Lucieee91 Lucieee91 komentáře u knih

Čáslavská Čáslavská Jan Novák

Jak je napsáno v předchozím komentáři. Jsem zrovna ta, co o Věře Čáslavské moc nevěděla. Tudíž za mě výborný počin, který čtenáře pěkně provede životem jedné obdivuhodné ženy a mě namotivoval zjistit si více.

01.01.2021 5 z 5

Malá kniha o Islanďanech Malá kniha o Islanďanech Alda Sigmundsdóttir

Vtipně napsaná kniha s lehkou sebekritikou i úctou k Islanďanům. Ideální čtení do MHD :)

04.09.2017 5 z 5

Nuselskej punk Nuselskej punk Metoděj M. Alexa

Velmi povedená kniha, dost jsem se při čtění nasmála a doporučuji, kudy chodím :)

17.06.2017 5 z 5

Sen noci darwinovské Sen noci darwinovské Josef Lhotský

Opravdu velmi pěkně a vtipně napsaná kniha, která nenásilnou formou čtenáři přiblíží život Charlese Darwina a celkově problematiku týkající se evoluce. Takže určitě doporučuji!

06.06.2016 5 z 5

Památná místa Járy Cimrmana Památná místa Járy Cimrmana Radek Laudin

Zajímavá kniha, která vysvětluje spojitost určitého místa s Járou Cimrmanem. S mnoha pěknými fotografiemi.

14.05.2016 3 z 5

Konec světa Konec světa Emil Hakl (p)

První kniha, kterou jsem od Hakla četla. Čekala jsem víc, moc se mi ty povídky nelíbily... Teda kromě té s těmi cizinci, když už odešli, dorazila další várka podivínů, ta se povedla! :D

10.05.2016 2 z 5

Příběhy zámků v Čechách a na Moravě II - Po stopách modré krve Příběhy zámků v Čechách a na Moravě II - Po stopách modré krve Magdalena Wagnerová

Zajímavé příběhy/pověsti vybraných zámků, doplněně fotografiemi. Fotografie jsou pouze ze současnosti, uvítala bych i nějakou historickou, pro lepší představu čtenáře, ale jinak moc pěkná knížka.

09.05.2016 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Vtipně napsané, dobře se čte, akorát formát knihy mi moc nevyhovoval.

26.04.2016 5 z 5

Jak být zajímavý - V 10 snadných krocích Jak být zajímavý - V 10 snadných krocích Jessica Hagy

Kniha se čte dobře, během dne to člověk přelouská. Všechny rady včetně grafů a ilustrací jsou v knize jednodušše a srozumitelně napsané. Myslím, že po přečtení se nad sebou a svým životem každý, alespoň na chvilku zamyslí. A možná něco změní a to za to stojí.

20.04.2016 4 z 5

Android - kompletní průvodce pro každého uživatele Android - kompletní průvodce pro každého uživatele kolektiv autorů

Dobré a užitečné rady. Pro mě ideální - jasný, stručný a většina doporučených aplikací zdarma.

10.03.2016 5 z 5

Jako pes Jako pes Filip Topol

Prvni pocin, ktery jsem od Topola cetla a nejak nevim, co si o tom myslet. Prvni povidka fajn, druha je fakt crazy a ta treti to celkem zachranila, i kdyz je to fakt smutny. Alkohol je proste vsude...

08.03.2016 3 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Konec byl dechberoucí, do poslední chvíle jsem nevěděla jak to dopadne a už jsem si říkala, že Harry je fakt ztracený alkoholik...

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Příběh paráda, ale pořád se tam nestalo to, co jsem čekala, tak snad v dalším díle :D

08.03.2016

Červenka Červenka Jo Nesbø

Od tohoto dílu mě to začalo fakt bavit a stále jsem čekala, jak to tedy dopadne s Tomem Waalerem.

08.03.2016 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Druhý díl určitě lepší než Netopýr, i když nudné pasáže jsem přeskakovala i zde.

08.03.2016

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

První kniha od autora. Vzala jsem to pěkně od začátku a popravdě jsem moc nechápala, proč to všichni tak vychvalují. Nicméně jsem si říkala, že začátky jsou vždycky horší, dala jsem tomu šanci, pár nudných pasáží jsem přeskočila a knihu dočetla. Naštěstí další díly už jsou lepší!

08.03.2016 3 z 5

Zdravý rozum, neboli, Přirozené představy v protikladu k představám nadpřirozeným Zdravý rozum, neboli, Přirozené představy v protikladu k představám nadpřirozeným Paul Heinrich Dietrich von Holbach

Četla jsi ji dvakrát, dobře se čte a s mnoha jeho názory se ztotožňuji. Určitě stojí za přečtení.

O smrti O smrti Arthur Schopenhauer

Četla jsem knihu dvakrát a měla jsem celkem problémy to pochopit. Respektive hlavní myšlenku jsem pochopila, ale mluvit o ní na zkoušce bylo celkem peklo.

08.03.2016 2 z 5

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Stále aktuální. Dobře se čte.

08.03.2016 5 z 5

Boxer: Pravdivý příběh Hercka Hafta Boxer: Pravdivý příběh Hercka Hafta Reinhard Kleist

Silný a smutný příběh o přežití. Občas člověk musí udělat i věci, které jsou proti jeho morálce, aby přežil. A samozřejmě je to také o štěstí.