LuciKo LuciKo komentáře u knih

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Naprosto úžasná kniha. Vůbec jsem netušila, že v Řecku proběhla občanská válka, natož že sem ve 40. letech dorazilo tolik tamních obyvatel. Nejenže mi tedy kniha rozšířila historické znalosti o poměrech na Balkáně v poválečné době, ale nabídla také silný příběh jedné rodiny a jejich blízkých. I s odstupem několika dnů po dočtení jsem jí plna a budu ráda doporučovat všem známým k přečtení.

22.08.2022 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Příběh o dvou ženách, které od sebe dělí 90 let. Co si z této knihy odnáším je jejich neochvějná víra v dobro. Že všechno dobře dopadne. Neskutečně silné dílo, které mě v průběhu jeho čtení několikrát přivedlo k slzám. Děkuji za konec, který autorka zvolila. Jsem nadšená a myslím, že mi tato kniha bude v hlavě rezonovat ještě dlouho.

13.07.2022 5 z 5

Miluj mě jakkoli Miluj mě jakkoli Jennifer Probst

A tohle já můžu na všechny způsoby. Nové prostředí na stavbě zase přináší něco trošku neokoukaného. Mám pocit, že hodně se v poslední době vyskytuje knížek s tématikou jídla (nebo možná jen v mém repertoiru) - tentokrát jsem se mohla kochat popisy krásného designu a interiérů. Co se týče děje, je to klasika. Ale Jennifer Probst prostě umí psát a zaujmout a tak jí to všechno zbaštíte, ani nevíte jak... A pak už jen voláte po dezertu :) (A zase to jídlo.. :)))

16.01.2020 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Naprostý top svého žánru. Už dlouho se mi nestalo, že jsem četla do ranních hodin. Skvělé interakce mezi hlavními hrdiny, bonusem poměrně netradiční akademické prostředí. Téma falešného vztahu mám ráda a autorka využila potenciál nejlépe, jak jen to šlo. Tato autorka mě nadchla a moc se těším na její další knihy. Snad již v češtině, i když ani slovenština mi nezabránila si tuto knihu vychutnat na maximum.

06.12.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

No a co, že je už od začátku jasné, jak to dopadne? No a co, že klišé střídá klišé? Já tyto knížky beru do ruky jako jistotu a ani tato mě nijak nezklamala. Za mě jako relax po práci super. A ta Kodaň, to byl bonus. Hygge a šílenství kolem něj mě doteď nechávali chladnou, ale ta atmosféra knížky, ta je! Pokud je to teda ono, vzdávám se :) Autorka odvedla skvělou práci, krásná reklama na dovolenou v Dánsku.

31.01.2019 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Knížku bych rozdělila na několik částí. Ze začátku, než se člověk zorientuje, tak to trvá. Pak ho děj chytne a je hrozně zvědavý, co tam bude dál, co se tedy tak zvláštního stane. Děj graduje a graduje, ale pak mám pocit, že od určitého momentu už dost stagnuje a část v tělocvičně na konci je zbytečně dlouhá. Celkově jsem s knihou ale spokojená, Liane Moriarty psát umí. Navíc je tato knížka hezká sonda do lidské mysli a hlavně na začátku ukazuje, jak fungují lidské předsudky.

08.11.2019 4 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Za sebe musím říct, že tato knížka funguje skvěle od začátku až do konce. Vtipná, chemie mezi hlavními hrdiny působí přirozeně, děj "odsejpá" a ani to drama na konci není zbytečně protahované (když už teda nějaký ten zvrat být musí) :))

01.11.2019 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Kéž by tak knížky Julie Caplin vycházely aspoň co dva měsíce. Ty se tak krásně čtou. Člověk si u nich odpočine, pozná nové země, novou kulturu, u romantiky se zasní a po přečtení si říká "ještě ještě". Pohlazení po duši v dnešní uspěchané a mnohdy neveselé době.

16.07.2022 5 z 5

Příběh srdce Příběh srdce Kathryn Taylor

Příběh, který chytí za srdce ❤️ Krásně se četl, délka byla příjemná. Líbilo se mi uspořádání do dvou příběhů, takže knížka po celý čas neztratila na spádu.

18.01.2020 4 z 5

Advokátova dcera Advokátova dcera Anthony Franze

4,5 hvězdičky. Prostředí soudu mi nebylo moc blízké, ale zbytek. Jedna velká jízda. Možná tomu pomáhají krátké kapitoly, nevím, ale pořád se něco děje. Nemáte pocit, že je něco zbytečné a navíc, že čtete nepodstatnou omáčku. Knížka mě strhla a po dlouhé době jsem dočítala zase pozdě v noci.

14.11.2019 4 z 5

Žiadnu lásku, len sex Žiadnu lásku, len sex Vi Keeland

Víc knížek od Vi, prosím! Zábavná a pohodová :)

14.06.2019 5 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Po pěti letech nová kniha a já jsem neodolala a hned si novou "lanczovku" musela přečíst. Jak jsme nad ní vyrostla, tak oceňuji, že se jednalo o starší hrdinku. Knížka se četla sama, dojala mě, i na pár slz na konci došlo. A že je konec otevřený? Tak to bych vůbec neřekla! Za mě krásně uzavřený příběh, detaily si domyslíme, to hlavní je jasné! :) Snad se další knihy autorky dočkáme dříve než za 5 let, protože jsem si knížku moc užila!

