Lucík118 Lucík118 komentáře u knih

Páni......... to se snad ani nedá popsat, jaký vliv ta kniha na mě měla. Neuvěřitelný příběh. I když je to historická fikce, stejně je strašné, co se těm ženám dělo. Je to strašná představa, co museli prožívat a ještě v tak útlém věku.
Kniha je velice dobře a čtivě napsaná, i když některé scény nejsou pěkné, knihu jsem přečetla za krátko a se zatajeným dechem. Některé kapitoly se čtou těžko a není to stylem psaní, ale spíš tím, co se skutečně dělo.
Musím říct, že mi ta kniha bude asi v hlavě ležet dlouho a budu nad ní nějakou dobu přemýšlet. Ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla a něco se dověděla o korejské historii, kterou jsem do teď vůbec neznala.
Knihu můžu jedině doporučit, ale sama se přiznám, že jsem u toho měla několikrát slzy v očích.

17.06.2022 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Jedním slovem ÚŽASNÝ. Není to můj oblíbený žánr a vlastně i první kniha s LGBT tématikou. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Brečela jsem u ní, smála jsem se a taky jsem se bála.
Mám ráda, když kniha ve mě dokáže probudit emoce a takhle to dokázala.
První část svižná a vtipná, ta druhá se místy trochu táhla, ale nic neubíralo na napínavosti, jak to všechno dopadne.
Rozhodně si tato kniha získala moje srdce.

10.03.2023 5 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Kniha mě jedním slovem nadchla. Miluju obsáhlé až tlusté knihy, které mnoho čtenářů odradí, avšak vždy se bojím, že kniha bude nudná a nezáživná. U této knihy byly mé obavy naprosto zbytečné.

Kniha má neuvěřitelný spád. Napínavé od začátku do konce, ale nechybí ani části oddechu a možnosti si uspořádat myšlenky a získané informace.
Postav bylo tak akorát, aby se člověk neztratil a krásně popsané. Moc se mi líbil jejich vývoj, jejich odvaha přijmout převrat všeho v co věřili a jejich vzájemná oddanost.

Knihu můžu doporučit všem milovníkům draků a magie.

24.11.2022 5 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Nádherná knížka a ty ilustrace jsou překrásné. Některé ty citáty mě donutily se zamyslet. Rozhodně si tu knihu zase někdy prolistuji.

06.06.2022 5 z 5

To jediné, co na světě zbývá To jediné, co na světě zbývá Erik J. Brown

K této knížce mě dostala kamarádka a jsem za to velice ráda. Knihu jsem četla jedním dechem. Krásná postapo knížka. A do toho pomalá romantika dvou kluků.
Nemám slov, jak moc se mi ta knížka líbila. U těchto knih vždy přemýšlím, jestli by bylo možné to, co je popsané, mám na mysli, jestli by měli elektřinu atd., a jakým způsobem by to mohlo fungovat. Tady mě snad nenapadá žádná chyba, moc se mi líbilo, jak to bylo promyšlené.
Kniha je napsaná poutavě a ani nevím jak, ale měla jsem ji přečtenou během chvilky, nedokázala jsem ji odložit. Není to můj běžný žánr, ale mohu ji jedině doporučit.

29.08.2023 5 z 5

Temné blues v New Orleans Temné blues v New Orleans František Kotleta (p)

Tak a je konec. Docela mě mrzí, že příběhy pana Koska končí. Hodně jsem si ho oblíbila a vážně by mě zajímalo, jak vypadalo jeho soužití s jeho ženami a vychování dcer.
Tak tedy sbohem pane Kosku.

30.03.2023 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Tato kniha mi dala hodně zabrat. Rozhodně u ní čtenář nemůže polevit, co se týká ostražitosti a věnovat pozornost každé postavě, co se v knize objeví, jelikož se může objevit i několik desítek stránek znovu a znenadání.
Líbila se mi, sice mi vše došlo až na jejím konci, ale to vůbec nebylo na škodu. O to víc jsem ji četla a věnovala jí čas, jen abych se dopátrala k tomu o co šlo.
Za mě velice zajímavá a napínavá kniha.

17.07.2023 4 z 5

Její keřík Její keřík Penelope Bloom

Kniha byla skvělá, líbila se mi. Jednoduché, odpočinkové, nenáročné čtení, přesně to jsem potřebovala a přesně to jsem taky dostala. Taková ideální knížka, když si potřebuji dát pauzu od náročnějších knih.

25.10.2022 5 z 5

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

První díl série byl skvělý, nápaditý a čtivý, druhý díl byl o trochu slabší a u tohoto třetího, já nevím, asi už to není ono. Ne že by to ztratilo jiskru, to se říct nedá. Jen už se dají věci předvídat a trochu to ztrácí to tajemno. Podle mě byl první díl nejlepší. Ale celkově se mi série docela líbila.

