Lucík118 Lucík118 komentáře u knih

To jediné, co na světě zbývá To jediné, co na světě zbývá Erik J. Brown

K této knížce mě dostala kamarádka a jsem za to velice ráda. Knihu jsem četla jedním dechem. Krásná postapo knížka. A do toho pomalá romantika dvou kluků.
Nemám slov, jak moc se mi ta knížka líbila. U těchto knih vždy přemýšlím, jestli by bylo možné to, co je popsané, mám na mysli, jestli by měli elektřinu atd., a jakým způsobem by to mohlo fungovat. Tady mě snad nenapadá žádná chyba, moc se mi líbilo, jak to bylo promyšlené.
Kniha je napsaná poutavě a ani nevím jak, ale měla jsem ji přečtenou během chvilky, nedokázala jsem ji odložit. Není to můj běžný žánr, ale mohu ji jedině doporučit.

29.08.2023 5 z 5

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

Jedním slovem ÚŽASNÝ. Tohle jsem opravu nečekala. Kniha není mým běžným žánrem, ale nemohla jsem odolat její obálce a byla jsem nadšená, když jsem zjistila, že jsem se v ní nemýlila.
Už po pár stránkách jsem se od ní nemohla odtrhnout. Trochu jsem se bála, že to bude krvák, ale to jak se zde objevovaly mrtvoly, bylo vlastně svým způsobem decentní a krásně popsáno. Doba byla krásně vykreslená a popisy snad neměly chybu.
Já knihu úplně hltala a jsem velice ráda, že jsem se k ní dostala. Můžu jedině doporučit.

21.08.2023 5 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Páni nemám slov, tuto knižní sérii jsem si oblíbila od první kapitoly. Přiznávám, že jsem měla občas problém se začíst, ale neřekla bych, že to byla chyba série, ale spíš moje, protože je nádherná. Poslední knihu jsem ale už nedokázala odložit. Kolik zvratů, jaké napětí, to se nedalo dát z ruky. Dalším faktem je, že jsem většinu knihy probrečela a za to kniha už z části může, ale to na její úžasnosti neubírá.
Postavy jsou báječné a plné emocí, což já velice oceňuji. Asi nemám co k tomu dalšího říci. Mohu jen doporučit.

13.08.2023 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

K ranhojičce jsem se dostala hlavně kvůli tomu, že ji ocenila samotná Sarah J. Maasová, moje oblíbená autorka. A musím říct, že rozhodně nezklamala. Zpočátku mi sice trochu trvalo se do děje trochu víc začíst, ale od půlky knihy jsem se už nemohla odtrhnout.
Konec mě dokázal hodně překvapit, takže se musím vrhnout hned na další díl. Těším se, co se bud dít dál.

17.07.2023 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Tato kniha mi dala hodně zabrat. Rozhodně u ní čtenář nemůže polevit, co se týká ostražitosti a věnovat pozornost každé postavě, co se v knize objeví, jelikož se může objevit i několik desítek stránek znovu a znenadání.
Líbila se mi, sice mi vše došlo až na jejím konci, ale to vůbec nebylo na škodu. O to víc jsem ji četla a věnovala jí čas, jen abych se dopátrala k tomu o co šlo.
Za mě velice zajímavá a napínavá kniha.

17.07.2023 4 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Velice zajímavá a pro mě neobvyklá kniha. Moc se mi líbila a ač jsem to nečekala, přečetla jsem ji velice rychle. Byla jsem hodně zvědavá, jak to nakonec skončí.
Postavy krásné vykreslené. Děj napínavý. Rozhodně můžu doporučit. Krásná fantasy kniha s hlubokou myšlenkou.

15.06.2023 5 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

Miluju knihy plné emocí a to tahle rozhodně byla. Už první díl této série se mi líbil, ale druhý nabral pěkné obrátky.
Líbilo se mi vysvětlení vzniku dvorů, krásně vykreslené postavy a děj, co byl stále napínavý, dokonce mě chování některých postav překvapilo.
Je mi trochu líto, že to skončilo a zajímalo by mě, jak by se to vyvíjelo dál, ale to už bude na mojí fantazii.
Můžu jedině doporučit.

26.04.2023 5 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Krásná kniha. Četlo se to jedním dechem a ten konec, tak to jsem nečekala. Napínavý děj a mělo to krásný spád.
Trochu mi to připomínalo Dvory od Maasové, ale to mi vůbec nevadilo a rozhodně jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál.
Za mě můžu jedině doporučit.

19.04.2023 5 z 5

Temné blues v New Orleans Temné blues v New Orleans František Kotleta (p)

Tak a je konec. Docela mě mrzí, že příběhy pana Koska končí. Hodně jsem si ho oblíbila a vážně by mě zajímalo, jak vypadalo jeho soužití s jeho ženami a vychování dcer.
Tak tedy sbohem pane Kosku.

