Příběhy zámků v Čechách a na Moravě II - Po stopách modré krve

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zámek není jen dominanta kraje, elegantní rozsáhlá budova nebo výstavní obytný objekt některého z četných šlechtických rodů, jež žily na našem území, zámek je především místo s bohatou historií, sahající hluboko do národní minulosti. Jeho „rodokmen“ často obsahuje překvapivé dramatické okamžiky a nezřídka bývá plný nečekaných zvratů, zlomových dějinných momentů a významných událostí, které spoluvytvářejí dějiny naší země. Ať už jde o zámek Loučeň a jeho labyrinty, Zbraslav a jeho galerii, Kuks a jeho mimořádnou sochařskou výzdobu, Slatiňany a jeho koně anebo Slavkov a jeho mimořádné historické muzeum, vždy jde o dotyk skutečné historie. Přičteme-li k této nabídce ještě bonus novodobých zámeckých atrakcí, jako například zámeckou čokoládovnu na vizovickém zámku, stávají se zámky také ideálním cílem rodinných výletů. Jejich nabídka je nepřeberná, protože každý zámek je svým způsobem jiný – podobně jako se odlišovali dávní zámečtí páni, obyvatelé těchto honosných sídel, anebo jen dočasní návštěvníci, hosté či slavní architekti a stavitelé, kteří těmto stavbám vtiskli neopakovatelný ráz – významným rodem Lichtenštejnů a Kouniců počínaje a Matyášem Bernardem Braunem či Antonínem Dvořákem konče....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290234/pribehy-zamku-v-cechach-a-na-morave-cf2-290234.jpg 45
Žánr
Literatura faktu, Historie, Umění
Vydáno, Plot
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Příběhy zámků v Čechách a na Moravě II - Po stopách modré krve

Přidat komentář
Ronnie68
24. července

Zajímavé příběhy ze známých zámků na území České republiky

RSR
06.06.2017

Jedná se o popis několika významných zámků, havně z pohledu výstavby, přestaveb, šlechtických rodů a významných osobností, které na nich pobývaly, doplněný o pověsti a různé nadpřirozené bytosti, které jsou se zámky spojené.


kej7my
10.05.2017

kniha je naprosto super, jen mám raději hrady než zámky, proto jedna hvězdička kamsi utekla. Jinak příběhy vážně parádní.

Lucieee91
09.05.2016

Zajímavé příběhy/pověsti vybraných zámků, doplněně fotografiemi. Fotografie jsou pouze ze současnosti, uvítala bych i nějakou historickou, pro lepší představu čtenáře, ale jinak moc pěkná knížka.

Autor a jeho další knihy

všech 48 knih autora

Kniha Příběhy zámků v Čechách a na Moravě II - Po stopách modré krve je v

Přečtených6x
Knihotéce6x
Chystám se číst3x
Chci si koupit1x