24.08.2022 2 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Abych pravdu řekla, tohle není úplně můj žánr, ale nějak mě uchvátila obálka a anotace a musela jsem si tu knihu přečíst. Za mě je to skvělý a teď myslím styl psaní a poutavost příběhu, než to co se skutečně dělo. Bylo to krásně napsané a velice dojemné, mnohokrát jsem u tohoto příběhu brečela, ale to jsem čekala.
Je pravda, že se tu prolíná několik časových linií a posledy různých postav, takže se to někomu může číst obtížněji.
Knihu můžu je doporučit, ale asi to není pro úplně slabé povahy.

06.06.2022 4 z 5

Růže Růže Tiffany Reisz

Tento díl je rozhodně o dost lepší než ten první. Více děje a hlavně se mi líbila ta řecká mytologie. Příjemný taky byl vztah hlavních hrdinů, daleko větří pouto, nebylo to jen o sexu, bylo tam mnohem víc. Ale námět byl rozhodně dobrý.

05.05.2022 4 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Za mě je tato kniha skvělou oddechovkou. Nenáročné čtení, při kterém se člověk zasměje. Musím říct, že tento díl byl o trochu klidnější než ty předchozí. Žádné velkolepé drama, což pro mě představovalo příjemnou změnu.

03.04.2022 4 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Krásná kniha. Četlo se to jedním dechem a ten konec, tak to jsem nečekala. Napínavý děj a mělo to krásný spád.
Trochu mi to připomínalo Dvory od Maasové, ale to mi vůbec nevadilo a rozhodně jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál.
Za mě můžu jedině doporučit.

19.04.2023 5 z 5

Studie kouzel Studie kouzel Maria V. Snyder

Nádhera. Pokračování Studie jedu rozhodně nemělo chybu. Knihu jsem četla jedním dechem a byla neskutečně nabitá emocemi, napínavostí a dynamičností. Prostě skvělé.
Libí se mi, jak je vidět rozdílnost mezi Ixií a Setií, kde každá země má něco do sebe. Objevuje se tu několik nových postav, některé jsme si oblíbila a některé ne, trochu mě mrzel vztah Jeleny s bratrem, ale na druhou stranu jsem čekala, že si vše vyříkají trochu dynamičtějším způsobem.
Nemůžu se dočkat, až se vrhnu na další díl.

11.07.2022 5 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Kniha je skvělá, naprosto čtivá a napínavá. Upřímně moc se mi líbila, i když některé její části jsou mírně předvídatelné. Což mi nevadí. Přečetla jsem jí snad jedním dechem.
Přijde mi to jako celkem originální myšlenka, málo kde se objevují ochutnavači. Osvobozující bylo, že první díl neměl úplně otevřený konec, i tak jdu hned na druhý díl.

09.07.2022 4 z 5

Zbabělec a jiné povídky Zbabělec a jiné povídky Guy de Maupassant

Ke knize jsem se dostala čirou náhodou a musím říct, že jsem za ni ráda. Spousta povídek mě vzalo za srdce a né u jedné jsem měla slzu na krajíčku. Určitě si přečtu i jiná díla od Maupassanta

02.07.2022 4 z 5

Perla Perla Tiffany Reisz

Poslední díl Rudé se mi líbil rozhodně více než ten první, ale u toho druhého si nejsem tak jistá, ty by mohly být tak na stejno. Velkým pozitivem rozhodně je, že sex je zde daleko víc reálnější, žádné přehnané fantazie. Mělo to i děj a nádech strašidelna, což nebylo na škodu. A dost mě pobavila a překvapila ta poslední kapitola.
Rozhodně musím říct, že tyto knihy byly příjemnou oddechovkou.

11.05.2022 4 z 5

Amari a Noční bratři Amari a Noční bratři B. B. Alston

Uznávám, že jsem možná trochu stará na pohádky, ale tohle mě naprosto ohromilo. Velice se mi líbilo propojení "normálního" světa s tím kouzelným. Kniha je čtivá a děj utíká celkem rychle i s hlavní hrdinkou jsem se sžila skoro okamžitě a oblíbila jsem si i další postavy.
Velice doporučuji jak dospělým tak dětem.

03.05.2022 5 z 5

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

Jedním slovem ÚŽASNÝ. Tohle jsem opravu nečekala. Kniha není mým běžným žánrem, ale nemohla jsem odolat její obálce a byla jsem nadšená, když jsem zjistila, že jsem se v ní nemýlila.
Už po pár stránkách jsem se od ní nemohla odtrhnout. Trochu jsem se bála, že to bude krvák, ale to jak se zde objevovaly mrtvoly, bylo vlastně svým způsobem decentní a krásně popsáno. Doba byla krásně vykreslená a popisy snad neměly chybu.
Já knihu úplně hltala a jsem velice ráda, že jsem se k ní dostala. Můžu jedině doporučit.

21.08.2023 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

K ranhojičce jsem se dostala hlavně kvůli tomu, že ji ocenila samotná Sarah J. Maasová, moje oblíbená autorka. A musím říct, že rozhodně nezklamala. Zpočátku mi sice trochu trvalo se do děje trochu víc začíst, ale od půlky knihy jsem se už nemohla odtrhnout.
Konec mě dokázal hodně překvapit, takže se musím vrhnout hned na další díl. Těším se, co se bud dít dál.

17.07.2023 5 z 5