Moje sestra Jodie

Pearl a Jodie jsou sestry. Mladší Pearl je malá, stydlivá a ustrašená. Jodie je skoro o tři roky starší a je odvážná, ztřeštěná a drzá – a Pearl ji zbožňuje. Když si jejich rodiče najdou novou práci v Melchester College, viktoriánské internátní škole připomínající gotický hrad, dívky tu ve společnosti několika dětí stráví nezvyklé a trochu fantastické prázdniny. S novým domovem se ale všechno začíná pomalu měnit. Jodie byla vždycky vůdkyní – ale teď je to Pearl, kdo si najde nové přátele: vysokého a výstředního Harleyho a paní Wilberforceovou, manželku ředitele, která ji pozve do své úžasné knihovny. Zato Jodie jako by přitahovala další a další průšvihy – hádá se s mámou, děsí malé děti, flirtuje s mladým zahradníkem… Začátek školního roku sice ty zvláštní prázdniny ukončí, ale život sester se mění dál. Jodie nemůže zapadnout do své nové třídy plné namyšlených dětí z bohatých rodin. Zato Pearl se daří výborně. Možná už na Jodie nelpí tolik jako dřív. Jodie ale sestru postrádá. Teprve tragická nehoda, k níž dojde při školní oslavě s ohňostrojem, přivede Pearl k poznání, jak moc svou starší sestru potřebuje… ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127869/moje-sestra-jodie-127869.JPG 4.6335
Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , BB art

My Sister Jodie, 2010

Kniha Moje sestra Jodie

midone

Taková nostalgie! Toto byla úplně první kniha, u které jsem brečela.

EmaKnizkova

Smutné ale nádherné...

VioletMokrasova
05.10.2021

Krásný příběh. Zatím moje druhá nejoblíbenější knížka od J. W. Pearl mi byla hodně sympatická. Úplně jako já. Akorát já jsem starší sourozenec. Jodie byla zase taková vtipná... Měla jsem je ráda obě ale víc asi Pearl. Měla jsem taky moooc ráda paní Wiberclifovou. Konec knížky byl vlastně moc krásný i když se mi prvně nelíbil.

itsnotgab
15.07.2021

Jedna z nejlepších knížek od paní Wilsonové. Musím přiznat, že ani po téměř deseti letech, kdy se k této knížce pravidelně vracím, nedokážu na konci nebrečet.

Tohru-
28.07.2020

Keby to nebola kniha pre deti, tak možno inak hodnotím, ale nemôžem. Čítala som ju ako dieťa a mám z nej dodnes traumu. Silná kniha, ťažká téma, ale fakt nie pre danú vekovú kategóriu. Dodnes ma z nej striasa.

book_fan
13.07.2020

Tohle bylo tak špatné. Myšlenka jako taková dobrá, ale zpracování naprosto otřesné. Byť příběh jako takový je o závažném tématu, tak kniha jako taková je sentimentální tak moc, že se mi z toho chce brečet. Navíc to celé bylo neskutečně předvídatelné, takřka od samého začátku bylo jasné, co se na konci knihy stane.

Celkově hodnotím jednou hvězdou.

Elka252
25.02.2020

Znám hodně jejich knih ale tahle je nejj. Napínavý přípěch o lásce, kamarádství, pomocné ruce protkaný zradou a smutkem.

Havraspárka
21.08.2019

Moje nejoblíbenější dětská kniha, která se ihned po přečtení zařadila na můj seznam naprosto nejoblíbenějších knih (a je tam dodnes). Ačkoli se presentuje jako četba pro dívky zhruba desetileté, nerozpakovala bych se nad ní ani jako dospělá. Wilsonová má neuvěřitelný talent na vtáhnutí čtenáře do děje, prakticky až nemožnost neoblíbitelnosti hlavních postav a zkrátka celkového zpracování. Na konec bych asi řekla jedno - čtení jejích knih ve mně probudilo opravdu náročnou a vybíravou čtenářku, protože na něco tak dobrého, milého a zároveň smutného jsem dlouho po přečtení nenarazila.