Malá kniha o Islanďanech

Malá kniha o Islanďanech

Island je pro mnoho Evropanů velkou záhadou. Tato útlá kniha od rodilé Islanďanky, která strávila velkou část svého života v zahraničí, odkrývá značný počet specifik tohoto severského národa. Proč jsou Islanďané špatní řidiči? Jak se staví k cizincům? Co si představují pod pojmem svoboda a jak se seznamují? Odpovědi najdete v padesáti „miniaturních esejích“ psaných s humorem, ironií i pochopením....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/249145/mala-kniha-o-islandanech-249145.jpg 4.348
Literatura světová, Humor
Vydáno:, Pragma

MOu598

Drobné vtipné postřehy z různých pohledů.
Knížku jsem pořídila na předbášce cestovatelského veletrhu.

Lucieee91
04.09.2017

Vtipně napsaná kniha s lehkou sebekritikou i úctou k Islanďanům. Ideální čtení do MHD :)

Sisi11
31.03.2017

Jedná se o drobné fejetonky o životě Islanďanů a vlastně o tom, jak být správným Islanďanem. Šmrc a vtip jednotlivých kratičkých textů je příjemný na jakékoliv cesty, ve chvilce nepohody rozesmějí a uvolní.

Vittie
22.03.2017

Islandu s láskou :-)

wiix
12.01.2017

Také milé etudy o Islande, ktoré vám nedaju veľa faktov o Nicelande, ale ktoré sú pre nás, nadšencov, dokonale-vtipno-čudné vyjadrenia o krajine príťažlivej možno práve vďaka tým maličkostiam a odlišnostiam popísaných v knihe.

Vojslava
18.11.2016

Sice nemyslím, že bych se někdy na Island podívala nebo tam žila, ale rozhodně tato půvabná sbírka je dobrý úvod k průpravě na ostrovní život. Pobavila jsem se i poučila!

francouz
26.08.2016

Pohrávám si z myšlenkou podívat se na tento malý, ale nádherný ostrov, a tak když mi dcera dala tuto knížku s chutí jsem se do ní začetl. Rád pozoruji nejenom zemi, ale i zvyky místních obyvatel. V této velmi vtipně napsané knížce jsem dostal ihned spoustu možných pohledů na místní zvyky a chování lidí. Je to velmi vtipně napsaná knížka, ktrerou shltnete na poseznení a navíc se dozvíte věci, které by jste možná mohli poznat na vlastní kůži, při cestování autem, které by jste, ale nemuseli do půjčovny vracet ve stejném stavu, nebo o jejich touze být nezavislý, od narození, po dobu než dostanou jméno, přes jeho pro nás poněkud složitý proces vytvoření až po úmrtí. Bavil jsem se.

LordSnape
30.04.2016

Vtipně a s nadhledem napsaná kniha o úžasné zemi a ještě úžasnějším národu na jednom malebném ostrově. Rozhodně mě nejvíce dostaly pasáže o dopravních předpisech a zvycích přejímání jmen.

lucie.8
09.11.2015

Úžasná vtipná knížečka o nátuře tohoto severského národa se všemi zvláštnostmi a výstřelky.

Boboking
25.06.2015

Drobná knížka 50 esejů (mini-esejů) napsaná s jasnou nadsázkou. Spíše na vtipnou strunu hrající povídání o nezvyklostech, které by případné návštěvníky Islandu mohli překvapit. Vtipné, místy šokující zajímavosti tohoto facebookového národa. :-)