lucifrid lucifrid komentáře u knih

Čestný dluh Čestný dluh Tom Clancy

Nechápu to hodnocení tady, ale tak každý má jiný vkus a chutě, buďme za to rádi. Je to jedna z jeho nej knih, jedna z nej knih celkově, co jsem kdy četla. Co on dokáže vymyslet a vykombinovat! Napětí, akce, špioni, konspirace, kapka humoru (pokud znáte Ryanovky jako své boty, tak vás sem tam nějaké to pomrkávání určitě rozesměje :D). Asi nejlépe napsaná Clancyovka, a kdyby to šlo, dám hvězdiček ne pět, ale deset.

28.06.2014 5 z 5

Šifra Šifra Kathy Reichs

Docela fajn, asi ještě přečtu někdy znovu. Ne nic úžasně světoborného, ale zas na druhou stranu příjemná detektivka pro mladé :).

06.06.2014 4 z 5

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Ze začátku jsem se trochu bála, jak se Richelle povede vstup do světa sci-fi, ale rychle mě opustil. Bravurně promyšlený svět budoucnosti, skvěle vykreslené a sympatické postavy (že tam nebyla žádná výrazná záporná postava nějak nevadilo), perfektně rozehraná partie. Jsem zvědavá, co přinesou další díly, rozhodně je s čím pracovat. Přečteno jedním dechem za den :).

20.04.2014 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Řekla bych, že to bylo slabší než první díl. Řekla bych, že trochu moc překombinovatelné (a to mám kombinování ráda) a v podstatě žádná normální postava. Jasně žádný člověk není normální, ale přišlo mi to už trochu moc. Nějak pořád nevím, co s tím. Nebylo to špatné (jen víc Harryho, jeho pocitů a minulosti), ale odvařená jsem z toho nebyla.

18.04.2014 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Sérii čtu chronologicky od začátku a čekala jsem, jak mi bylo předesíláno, že ze začátku to není nic moc. Mně se to hodně líbilo, jen mě překvapila ta Austrálie. Nakonec to ale vůbec nebylo na škodu. Četlo se to snadno a asi nebudu mít problém se ke knížce vrátit. Jen jsem čekala něco trochu jiného. A sem tam mi to prostě přišlo divné (ale to dávám za "vinu" severskému stylu psaní - i když u Larssona mi to nepřišlo až tak moc jiné). Jsem hodně zvědavá, jak na mě zapůsobí další díly.

18.04.2014 4 z 5

Tak v tomto případě musím říci, že více se povedl film než kniha. Film je jeden nepřetržitý gag za druhým a vše dává smysl, nenudí a vy sotva popadáte dech. Kniha je více rozvláčná a řekla bych, že některé scény jsou i zbytečné. Ve filmu byly vypuštěny dvě velké pasáže, Čína a Írán a pak i Bali (které se sice konalo, ale trochu jinak) a příběhu to vůbec neuškodilo. Stejně tak vypuštění myšlenkových pochodů Alana, které naopak v knížce působí tak nějak rušivě. Naopak v knize jsem ocenila příběh, jak vlastně Benny skoro vystudoval. Opravdu jeden z mála případů, kde neuškodilo filmové krácení, naopak. U knihy jsem se zasmála párkrát, u filmu neustále. A jinak souhlas, je to takový švédský Forrest Gump. Akorát že lepší. V tomhle případě, opravdu výjimečně, raději doporučím film.

07.04.2014 4 z 5

Tygří zuby Tygří zuby Tom Clancy

Asi nejhorší Clancyovka z Ryanversu. Za prvé je moc slabá. Za druhé je to celé nové a i když pár starých postav tam je, chybí tam ta větší návaznost. Za třetí a budu se opakovat, moc krátké. Kdyby se to naopak trochu pokrátilo a přidala se větší dějová linka, mohlo to být super.

06.04.2014 3 z 5

Cílená hrozba Cílená hrozba Tom Clancy

Já nevim. Jako velký fanoušek Clancyho jsem ráda za každou další knihu z Ryanverse. Na druhou stranu, ne za každou cenu. Jako nebylo to špatné, ale prostě mně tam nějak chyběl mezidíl mezi touhle a poslední knihou... Jinak to nebylo špatné, líbilo se mi to, ale dožít se toho, jak jdou některé postavy do důchodu, chjo... Jinak jsem sice počítačově hodně založená a třeba Deaverovu Modrou sféru miluju, ale tady mi to počítačové téma úplně nesedlo. Já vím, svět se vyvíjí, je to logické, ale... Jinak Clancy píše dlouhé knížky, takže by nevadilo něco přidat. Jasně, musí to už psát Greaney, ale mně tam chyběla ta malá historie postav a ty interakce taky nebyly zrovna super. Spousta nových tváří a nic o nich... třeba o prezidentovi Číny toho víme dost, ale třeba něco o těch nových ministrech, kteří se objevili poprvé, pár řádků (lepší by byly odstavce, ale i řádky by stačily) k tomu, jak Murray přišel k funkci, kde je Pat Martin, co Ed Foley, něco málo o Cathy, dětech... maličkosti, ale důležité, aspoň pro mě. Prostě tam chybí ten mezidíl. I když zase tahle knížka mi přišla mnohem víc čtivá než ty dvě předchozí, víc si toho budu po prvním čtení pamatovat. A ještě k překladu. Jsou to sice maličkosti, ale nedržení se už jednou použitých reálií, názvů, ad. mě dokáže hodně vytočit. Toho si zpětně při znovučtení starších dílů všímám čím dál tím víc, ale u těch nových je to vidět dost. Sice tady toho bylo míň než minule, ale bylo. Sorry za ten dlouhý komentář, ale emoce mnou cloumají. Jsem sice nadšená, ale na druhou stranu i vytočená.

