lucifrid lucifrid komentáře u knih

Penězoměnci Penězoměnci Arthur Hailey

Jedna z Haileyho nejlepsich knih. V podstate dokonale popisuje bankovni system a finance. Sice uz to neni zas tak aktualni, zvlast v nasi dobe (i kdyz ona zadluzenost, kreditni karty a pujcky naopak), ale lepsi knihu a financnictvi nenajdete. A pribeh a postavy? Skvele!

20.04.2012 5 z 5

Obrazy zmizelého světa / Lunapark v hlavě / Startuji ze San Francisca Obrazy zmizelého světa / Lunapark v hlavě / Startuji ze San Francisca Lawrence Ferlinghetti (p)

Tak tuhle knihu si střežím jako oko v hlavě. Mám ji podepsanou z Ferlinghettiho pražské návštěvy a je diamantem v mé knihovně. Poezii jsem vždy mohla, ale takové ty rýmovací básničky mi nikdy nic moc neříkaly. Když jsem poznala Ferlinghettiho, tak jsem našla, to co jsem hledala. Jeho díla stojí za to číst jak v angličtině, tak i krásně "přebásněné" česky skvělým Janem Zábranou. Tahle sbírka je nejlepším začátkem. Píše opravdu o všem, bez obalu a jak mu zobák narostl :).

Vystěhovalci II. Vystěhovalci II. Vilhelm Moberg

Skvělé pokračování úchvatné knihy. Jak se vlastně kdysi žilo a jak těžký život to byl.

Cid a jeho věrní Cid a jeho věrní Václav Cibula

Jedna z knížek z dětství, ke které se sem tam vracím a vracet budu. Neřekla bych úplně pro malé děti, ale je fakt, že dneska je jiná generace :). Krásné španělské pověsti, které jsem si zamilovala, stejně tak jako film s Charltonem Hestonem. Jedna z mých nejmilejších (dětských) knížek. Ponořte se do příběhů o starodávných rytířích a králích bojujícím proti Maurům s krásnými ilustracemi.

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Vývoj mě překvapil, tohle jsem nečekala, ač se to mohlo zdát zřejmé. Je to trošku chaotičtější než jednička, ale to být musí, vzhledem k ději. Už to není seznamování s dějem, ale samá akce. Rozhodně se mi to hodně líbilo, jen mě překvapil ten konec, zajímavý posun.

24.07.2014 5 z 5

Duhová šestka Duhová šestka Tom Clancy

Jsem ráda, že Clancy věnoval celou jednu knihu Clarkovi a Dingovi a odbočil od zažitého (ač skvělého) nastoleného směru. Já, ač velký konspirátor, jsem knihou nadšená a nevidím v ní nic přehnaného, ani ten patriotismus, to je prostě Clancy. Ač mi třeba ekoteroristi všeobecně lezou krkem, tady jsme si tu dějovou linku jednoznačně užívám. Už se těším, až si to přečtu znova a znova a... :D.

28.06.2014 5 z 5

Bez výčitek Bez výčitek Tom Clancy

Chronologicky první Ryanovka, ale nevadí (na rozdíl od ostatních), když se k ní dostanete později. Zamilovala jsem si Clarka už kdysi, ale tahle knížka mi na něj poskytla mnohem hlubší náhled a vztah k němu. Je to spíš (akční) detektivka, než následné špionské Ryanovky... Stejně jako k ostatním Ryanovkám se k ní ráda vracím a užívám si tu hloubku, kterou nabízí rozervanost hlavního hrdiny.

28.06.2014 5 z 5

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Ze začátku jsem se trochu bála, jak se Richelle povede vstup do světa sci-fi, ale rychle mě opustil. Bravurně promyšlený svět budoucnosti, skvěle vykreslené a sympatické postavy (že tam nebyla žádná výrazná záporná postava nějak nevadilo), perfektně rozehraná partie. Jsem zvědavá, co přinesou další díly, rozhodně je s čím pracovat. Přečteno jedním dechem za den :).

20.04.2014 5 z 5

Cílená hrozba Cílená hrozba Tom Clancy

Já nevim. Jako velký fanoušek Clancyho jsem ráda za každou další knihu z Ryanverse. Na druhou stranu, ne za každou cenu. Jako nebylo to špatné, ale prostě mně tam nějak chyběl mezidíl mezi touhle a poslední knihou... Jinak to nebylo špatné, líbilo se mi to, ale dožít se toho, jak jdou některé postavy do důchodu, chjo... Jinak jsem sice počítačově hodně založená a třeba Deaverovu Modrou sféru miluju, ale tady mi to počítačové téma úplně nesedlo. Já vím, svět se vyvíjí, je to logické, ale... Jinak Clancy píše dlouhé knížky, takže by nevadilo něco přidat. Jasně, musí to už psát Greaney, ale mně tam chyběla ta malá historie postav a ty interakce taky nebyly zrovna super. Spousta nových tváří a nic o nich... třeba o prezidentovi Číny toho víme dost, ale třeba něco o těch nových ministrech, kteří se objevili poprvé, pár řádků (lepší by byly odstavce, ale i řádky by stačily) k tomu, jak Murray přišel k funkci, kde je Pat Martin, co Ed Foley, něco málo o Cathy, dětech... maličkosti, ale důležité, aspoň pro mě. Prostě tam chybí ten mezidíl. I když zase tahle knížka mi přišla mnohem víc čtivá než ty dvě předchozí, víc si toho budu po prvním čtení pamatovat. A ještě k překladu. Jsou to sice maličkosti, ale nedržení se už jednou použitých reálií, názvů, ad. mě dokáže hodně vytočit. Toho si zpětně při znovučtení starších dílů všímám čím dál tím víc, ale u těch nových je to vidět dost. Sice tady toho bylo míň než minule, ale bylo. Sorry za ten dlouhý komentář, ale emoce mnou cloumají. Jsem sice nadšená, ale na druhou stranu i vytočená.

