Tygří zuby

Tygří zuby https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1570/bmid_tygri-zuby-ykQ-1570.jpg 4 62 8

Jack Ryan série

"Když chcete nakopnout tygra do zadku, musíte nejdřív mít plán jak si poradit s jeho zuby." V kavárně ve Vídni sedí muž jménem Mohammed a dojednává obchod s Kolumbijcem. Oba mají své sítě, jeden v Evropě a na Blízkém východě, druhý v Americe. Uvažují o založení aliance, v jejímž rámci by jeden druhému pomohli v jeho záměrech. Jejich záměry mohou mít dalekosáhlé a ničivé účinky. Ve světě terorismu, kde každý, kdo má kalašnikova, vyzná se v běžné chemii nebo jen je ochoten zemřít, se stává "hráčem", hrajícím však bez pravidel a nemilosrdně. Vládní organizace jsou bezmocné a jediný způsob, jak těmto hráčům čelit, je rychlá akce, provedená vně systému. V nenápadné budově v Marylandu sídlí finančnická firma, jejím pravým posláním však je jakýmkoli způsobem se vypořádat s hrozbou terorismu. Firma, která sama sobě říká "Univerzita", vyhledává slibné talenty, lidi, kteří takovou akci provedou. Jako vhodní se ukážou Dominic Caruso, agent FBI, který se osvědčí při vyřešení únosu a brutální vraždy malé holčičky; jeho bratr, příslušník námořní pěchoty, se osvědčil v Afghánistánu. Třetí je jejich bratranec, Jack Ryan Jr., syn bývalého prezidenta Jacka Ryana. Z vyprávění otcova i jiných osob zná svět "černých" operací, kterých se tito lidé účastnili, a rozhodne se podílet na podobné práci a uchází se o místo v Univerzitě. Musí proniknout do způsobu její činnosti, učí se a nakonec významně přispěje k odhalení teroristické sítě, ohrožující Spojené státy. Svými dvanácti romány se Tom Clancy zařadil mezi vynikající romanopisce naší doby. Tato jeho poslední kniha je nejčasovější, prostoupená realistickým líčením současného dění a autenticitou, jež jsou poznávacími znameními všech jeho děl. Kniha Tygří zuby je vyvrcholením jeho vypravěčského umění.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , BB art

The Teeth of the Tiger , 2003

molen
03.03.2023 4 z 5

Začátek knihy nás seznamuje s novou bezpečnostní institucí a budováním nového komanda, což je v dlouhé sérii příjemná změna. Díky Jacku juniorovi neztrácíme informace i o předchozích hrdinech. Od půlky knihy se děj rozjíždí a pokračování případu bude snad v další knize.

martin9072
05.10.2021 1 z 5

No nevím, bylo to takové neslané nemastné. První půlka se snaží seznámit nás dost zdlouhavým způsobem s reáliemi, postavami a novou zpravodajskou agenturou, 3. čtvrtina začíná být akčnější a poslední čtvrtina se velmi uspěchaně zabývá likvidací čtyř teroristických pohlavárů. Podruhé už určitě číst nebudu.

čef
01.04.2021 3 z 5

Vrcholné dílo tohoto skvělého spisovatele to podle mne určitě není. Do poloviny knihy se pořád něco diskutuje a mudruje nad všehomírem. Až poté se děj trochu odbrzdí, ale stejně je zde tolik zbytečných popisů a nezajímavých řečí, že především fanoušci těchto špionek musí být docela otrávení. Já tedy byl, je mi líto.

mira.k
20.08.2016 4 z 5

Poněkud akčnější Clancyovka, která by snesla srovnání s nejlepšími kusy, ale děj končí v polovině. Vyřeší se jen polovina problémů. Snad další svazek (Živý nebo mrtvý?) děj uzavře.

derminator
27.07.2016 3 z 5

Kniha není špatná, ale začátek je moc zdlouhavý do pořádného děje se dostanete ke konci a to už je zas moc krátké. Tedy mé hodnocení kniha spíše průměr či podprůměr moc napínavých zvratů zde není. Za mě 50% spíše slabších!

lucifrid
06.04.2014 3 z 5

Asi nejhorší Clancyovka z Ryanversu. Za prvé je moc slabá. Za druhé je to celé nové a i když pár starých postav tam je, chybí tam ta větší návaznost. Za třetí a budu se opakovat, moc krátké. Kdyby se to naopak trochu pokrátilo a přidala se větší dějová linka, mohlo to být super.

yank3e
13.01.2013 1 z 5

Jedna hvězda, protože jsem ji dočetl, ale to mi bylo tak maximálně 15 let. Ne, tohle vážně není dobrá knížka a měl jsem tu čest ještě s jednou od Clancyho, tu jsem už ale ani nedočetl...

Mike Wazowski
09.06.2011 odpad!

Propaganda na boj proti terorismu...

Tom Clancy
americká, 1947 - 2013