Ilustrovaná máma

Gemma dřív milovala Amaryllis, milovala mě, milovala náš společný život. My tři jsme byly na tom šedém světě jako pestrobarevně vybarvené květiny, jako zářící obrázky, kterými byla Amaryllis potetovaná… Amaryllis, potetovaná od hlavy až k patě nádhernými kérkami, je nejskvělejší a nejkrásnější máma na světě. Alespoň ji tak vidí Keiko (jenom si občas přeje, aby její krásná máma celé noci neflámovala a aby občas nemívala ty divné úlety). Její starší sestra Gemma už ale Amaryllis tolik neobdivuje jako dřív. Má ji sice taky ráda, ale někdy zatouží po tom, aby byla trochu normálnější…
2.vydání

méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/80_/80714/ilustrovana-mama-80714.jpg 4.2256

The illustrated mum (2009)

Pro děti a mládež
Vydáno:, BB art

Elulilinka1

Zajímavá kniha s nápaditými názvy kapitol. Jak jinak než pět hvězdiček:)

zuzi509

Tuhle knihu jsem nedočetla. Byla jsem tak v půlce a bylo to pořád dokola. Amaryllis si dávala a vymýšlela tetování a Gemma na ní byla naštvaná.

medlovice

Moje nejoblíbenější. Mám ji přečtenou dvakrát a doporučuju dalším. Jen si děti važte toho, co pro vás matky dělají.

knihomolkačenka

Já Gemmu chápu,ale stejně by mohla být trošku milejší...Ale rozhodně doporučuji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kačkaknihomol

Nemůžu si pomoct, ale opět skvělá kniha! Amaryllis mi bylo líto, někdy jsem se na ni zlobila. Jacqueline pocity Keiko naprosto pochopila a i když je tento příběh z pohledu desetileté holčičky, hodně mně to bavilo.

Terezaa
01.11.2016

Moc hezká knížka. Četla jsem ji už pětkrát a rozhodně ji do rukou vezmu ještě několikrát.

lucille48
18.07.2016

Zase jedna kniha, kde dítě má za úkol být moudřejší než jeho rodič. Už v dětství pro mě bylo těžké neopovrhovat matkou, tak nezodpovědnou. Velmi dobře jsou tu popsány pocity dítěte, které se s tímto problémem musí vypořádat. Je to rozhodně hezká knížka.

SeverusSnape
16.05.2016

Smutné vtipné,miluji J.W.,jen ona to dokáže takto mistrovsky zakomponovat.
Vždy se vcítím do role hl.hrdinky. :)
Jedna z nej knih od J.W

kata5121
19.01.2016

Tuhle jsem měla taky opravdu hodně ráda. Její styl psaní jsem opravdu milovala.

Dreamless
27.12.2015

Moja úplne prvá kniha , môj prvý román. Nezabudnem nikdy.

tisha8409
02.07.2015

Zajímavý pohled reálně dětskýma očima...

en.bee
12.12.2014

Velmi krásná kniha. Všechny knihy od téhle spisovatelky jsou bomba :) je úžasná. Její kniha byla prvni , kterou jsou přečetla.

Sabka123
24.08.2014

Tato kniha se mi velmi líbila. Všem bych ji doporučila, protože si myslím, že stojí za to si ji přečíst :-)

kristýnka007
03.07.2014

paní Wilsonová umí podle mého skvěle psát:) už jako prcek jsem jí měla ráda, a do teď mě to neopustilo! Miluju to, jak píše příběhy ze života:)

cass
09.04.2014

Moc se mi líbila. Jako všechny od J.W..

Marčullkas
05.04.2014

knížku jsem četla jako dítko a vzpomínám si, že mě autorka Wilson bavila.

Sarah13
30.01.2014

Myslím si, že asi všechny knihy od této autorky jsou skvělé. Tato se mi líbila strašně moc. Všem vřele doporučuji.

Linu
17.08.2013

Krásný příběh, jeden z nejlepších!

Kačuul
02.07.2013

Knížky Wilsonové jsou nádherné snad všechny, pár (ale vážně jenom pár!) mě malinko zklamalo, ale nic markantního to nebylo. Tahle se mi líbila obzvlášť. Příběh vypráví (teď si nejsem jistá jestli desetiletá nebo jedenáctiletá, ale spíš desetiletá) Keiko, tudíž vám může přijít, že se jedná o něco dětinského, ale ono i když je to napsáno dětským jazykem, je to tak nesmírně procítěné, dojemné a krásné, že to může být snad jedno...

Desire_Lydon
29.03.2013

Smutný příběh. Vždycky, když nemám co číct, sáhnu po téhle knize. Úžasné, doporučuji :)

Dep8
15.12.2012

Jedna z nejpovedenějších knih Jacqueline Wilsonové, která mě opravdu hodně zaujala. Paní Wilsonová umí ve svých příbězích brnkat i na vážnější notu, což je dobře.

Lucka66
15.04.2012

Úžasná knížka! Doporučuji všem :)

Lucka66
15.04.2012

Zajímavý příběh. Kdyby jste Amaryllis potkali jen tak na ulici, odsoudili by jste ji ale knížka ukazuje že i potetovaná máma s krátkým oblečením a divokými vlasy se snaží být dobrou matkou..jen se jí to někdy nedaří..Gemma mě tu šíleně štvala ale Keiko byla moji oblíbenou postavou hned od začátku :)

Kituna
18.02.2012

dobrá kniha ...pribeh si moc nepamatuji ..asi nebyl moc zajimavy

VeverQa
30.08.2011

Krásná kniha, nejen pro malé! Není to jenom dětská knížka, je to poněkud drsná knížka o Keiko, děvčátku které má hrozné spolužáky, ( trochu namyšlenou ) starší sestru a opravdu nezodpovědnou matku.

VeverQa
28.08.2011

Úžasná kniha! Ale celkem smutná a taková drsná. Keiko nemá lehký život!

Slečna L.
24.05.2011

Má nejoblíbenější kniha od mé velmi oblíbené spisovatelky. Vždy mě dokáže rozplakat.

Nikol(k)a
01.02.2011

Knihu jsem nepřečetla celou, protože mi přišla taková nesrozumitelná.