06.04.2014 4 z 5

Účinný lék Účinný lék Arthur Hailey

Ać tu čtu komentáře různé, všechny je chápu. Negativní argumenty mají v podstatě pravdu, ale ty pozitivní taky. Pro mě je tahle kniha ale srdcovka a i když jsem ji četla už mockrát, ještě hodněkrát to zopakuju. Nikdy mě neznudí.

06.08.2013 5 z 5

Nikdo není bez viny Nikdo není bez viny Kiersten White

Ještě více neotřelé než první díl. Zajímavý posun děje a využití paranormálních bytostí jinak, než by člověk čekal.

06.08.2013 4 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Přečteno jedním dechem, naprosto nečekané. Téma ztráty paměti mám ráda a nadchlo mě, jak je tu pojato. Některé věci mi přišly trochu předvídatelné, ale ne moc.

06.08.2013 4 z 5

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Sophie Kinsella (p)

Kniha nepatří mezi vrcholnou tvorbu Kinselly, ale tak taky je psána na počátku její kariéry. Liší se psaním z pohledu vícero osob, což bylo u ní nečekané, ale rozhodně ne nevítané. Kniha je milá, dobře se čte a čiší pohodou.

06.08.2013 3 z 5

Exploze Exploze Liza Marklund

Na bestseller jsem cekala, ze to bude lepsi. Ale nakonec se z toho vyklubala fajn knizka. Jen me trochu zarazilo to novinarske prostredi vs. etika. Ale je fakt, ze knizka byla psana koncem devadesatych let, tak se to da jeste pochopit. Viz ten vysokorychlostni modem :D. Dost me tam stvalo popisovani veci, ktere v knize vubec byt nemuseji, docela dost zbytecnych popisu, co postavy delaji. Ale prijde mi, ze to je severskym autorum blizke. Annika mi ale trochu k srdci prirostla, jsem zvedava na dalsi dily. Ale pecka to bohuzel neni. Hned po precteni jsem si musela trochu zpravit chut Haileyovymi Vecernimi zpravami.

15.07.2013 3 z 5

Jeden ze sta Jeden ze sta Jack Kerley

Není to špatná kniha, ale četla se trochu hůře. Asi ten styl psaní... A to jsem zvyklá na všelico.

17.06.2013 3 z 5

Bankéři Bankéři Arthur Hailey

Je to úžasná kniha, ale nechápu, proč nevyšla pod původním názvem Penězoměnci. No i když trochu chápu, takhle bude mít v dnešní době, a krizi, větší úspěch. Knihu jsem četla několikrát a opět znovu budu. Dokonale vykreslené prostředí, zajímavé dějové linky... Hailey jako vyšitý!

22.04.2013

Odhalená Odhalená Richelle Mead

Jakmile jsem docetla predchozi dil, okamzite jsem sahla po poslednim v anglictine, ktery mi lezel v knihovne. U ostatnich jsem vylozene takove nutkani nemela, ale po precteni dokonale petky jsem po petce hmatla okamzite. Zajimave rozuzleni, lehce ocekavatelne, ale moc pekne. I kdyz jsem nejak od zacatku cekala nejakou vetsi interakci s Carterem, cekala jsem vetsi rozvinuti tehle postavy, skoda.

19.04.2013 5 z 5

Prométheus v plamenech Prométheus v plamenech Thomas N. Scortia

Prometheus jsem cetla jako pubertak. Bylo to neco dokonaleho. Bohuzel jsem na knihu nejak zapomnela a posledni roky ji dost dlouho shanela. Problem byl, ze jsem neznala nazev. Nakonec se podarilo a po znovu precteni musim rici, ze nadseni stale trva. Takove ve stylu Haileyho bych rekla. Toho miluju. Jinak ale jsem kdysi cetla neco hodne podobneho, ale za boha si nemuzu vzpomenout, jak se to jmenovalo. Jaderna elektrarna, taky nehoda, akorat konec byl trochu jiny, ten uplny zaver (dosah), tam nebyl, abych nespoilerovala. Ma nekdo tuseni?

19.04.2013 5 z 5

Operace Trinity Operace Trinity Kevin J. Anderson

Naprosto nečekané vyústění, čte se jedním dechem. Dobrých knih o cestování časem je jak šafránu, žádnou podobnou jsem bohužel nenašla.

05.04.2013 5 z 5

Návrat do ráje Návrat do ráje Rosalind Miles

Serial jsem jako mala milovala a proto me kdysi trochu iritovalo, ze kniha (hlavne druhy dil) se v nekterych ohledech lisi. Ale dnes to ocenuju a je to jen dobre. Velice prijemna oddychovka, ke ktere se moc rada vracim.

20.04.2012 4 z 5