Lucieenka Lucieenka komentáře u knih

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Nezapomínejme na minulost, berme si z ní příklad a buďme dobřími lidmi s dobrými skutky.

01.04.2021 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Silný příběh. Každá strana mě nutila číst dál a dál. A s každou stránkou jsem nevěděla, jaký přijde konec. Za mě 5 ⭐

25.03.2021 5 z 5

Skutečná láska - probuďme svoje srdce Skutečná láska - probuďme svoje srdce Thich Nhat Hanh

Kniha se moc hezky se čte, má jen 80 stran. Takže za chvíli přečtena. Ve zkratce je to o lásce k sobě samému a k druhým. Pokud chceme milovat, znamená to být zde, být přítomen.
Milovat znamená vnímat. Být milován je být vnímán. Důležité je pochopení. Pokud milovanému neporozumíme, nemůžeme ho ani opravdu milovat. Snažme se být opravdu zde, v přítomnosti, ne myšlenkami v minulosti nebo budoucnosti. Vnímejme pozornost těch, kteří tu jsou s námi. Naše přítomnost je pro milované velmi cenná.

21.03.2021 5 z 5

Čínská zdravotní cvičení - čchi-kung Čínská zdravotní cvičení - čchi-kung Ludvík Eger

Obohacující kniha, která vám poskytne rady a cvičení, jak dechové tak tělesné i relaxační, pro zdravý život.

15.03.2021 4 z 5

Meditace Meditace Sri Chinmoy

Krásná kniha, jak svým obsahem, tak barevnými ilustracemi i citáty. Meditace popsána spíše po duchovní stránce. Pro začínající, ale zároveň už i praktikující, protože se utvrdíte v tom, že meditovat je krásná, duši a srdci, prospívající věc.

12.03.2021 4 z 5

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

Oddychovka

24.02.2021 3 z 5

Základní kniha o reiki Základní kniha o reiki Walter Lübeck

Kniha se mi líbila. Líbilo se mi, že se autor rozepsal nejen o samotném Reiki, ale i působení společně s krystaly, éterickými oleji. A nově jsem se dozvěděla, že se pomocí Reiki dá působit na rostliny a zvířata.

15.02.2021 3 z 5

Proč a jak cvičit Pět tibeťanů Proč a jak cvičit Pět tibeťanů Věra Kučerová

Kniha se mi líbila. Líbilo se mi, že kniha popisuje jednotlivé cviky, ale zároveň i co tyto cviky znamenají na duchovní úrovni. Líbilo se mi, že se kniha zmínila i o čakrách, vědomém dýchání a být tady a teď.

07.02.2021 4 z 5

Osvětimský proces Osvětimský proces Annette Hess

Ze začátku mě kniha moc nenadchla. Čekala jsem více o problematice holokaustu než o osobním životě hlavní hrdinky. Přesto jsem knize dala šanci. A přes nudnější začátek, kniha dostala spád a během dne jsem ji měla přečtenou.

02.02.2021 3 z 5

Andělské rady pro šťastný život Andělské rady pro šťastný život Doreen Virtue

Kniha pěkně rozepsaná na jednotlivá témata. Zaměřená na rady ohledně vztahů, lásky, dětí, peněz, kariéry. Každý si tam určitě najde to svoje.

01.02.2021 3 z 5

Kniha mě mile překvapila. Na mě možná až moc rozsáhlá, některé části knihy se stále opakovaly. Ale po dobu čtení jsem svůj měsíční cyklus sledovala a musím říct, že dost věcí z knihy opravdu sedí. A některými rady jsem se začala řídit a do mého života to přineslo více pochopení sebe sama a jak mé tělo funguje. Určitě doporučuji přečíst.

20.01.2021 3 z 5

Tady a teď: Milující pozornost Tady a teď: Milující pozornost Ajahn Brahm

Knihu jsem přečetla za 1 den. Doporučila bych ji spíše pro začátečníky, kteří ještě nemají moc načteno o tématu meditace, být tady a teď. Pro mě moc obecná.

18.01.2021 3 z 5

Jóga, dech a meditace: Ztracen a nalezen v Indii Jóga, dech a meditace: Ztracen a nalezen v Indii Václav Krejčík

Tato kniha mě moc mile překvapila.Líbilo se mi prolínaní vyprávění o Indii a vysvětlení asan, pránájámy, meditace aj.

14.01.2021 4 z 5

Kouzlo Kouzlo Rhonda Byrne

Kouzlo je vděčnost. Vděčnost je kouzlo. ❣️ Kniha o vděčnosti a poděkování.
Shrnutí: Mluvit vděčně je zdvořilé a příjemné. Chovat se vděčně je štědré a ušlechtilé. Ale žít vděčně znamená dotýkat se nebes. ✨

04.01.2021 5 z 5

Dáma s veverkou Dáma s veverkou Elizabeth McKenzie

Kniha neurazí ani nenadchne. Čekala jsem, co se z knihy vyvrbí. Až v závěru knihy to má nějaký spád.

13.12.2020 2 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Kniha, která pohladí po srdci. Každý člověk si utváří svůj život sám. Každá myšlenka, která nás napadne, utváří naší budoucnost. I přes to, že si neseme nějakou minulost, tak můžeme žít krásný život. Viz. autorčin příběh. Tato kniha přinesla do mého života denodenní pozitivní afirmace, odpuštění a pochopení druhých lidí.

10.12.2020 5 z 5

Průvodce léčitele aneb Jak léčit energií Průvodce léčitele aneb Jak léčit energií Ted Andrews

Moc pěkně zpracovaná kniha, některé techniky léčení mě ihned zaujaly a budu je praktikovat ve svém životě.

23.11.2020 5 z 5

Zadní dům Zadní dům Anne Frank

Líbilo se mi, že přes veškerou situaci si Anna F. zachovávala optimismus a pozitivní mysl. Myslím, že i dnešní společnost by se mohla řídit jedním Anniným rčením : "Všechno je jen tak zlé, jak to sami vnímáme". Mrzí mě, že si nemohla splnit všechny sny, které v sobě měla. Čest její památce.

22.11.2020 3 z 5

Na sto kusů Na sto kusů Lucy Dillon

Na začátku knihy jsem to chtěla zabalit, ale řekla jsem si že pár stránkám dám ještě šanci. Nakonec jsem se do té knížky tak začetla, že jsem chtěla vědět víc a víc. Líbilo se mi, že knížka poukazuje na to, že si máme užívat okamžiků života, běžných maličkostí, které máme. A být tady a teď. Protože o tom je život.

05.11.2020 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

(SPOILER) Kniha se mi líbila. Pootevřela se mi zase více česká historie. Ale na konci knihy jsem toho čekala více..Čekala jsem na to odpuštění, porozumění a smíření. A ne poslední slova dcery o nenaplněném a zbytečném životu její matky.

26.10.2020 4 z 5