Přežít

Přežít https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/3846/prezit-3846.jpg 3 180 19

Přežít! série

Další z knížek od oblíbené autorky Jacqueline Wilsonové je určena pro mladší čtenáře, a podržte se – tentokrát i pro kluky! V nabídce dětského sportovního tábora slibovali horolezectví, slaňování, jízdu v kanoích i bláznivý kyblíkový závod, zkrátka samou akční zábavu. Co se týče Tima, je tu jediný problém: strašně nerad sportuje… Podaří se mu přežít hororový týden absolutně nabitý závoděním všeho druhu? A může vůbec zvítězit jeho družstvo, Tygři? Jedna věc je jistá – zázraky se dějí a každý se tu dočká nějakého překvapení! ... celý text

Humor Pro děti a mládež
Vydáno: , BB art

Cliffhanger , 1996

haki34
23.12.2022 4 z 5

ze zrušené knihovny..milá jednohubka, pro dospěláka na půlhoďku čtení..o tom, jak skorooutsider Tim jel na tábor, a jak si tam nakonec poradil...takový povzbuzovák, tímový duch, kamarádství, soupeření, nějaký ten malý "hajzlík", táborová atmosféra, chápaví vedoucí..přesně tak, jak by to mělo být ;)
škoda jen té stručnosti, týden tábora (tak to aspoň podle textu vypadalo) utekl velmi rychle. Umím si představit více rozvinuté, takto byl děj hodně stručný, pár vět, formou pro menší a mladší, obsahem pro větší děti.
Každopádně poctivých 3,5*, kloním se k vyššímu, už jen pro ten obsah, pointu a táborového ducha :)

Štěpinambura
17.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Kniha byla sice krátká, ale nejspíše mi unikla pojinta. Shrnutí: Tim nehce na tábor. Tima ostatní děti moc nemusí. Tim zachrání panenku. Tima mají děti radši. Tim vyhraje závod i když má rozbité koleno. Tima mají děti rádi. Konec. Závěr hezký a celkový příběh moc milý, ale ta pointa mi tam opravdu chyběla-

lily_maleckova
03.07.2021 3 z 5

Tato kniha je pro mě hroznou nostalgií, protože si pamatuju, že nám ji četla naše paní třídní učitelka asi ve druhé třídě na základní škole ️ kniha byla pěkná, krátká, za mě jedna z těch slabších od autorky

Amifa
24.03.2021 5 z 5

Úžasná kniha, mě naprosto nadchla. mám tři dcery, z nichž dvě tábory milují a jedna na žádný PROSTĚ nepojede. Možná jí příběh Tima ukázal, že je to tam vlastně fajn

inachisio
29.08.2020 3 z 5

Konečně pasala Wilsonová taky o klukovi a nebylo to špatné. Postrádalo to ale něco z jejích předchozích velice nápaditých příběhů.

DancerJaneBooks
18.02.2018 5 z 5

Hezká knížka. Sice má méně stran a je pro mladší čtenáře, ale to mi vůbec nevadilo. Je to vyprávěné sice z pohledu kluka, ale to mi taky nějak moc nevadilo. Podle mě nemá Jacqueline Wilsonová žádnou špatnou knihu, ale možná jo, to se ještě uvidí :) . Těším se na knihu, která na ni trochu navazuje- Pohřben zaživa.

Elulilinka1
22.04.2017 5 z 5

Kniha je pro mladší čtenáře, ale i tak se dá číst. J. Wilsonová jinak píše moc hezky.

Kačkaknihomol
29.03.2017 1 z 5

Nejhorší kniha od J. Wilson. Nuda, nuda a ještě jednou nuda. Navíc byl jako hlavní postava kluk, což je velké mínus.

Bettybook
15.03.2017 1 z 5

Myslím si,že je to nejhorší kniha od J.Wilson.Ale každýho názor.

Peanut
03.08.2016 4 z 5

Prostě J. Wilson.................

lucille48
18.07.2016 3 z 5

Celkem dobré. Nicméně mám radši, když je hlavní postavou dívka.

SeverusSnape
16.05.2016 5 z 5

Smutné vtipné,miluji J.W.,jen ona to dokáže takto mistrovsky zakomponovat.
Vždy se vcítím do role hl.hrdinky. :)
Nejslabší kniha od J.

nikikostadinova
11.03.2016 4 z 5

Měla jsem přečtené za jedno odpoledne. Ale příběh byl milý a pro mladší čtenáře vděčný. Takže proč ne ?

Jusťa
11.01.2015

Tato kniha je pro menší děti.

Weasley
24.06.2013 2 z 5

Popravdě, příběhy Tima mě nikdy moc nebavily. Hodnocení zvednul až kamarád Piškot.

Daxie L. Jesus
10.02.2013 odpad!

A zase ty povinné četby, jak já je nenávidím. Proč? Učitelé mají nějakou zvrácenou představu o tom, co má být dobré a co ne. Zase proč? No například se mě tuhle učitelka na literaturu ptala, jak můžu ve svém věku číst Orwella? V pohodě, ale tohle bylo utrpení. Díky Bohu, že to bylo před stovkami let.

Dep8
15.12.2012 3 z 5

No jo, tábory... :D
Nevadilo by mi, kdyby kniha byla delší.

kajisek
25.11.2011

Sevilla:musím se přiznat,že je to bezva,ted ti asi můžu znít jako mimino,ale nstrašně mě to bavilo a nadchlo

Sevilla
02.01.2011 1 z 5

Tuhle knížku jsem četla malému bratrovi, protože ji ještě neuměl přečíst sám. Musím přiznat, že je to opravdu pro hodně malé.

Jacqueline Wilson
britská, 1945