06.04.2014 4 z 5

Deník polepšeného psa Deník polepšeného psa Martin J. Howard

Dokonala knizka, o chlup lepsi, nez ta prvni. U tehle jsem se smala nahlas a hodne, coz se mi stava hodne vyjimecne :).

20.11.2013 5 z 5

Živý terč Živý terč Tom Clancy

Moc jsem se těšila na návrat Jacka Ryana staršího a bohužel jsem se úplně nedočkala. Ale tak třeba v příští knize. Jako pokračování Živého mrtvého to je fajn. Rozhodně mě potěšil příběh Clarka, ale nějak se nemůžu smířit s tím, že Dingovi už bylo čtyřicet :D. Miluju Clarkovo Bez výčitek nebo jejich Duhovou šestku, ale tohle byl takový mix všeho. Jsem Clancyho hodně velký fanoušek, některé z Ryanovek jsem četla třicetkrát, některé desetkrát. Teď už čtu většinou vždy sérii celou za sebou. Nějak mi přijde, že prostě už to není úplně 100% Clancy, tak rozepisovačný, jako kdysi. Ale ono v tom tempu vydávání knížek by to ani jinak nešlo, zvlášť když mu s tím pomáhá jiný autor. Takže jsem moc ráda za další díl série a nemůžu se dočkat dalšího, nejlépe zaměřeného na Ryana staršího a starou gardu (Mary Pat, Ed (kurňa, proč v téhle knížce vůbec nebyl? co se s ním stalo? aspoň zmínka by neškodila) trochu víc Cathy a nějaká zmínka o dětech... zmínka, ne román :D) a něco ve stylu z Rozkazu prezidenta. Jelikož to má lehoučce otevřený konec, tak pokračování asi bude.

19.08.2013 4 z 5

Večerní zprávy Večerní zprávy Arthur Hailey

Jak píše Ječmínek, není to typická Haileyovka. Je to tak trochu thriller, i když ne v dnešním slova smyslu. Když jsem jí četla v mých nácti, tak mi vadil dlouhý úvod, kterým jsem se dlouho prokousávala. Dnes se nechápu, protože kniha je velice chytlavá a děj se sune velice rychle dopředu. Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Je to nadčasovka, ke které se budu stále vracet.

Účinný lék Účinný lék Arthur Hailey

Ać tu čtu komentáře různé, všechny je chápu. Negativní argumenty mají v podstatě pravdu, ale ty pozitivní taky. Pro mě je tahle kniha ale srdcovka a i když jsem ji četla už mockrát, ještě hodněkrát to zopakuju. Nikdy mě neznudí.

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Nejlepší kniha od Haileyho, už jsem ji četla mnohokrát a ještě budu. Perfektně vykreslené prostředí, jak je u něj zvykem, zajímavé postavy a poutavý děj. Jedna z mých nejoblíbenějších knih.

Jednou provždy Jednou provždy Kiersten White

Hodně dobře zakončená série a stejně jako předchozí díly čteno jedním dechem. Takový fantasy "thriller" pro mládež, ale hodně povedený.

Nikdo není bez viny Nikdo není bez viny Kiersten White

Ještě více neotřelé než první díl. Zajímavý posun děje a využití paranormálních bytostí jinak, než by člověk čekal.

Zlodějka duší Zlodějka duší Kiersten White

Nečekané, neotřelé a zajímavé. Opravdu paranormální :).

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

O trochu lepší nez první díl, zvlášť ten konec navnadí :). Více děje, více emocí, více všeho :).

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Přečteno jedním dechem, naprosto nečekané. Téma ztráty paměti mám ráda a nadchlo mě, jak je tu pojato. Některé věci mi přišly trochu předvídatelné, ale ne moc.

06.08.2013 4 z 5

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Sophie Kinsella (p)

Kniha nepatří mezi vrcholnou tvorbu Kinselly, ale tak taky je psána na počátku její kariéry. Liší se psaním z pohledu vícero osob, což bylo u ní nečekané, ale rozhodně ne nevítané. Kniha je milá, dobře se čte a čiší pohodou.

06.08.2013 3 z 5

Exploze Exploze Liza Marklund

Na bestseller jsem cekala, ze to bude lepsi. Ale nakonec se z toho vyklubala fajn knizka. Jen me trochu zarazilo to novinarske prostredi vs. etika. Ale je fakt, ze knizka byla psana koncem devadesatych let, tak se to da jeste pochopit. Viz ten vysokorychlostni modem :D. Dost me tam stvalo popisovani veci, ktere v knize vubec byt nemuseji, docela dost zbytecnych popisu, co postavy delaji. Ale prijde mi, ze to je severskym autorum blizke. Annika mi ale trochu k srdci prirostla, jsem zvedava na dalsi dily. Ale pecka to bohuzel neni. Hned po precteni jsem si musela trochu zpravit chut Haileyovymi Vecernimi zpravami.

15.07.2013 3 z 5