30.05.2019 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Elle tak, jak ji známe. Sympatická hlavní dvojice plná protikladů, příběh, který má spád a nenudí. Hlavně moc chválím, že si na konci autorka odpustila zbytečná dramata mezi Summer a Fitzem, vůbec to pro vystavění příběhu nebylo třeba.

20.05.2019 4 z 5

Ve tvých snech Ve tvých snech Kristan Higgins

A mně se knížka líbila moc. Jack byl zlatý, i když chvílemi byl vylíčen až naivně a hloupě. Emmaline se podle mě k němu skvěle hodila, přímá, na nic si nehrála, moc sympatická postava. Až mě to překvapilo, v původních dílech jsem si ji představovala dokonce mnohem starší a upjatější. Mám rodinu Hollandů moc ráda a i kdyby byl díl jen o babičce a dědečkovi a jejich hašteření, stačilo by mi to, abych si ho koupila. Měla bych jistotu, že se potkám i se všemi ostatními a skvěle se pobavím.

25.04.2019 5 z 5

Pochopíš, až budeš velká Pochopíš, až budeš velká Virginie Grimaldi

Když jsem si knížku kupovala, čekala jsem úplně jiný příběh, nějakou tu romantiku a na pozadí profesi hlavní hrdinky. Bylo tomu naopak, hlavní pozornost byla upřena právě na práci se seniory. Tím příběh získal svou osobitost. Babičky a dědečci předali jak Julii, tak i mně na těch 350 stránkách tolik moudra, že autorce za tuto knihu moc děkuji. Krásná, dojemná, pohladila.

08.12.2018 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Z knížek, které mají tak vysoké hodnocení, mám vždy respekt (naposledy to byla Hana od paní Mornštajnové). Snad je to vysokým očekáváním doplněným o obavy ze čtivosti knížky, protože přece když je tak dobrá, musí být přece náročná, ne? Možná je to podvědomím a vzpomínkami na povinnou školní četbu, kdy prokousat se mnoha doporučovanými díly bylo nad mé síly. U knihy Námi to končí tomu bylo naopak, knížka se četla sama. A já si myslím, že toto by měl být adept na povinnou školní četbu moderní doby. Knížka jak čtivá, tak osvětová, která minimálně ve mně zanechá hlubokou stopu a budu na ni šířit chválu na všechny strany.

17.11.2018 5 z 5

Vánoční polibek v Notting Hillu Vánoční polibek v Notting Hillu Mandy Baggot

Může obsahovat spoilery: Krásné, romantické pohlazení po duši aneb příběh o tom, že vánoční zázraky se dějí. Moc se mi líbili oba hlavní hrdinové, především tím, jak civilní byli. Žádné zbytečné urážení se - viz první setkání v cukrárně, kdy mě reakce Chase velmi příjemně překvapila, stejně tak Isla, která si udržela nadhled na to, co se plánuje, a nedělala zbytečná dramata. Byla to moc příjemná změna, když poslední třetina knížky není o tom, že čtenář čeká na chvíli, kdy se spolu konečně "ti dva" usmíří a všechno dobře dopadne. A Hannah? Neskutečně silná a pozitivní osobnost. Ideální knížka na zimní večery s čajem a dekou, kdy se necháte unášet na příjemné notě.

15.11.2018 5 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Knihu jsem četla ve slovenštině, protože v českém jazyce zatím není vydaná, ale zážitek mi to nijak nezkazilo. Pokud máte rádi Vi Keeland, pak byste tuto knihu neměli minout. Klasický příběh, vlastně podle šablony, ale vůbec ničemu to nevadí. Sympatické hlavní postavy, chemie mezi nimi funguje na 100%. Co navíc velmi pozitivně oceňuji je závěr knihy, kdy autorka nevytvářela zbytečně větší drama, než bylo potřeba a nijak ho uměle nenatahovala. Kniha splnila mé očekávání a ve svém žánru ji hodnotím na maximum.

06.12.2022 5 z 5

Ex v éteru Ex v éteru Rachel Lynn Solomon

Pokud bych měla zmínit velké plus knihy, pak bych určitě vybrala neokoukané prostředí rádia. Tvorba přenosů, pozice produkčních, všechno pro mě laika neznámé a proto taky zajímavé. Téma falešného vztahu už tak netradiční není, ale stále je lákavé a slibné. Bohužel za mě osobně tato kniha nevyužila potenciál, který měla. Hlavní hrdinové mi k srdci nepřirostli a tím jsem se na to čtení netěšila tak, jak bych to právě u knihy tohoto žánru chtěla.

02.12.2022 3 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

A takhle to dopadne, když si dva vzdělaní muži povídají o tom, čemu moc dobře rozumí. Rodina, výchova dětí. Podáno nenásilnou formou, spíše úvahy než příkazy, co dělat. Příběhy z praxe, se kterými se v rámci jejich přednášek či konzultací setkali. Vzhledem k útlosti knížky ji člověk zvládne jako jednohubku, ale obohatí ho ve velké míře.

16.07.2022 4 z 5