Malá kniha o Islanďanech

Island je pro mnoho Evropanů velkou záhadou. Tato útlá kniha od rodilé Islanďanky, která strávila velkou část svého života v zahraničí, odkrývá značný počet specifik tohoto severského národa. Proč jsou Islanďané špatní řidiči? Jak se staví k cizincům? Co si představují pod pojmem svoboda a jak se seznamují? Odpovědi najdete v padesáti „miniaturních esejích“ psaných s humorem, ironií i pochopením....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/249145/mala-kniha-o-islandanech-249145.jpg 4.156
Literatura světová, Humor
Vydáno:, Pragma

Denyas
03. prosince

Navštivte prvně Island a pak si až knížku přečtěte. V něčem se hodně lidé na Islandu liší. Nicméně, knížka se čte velmi hravě, lehce. Jsou zde zábavné pasáže, které Vás pobaví. Pokud máte však s Islandem nějaké zkušenosti, tak se vám některé věci nebudou zdát. Knížka je super, tak na přečtení do vlaku. Stihnete to opravdu hned:)

Zmiu
01. prosince

No, něco sedí, u něčeho mám zkušenost přesně opačnou a něco nechápu, proč v knížce je, protože mi to přijde normální a ne typicky islandské. Ale je to psané spíš pro Američany, Čecha toho na Islandu tolik nepřekvapí. Sprchovat se před vstupem do bazénu taky umíme a nepotrpíme si na prázdné řeči a humor máme dost podobný tomu islandskému.
Nicméně z přepisu islandštiny mám kopřivku. Někdo to mohl aspoň zkontrolovat, jak se to správně píše. Ale jinak jde o docela příjemnou knížku. Že bych se nějak smála, to ne, ale čekala jsem to horší.

ivanaci

Krásné čtení o krásné zemi

Teclaireddy

Čtivé, krátké, nenáročné. Myslím, že to autorka docela dobře vystihla. Hodnotím jen třemi hvězdičkami, protože mi kniha asi dlouho nezůstane paměti (vím, že to ani není jejím cílem). A hlavně mě rušil neobratný překlad z angličtiny - vadily mi doslovné převody anglických vazeb a především překladatelova nedostatečná znalost islandských reálií - např. "farmáři Bjarturu í Sumarhúsumovi" apod.. Chápu, že originál byl napsán v angličtině, ale některé věci by si překladatel prostě měl ověřit (např. také zvyklosti v přepisu islandských hlásek - "Betta reddast" přímo trhá uši).

MOu598

Drobné vtipné postřehy z různých pohledů.
Knížku jsem pořídila na předbášce cestovatelského veletrhu.

Lucieee91
04.09.2017

Vtipně napsaná kniha s lehkou sebekritikou i úctou k Islanďanům. Ideální čtení do MHD :)

Sisi11
31.03.2017

Jedná se o drobné fejetonky o životě Islanďanů a vlastně o tom, jak být správným Islanďanem. Šmrc a vtip jednotlivých kratičkých textů je příjemný na jakékoliv cesty, ve chvilce nepohody rozesmějí a uvolní.

Vittie
22.03.2017

Islandu s láskou :-)

wiix
12.01.2017

Také milé etudy o Islande, ktoré vám nedaju veľa faktov o Nicelande, ale ktoré sú pre nás, nadšencov, dokonale-vtipno-čudné vyjadrenia o krajine príťažlivej možno práve vďaka tým maličkostiam a odlišnostiam popísaných v knihe.

Vojslava
18.11.2016

Sice nemyslím, že bych se někdy na Island podívala nebo tam žila, ale rozhodně tato půvabná sbírka je dobrý úvod k průpravě na ostrovní život. Pobavila jsem se i poučila!

francouz
26.08.2016

Pohrávám si z myšlenkou podívat se na tento malý, ale nádherný ostrov, a tak když mi dcera dala tuto knížku s chutí jsem se do ní začetl. Rád pozoruji nejenom zemi, ale i zvyky místních obyvatel. V této velmi vtipně napsané knížce jsem dostal ihned spoustu možných pohledů na místní zvyky a chování lidí. Je to velmi vtipně napsaná knížka, ktrerou shltnete na poseznení a navíc se dozvíte věci, které by jste možná mohli poznat na vlastní kůži, při cestování autem, které by jste, ale nemuseli do půjčovny vracet ve stejném stavu, nebo o jejich touze být nezavislý, od narození, po dobu než dostanou jméno, přes jeho pro nás poněkud složitý proces vytvoření až po úmrtí. Bavil jsem se.

LordSnape
30.04.2016

Vtipně a s nadhledem napsaná kniha o úžasné zemi a ještě úžasnějším národu na jednom malebném ostrově. Rozhodně mě nejvíce dostaly pasáže o dopravních předpisech a zvycích přejímání jmen.

lucie.8
09.11.2015

Úžasná vtipná knížečka o nátuře tohoto severského národa se všemi zvláštnostmi a výstřelky.

Boboking
25.06.2015

Drobná knížka 50 esejů (mini-esejů) napsaná s jasnou nadsázkou. Spíše na vtipnou strunu hrající povídání o nezvyklostech, které by případné návštěvníky Islandu mohli překvapit. Vtipné, místy šokující zajímavosti tohoto facebookového národa. :-)