30.03.2023 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Jedním slovem ÚŽASNÝ. Není to můj oblíbený žánr a vlastně i první kniha s LGBT tématikou. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Brečela jsem u ní, smála jsem se a taky jsem se bála.
Mám ráda, když kniha ve mě dokáže probudit emoce a takhle to dokázala.
První část svižná a vtipná, ta druhá se místy trochu táhla, ale nic neubíralo na napínavosti, jak to všechno dopadne.
Rozhodně si tato kniha získala moje srdce.

10.03.2023 5 z 5

Gamora a Nebula: Sestry ve zbrani Gamora a Nebula: Sestry ve zbrani Mackenzi Lee

Za mě se kniha povedla. Mám svět Marvel moc ráda a tohle byla možnost rozšířit si obzory.
Příběh sester, které mezi sebou bojují a přitom se snaží si důvěřovat je krásný. Je to psané z pohledu obou sester, tak je možné si představit, jak se která cítila a proč dělala, to co dělala.
Závěr jsem na jednu stranu čekala, ale i tak mě dokázal svým způsobem překvapit.
Kniha je psána čtivě, nemohla jsem ji skoro odložit. Za mě povedené a můžu jen doporučit. Především těm, kteří svět Marvel znají.

25.02.2023 5 z 5

Pýthie Pýthie Veronika Černá

Jelikož jsem si přečetla nejdřív recenze, tak jsem začala tuto knihu číst, aniž bych od ní očekávala něco velkého. Tím pádem jsem nebyla zklamaná. Jedná se o romantiku, která tak trochu zasahuje do fantazy světa.
Taková hate to love romantika.
Musím, ale dát za pravdu, že občas vyprávění z pohledu kluka mi připadalo trochu přitažené za vlasy.
Jinak se mi kniha moc líbila, brala jsem ji jako oddechovku a nakonec jsem ji zhltla během pár dní.

14.02.2023 4 z 5

Nádherné ilustrace a toto krásné doplnění série o postřehy a pocity z Cardanovi strany jsem si nesmírně užila.

07.02.2023 5 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Tak třetí díl této série jsem četla jedním dechem. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.
I když musím říct, že bylo těžké najít postavu, která by mi přirostla k srdci, ale nakonec se to přece jenom povedlo.
Napínavý děj, romantika a konec, který byl nepředvídatelně předvídatelný.
Kniha se mi opravdu moc líbila.

07.02.2023 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Mám pocit, že tato kniha je ještě napínavější než první. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Jsem nesmírně zvědavá, jak to dopadne.

31.01.2023 5 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

Kniha se mi líbila, už jen tím, že nemá pokračování a tak mě nečekalo sáhodlouhé sbírání série a já se směle mohla pustit do knihy. S tím jsem k tomu taky přistupovala. Do jedné knihy se nedá nacpat vše, takže chápu, že svět víl nebyl tak propracovaný. Zde šlo hlavně o lásku a její překážky, které musí překonat.
Mělo to rychlý spád a jediné co musím uznat, že konec se mi zdál uspěchaný, ale i to se dalo chápat.
Prostě tu knihu beru jako vílí romantickou oddechovku a jako taková se mi moc líbila.

03.01.2023 4 z 5

Hra světla Hra světla Stan Lee

Kniha mi vzala dech. Byla úžasná.
Tato kniha není běžný žánr, který si vybírám, ale jméno Stan Lee, bylo pro mne jasnou volbou a nelituji.
Postavy krásně propracované a snadno si našly cestu k mému srdci. Děj napínavý a neklesal na tempu.
Knihu můžu doporučit všem milovníkům knih se superhrdiny a jejich neobvyklých schopnostech.

17.12.2022 5 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Kniha mě jedním slovem nadchla. Miluju obsáhlé až tlusté knihy, které mnoho čtenářů odradí, avšak vždy se bojím, že kniha bude nudná a nezáživná. U této knihy byly mé obavy naprosto zbytečné.

Kniha má neuvěřitelný spád. Napínavé od začátku do konce, ale nechybí ani části oddechu a možnosti si uspořádat myšlenky a získané informace.
Postav bylo tak akorát, aby se člověk neztratil a krásně popsané. Moc se mi líbil jejich vývoj, jejich odvaha přijmout převrat všeho v co věřili a jejich vzájemná oddanost.

Knihu můžu doporučit všem milovníkům draků a magie.

24.11.2022 5 z 5

Siverai: Dědici Remiey Siverai: Dědici Remiey Anna Tausigová

Úžasný příběh, nemohla jsem se od něj odtrhnout, jak mě uchvátil.
Napínavý děj, originální zápletka a postavy si člověk zamiluje.
Pro milovníky fantasy literatury jako dělané, mohu jen doporučit. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

24.11.2022 5 z 5

Její keřík Její keřík Penelope Bloom

Kniha byla skvělá, líbila se mi. Jednoduché, odpočinkové, nenáročné čtení, přesně to jsem potřebovala a přesně to jsem taky dostala. Taková ideální knížka, když si potřebuji dát pauzu od náročnějších knih.

25.10.2022 5 z 5