lucifuk lucifuk komentáře u knih

Mistr zločinu Mistr zločinu James Patterson

Najhoršia detektívka, akú som kedy čítal. Nechápem, ako môže byť Patterson taký obľúbený. Veľmi skratkovité písanie, žiadne dych berúce zvraty a ešte to celé aj zle skončí. Záporák uteká a nič sa mu nestane a trase sa pred ním celé FBI. Rýchlo si musím prečítať niečo od Connellyho, aby som sa trocha ukludnil. A to ešte nehovorím o množstve preklepov, ktoré sú v knihe.

15.09.2013 1 z 5

Prízraky Prízraky Jo Nesbø

Opäť dokonalá severská krimi, z pera norského majstra thrilleru. Napínavé čítanie od prvej strany

31.08.2013 5 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Čítanie to bolo veľmi príjemné, ale tak nejak neviem pre koho je kniha určená. Štylyzované pre deti ale niektoré scény strašidelné aj pre dospeláka. Zaujímavý crossover.

28.08.2013 4 z 5

Lekcia pozitívneho myslenia, alebo, neberte život tak vážne. Oddychová príjemná kniha, ktorá vám určite zdvihne náladu a veľakrát vás rozosmeje.

27.08.2013 5 z 5

Klub bitkárov Klub bitkárov Chuck Palahniuk

Absolútne strhujúca kniha. Drsný príbeh skvelé prevedenie. horúco odporúčam

22.08.2013 5 z 5

Biely tiger Biely tiger Aravind Adiga

Ak chcete vedieť, aká je India v skutočnosti, bez sladkých rečí pracovníka cestovnej kancelárie, prečítajte si túto knihu. Stojí za to.

21.08.2013 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

King je proste kráľ. Strhujúci román. Niekto tu písal, že ten koniec je uponáhľaný alebo odfláknutý....kdeže!!! Koniec je na celej knihe úplne najlepší.

17.08.2013 5 z 5

Pancierové srdce Pancierové srdce Jo Nesbø

Kvalitná detektívka so zauzleným dejom a prekvapivým vyvrcholením. Jednu hviezdu strhávam, lebo som z knihy cítil až prílišnú inšpiráciu iným Harrym. Harrym Boschom.

08.08.2013 4 z 5

Tajemství karet Tajemství karet Jostein Gaarder

Odkiaľ sme sa tu vzali? Kto sme? Prečo sme tu? Vynikajúca kniha plná tajomného kartového dobrodružstva

25.07.2013 5 z 5

Americkí bohovia Americkí bohovia Neil Gaiman

Zaujímavá kniha s veľmi originálnym nápadom a prepleteným dejom. Záverečné rozuzlenie je skutočne prekvapivé

20.07.2013 4 z 5

Záhrobná kniha Záhrobná kniha Neil Gaiman

Prvá kniha, ktorú som od Gaimana prečítal a musím povedať, že sa príjemne čítala a dokonale ma vtiahla do deja. Tak isto sa mi páčil veľmi originálny námet. Jediné čo mi trocha kazí výsledný dojem sú Jackovia. Chcel som sa o nich dozvedieť o mnoho viac.

17.06.2013 4 z 5

Dravec Dravec Wilbur Smith

Skvelý dobrodružný román, hemžiaci sa pirátmi a statočnými kapitánmi, bojujúcimi o skryté poklady a o srdcia vyvolených dám.

14.06.2013 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Najviac ma fascinuje ako dokázal predpovedať a popísať chovanie ľudí v tak bezútešnej situácii. Napadá ma prirovnanie ku Kingovmu Mobilu, no v tomto prípade majú trifidi navrch. Zaujímavá kniha, ktorá sa číta takmer sama. Vrelo odporúčam

04.06.2013 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Ohromne realistická spoveď bez akéhokoľvek prikrášľovania. Po prečítaní vo mne ostal celkom nepríjemný pocit. Svet z druhej strany, plný zla a drog, je až nebezpečne blízko

26.05.2013 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Tomuto sa hovorí kniha! Tomuto sa hovorí román! Tomuto sa hovorí umelecké dielo! Nádherný príbeh o živote....vlastne o živote ako takom. Knihu som čítal dlho, ale veľmi som si to užíval. Určite sa k nej ešte vrátim.

15.05.2013 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Na môj vkus príliš zdĺhavé a nie tak typicky Kingovské. Ale dočítal som do konca

22.04.2013 3 z 5

Říše kamenného sokola Říše kamenného sokola Wilbur Smith

Vynikajúci dobrodružný román, plný akcie a napätia. Majster Smith znova raz dokázal svoju spisovateľskú genialitu

14.04.2013 5 z 5

Momentálne som mŕtvy, zavolajte neskôr Momentálne som mŕtvy, zavolajte neskôr Július Satinský

Keď mám pocit, že v mojom živote nie je všetko tak ako má byť, že sa mi nedarí a všetko sa spriahlo proti mne, siahnem po tejto knihe, prečítam si čoo to zo života majstra Satinského a hned mi je lepšie. Netreba všetko brať tak vážne

Čučoriedkareň 2 Čučoriedkareň 2 Július Satinský

Tak isto ako prvý diel, úsmevné anekdoty zo života nádherných slovenských čučoriedok. Ak ste presýtený vážnou, dôležitou literatúrou, siahnite po tejto knihe a nechajte sa uvoľniť.

Chlapci z Dunajskej ulice Chlapci z Dunajskej ulice Július Satinský

Nádherný pohľad do života chlapcov v starej Bratislave. Nezameniteľný štýl pána Satinského, robí aj túto knihu skvostom.