lucik2773 lucik2773 komentáře u knih

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Není potřeba nic dodávat, jméno autora mluví za vše.

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Jakákoliv kniha, která popisuje hrůzy koncentračních táborů, ve mně zanechává hluboký šrám. Pořád dokola si opakuju, jak toho mohl být někdo schopen. Byl to hnus.

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Strhující příběh, někdy si knihu musím přečíst znovu.

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Jedna z knih, která mě vzala za srdce.

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

První kniha, kterou jsem od Khaleda četla a musela jsem si půjčit další :) Tohle téma mnou vždy dokáže otřást a pořád o tom všechno nevím.

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Tuhle knihu mi doporučil brácha. Pár knih o nacismu, válce a koncentračních táborech jsem už četla, ale tahle se mi zatím líbila ze všech nejvíc. Četla jsem ji se staženým žaludkem a někdy i se slzami v očích. Také zastávám názor, že tohle by nemělo být zapomenuto.

20 x Čtyřlístek 20 x Čtyřlístek Ljuba Štíplová

Čtyřlístky jsem podědila po mámě a jejích třech bratrech a od té doby začala čtyřlístková čtecí mánie, úplně jsem je žrala, máma nám (mě a mým dvou bratrům)pak kupovala novější díly, takže jsme u čtyřlístku zůstali hodně dlouho...no dokud jsme nevyrostli :) Nějaké unikáty mám ještě teď a hodlám se k nim zase vrátit.

Knížka pro Lucinku Knížka pro Lucinku Milena Lukešová

Kniha byla moje dětská láska a speciálně pro mě :) Do dneška ji mám v knihovničce :)

06.08.2017 5 z 5

Odysseova dobrodružství v trojské válce Odysseova dobrodružství v trojské válce Pavel Augusta

Kniha, která mě vlastně tak trochu navedla k řeckým bájím a pověstem. Miluji tyto příběhy.

Co se stalo v neděli Co se stalo v neděli Ljuba Štíplová

Moje oblíbená kniha v dětství, jednu básničku jsem použila i na školní recitaci :)

Zlatovláska a jiné pohádky Zlatovláska a jiné pohádky Karel Jaromír Erben

Co dodat, prostě klasika. Nezapomenutelné pohádky.

Příběhy hvězdné oblohy Příběhy hvězdné oblohy Chris Sasaki

Přímo vesmírné :)

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Příběh byl jedinečný, osobitý, čtivý, úžasný. Opět jsem se dozvěděla spoustu nových věcí. Prožívala hodně emocí do poslední stránky. Díky, Jodi.

Slepota Slepota José Saramago

Za začátku jsem na text koukala trochu s nedůvěrou, souvislý text bez jmen, bez uvozovek u přímé řeči...ok, kniha napsaná jiným stylem, zase něco nového, uvidím jak se mi to bude číst...a ono ejhle, když jsem si zvykla, četla se mi kniha víc než dobře. Příběh se mi líbil, až na ten rychlý a odbytý konec, proto dávám 4 hvězdy.

Kde se touláš, Bernadetto Kde se touláš, Bernadetto Maria Semple

Super praštěná kniha :) Narazila jsem na ní z cyklu scénických čtení Listování a jsem ráda, že jsem si ji půjčila.

Zběsilost Zběsilost Joyce Carol Oates

Tak o téhle knize nevím, co si mám myslet. Sice jsem ji přečetla celou, ale nezanechala ve mně žádný otisk, dojem, názor, nic. Podle mě by dobrá kniha měla.

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Super trilogie. Nejvíce se mi líbil první díl a pak už to šlo trochu z kopce, proto tři hvězdy.

Facka Facka Christos Tsiolkas

Žasnu, že se o jedné facce dá napsat jedna kniha. Nepochopím, že se taková banalita dostala až k soudu? To je tak absurdní.

Koruna Koruna Kiera Cass

Skvělý závěr série, jsem ráda, že to takhle dopadlo, lépe si vybrat nemohla. Byl jeden z mých favoritů :) Ale tento díl a i Dcera byly napsané tak, že se děj odehrával velice rychle a ne moc dopodrobna. Vlastně mi vůbec nic nového neřekl, spíš se letělo od jednoho k druhému, jako kdybych četla za jízdy vlakem. Nelíbilo se mi, jak selekce u Eadlyn byla koncipována a jejím průběhu tam také toho moc není. Vše vynahradil aspoň ten konec :) U mě vede stejně Amerika a Maxon, to byl příběh, se kterým se tento nemůže moc srovnávat.

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Miluju knihy z doby válečné a poválečné, a tak nemohu napsat jediné křivé slovo. Příběh mě zaujal, člověk si vždy uvědomuje (srdce mi nad tím pláče), jací byli a jsou lidé (jsou horší než zvířata). Bude ještě dlouho trvat než si to uvědomí oni sami.