dočítám, i když mě kniha neosloví. Odkazy a reklamy v díle na knížky, které napsala, ačkoliv jsem je téměř všechny četla, mi připadaly nevhodné, narušující. Celistvý příběh o Jacqueline bych četla raději.

Ilustrovaná máma Ilustrovaná máma Jacqueline Wilson

Zase jedna kniha, kde dítě má za úkol být moudřejší než jeho rodič. Už v dětství pro mě bylo těžké neopovrhovat matkou, tak nezodpovědnou. Velmi dobře jsou tu popsány pocity dítěte, které se s tímto problémem musí vypořádat. Je to rozhodně hezká knížka.

Dvojčata v průšvihu Dvojčata v průšvihu Jacqueline Wilson

Kniha se mi moc líbila. Sympatičtější mi byla bezpochyby Garnet, asi i protože jsem sama spíš jako ona.

Divný dárek Divný dárek Jacqueline Wilson

Toto dílo mi připadalo smutné, na žebříčku jejích knih u mě na vrcholu není. Ale Jacqueline Wilsonová je skvělá dětská autorka, to nemůže nikdo popřít.