LucieAlexandra LucieAlexandra komentáře u knih

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Nádherná knížka. Doporučila bych ji na základní školy jako povinnou četbu. Možná, že by slečny přemýšlely trochu víc předtím, než by si začaly nějaký vztah s kýmkoli, kdo vyznává Islám...

08.09.2015 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Nádherný příběh. Začetla jsem se a vtáhlo mě to natolik, že jsem pociťovala místy napětí, jako bych to prožívala sama. Kdysi jsem viděla film, ale rozhodně mě neupoutal tak, jako kniha

24.11.2016 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Úžasná kniha. Hned po prvních stránkách jsem se začetla a nechtěla ji odložit... Až mi bylo líto, že není o něco delší.

13.10.2016 5 z 5

Pekelný spasitel Pekelný spasitel Hana Kavurová

Na knihu jsem se tesila, ale tohle... to bylo vazne moc. Cekala jsem pribeh o sebeposkozovani a nakonec jsem mela pocit, ze ctu fantasy slataninu, ve ktere jsem se nekolikrat ztratila a netusila o cem je rec. Vazne hruza

14.06.2016 odpad!

Čekala jsem něco jiného. Madam Camilla je třeba, jak několikrát sama zopakovala, božská, nádherná a kdesi cosi, ale zároveň dost nesympatická a celkem nudná... Nejvíc mne dráždilo nadužívání infantilních zdrobnělin

13.12.2016 2 z 5

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

I přes fakt, že se jedná o smyšlený příběh a jsem zvyklá číst na tohle téma drsnější knihy, nechtěla jsem tuhle odložit. Poutavá, čtivá a místy napínavá kniha. Pro čtenáře memoárů z 2.sv. války se může zdát až moc odlehčená a do "červena"

19.11.2016 5 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Tyhle knihy obvykle nečtu, ale tahle lehce "tajuplná" detektivka mne nadchla a určitě si přečtu i autorčiny předchozí. Skvěle napsané

13.10.2016 5 z 5

Bez slitování - Drama rodinné msty Bez slitování - Drama rodinné msty Kirstie McLellan

Asi nikdy nepochopím důvod, proč zůstávají ženy s násilníky. Alois se choval jako psychopatické hovado, byl krutý a bezcitný darmožrout, věděla, že děti rád nemá, tak opravdu nepochopím, proč s ním zůstávala tak dlouho a neodešla od něj daleko dřív

26.08.2016 5 z 5

Pole Pole Kevin Thomas Maher

Zpočátku mě kniha bavila, ale jak jsem četla dál a dál, začala mě díky zbytečným detailům spíš nudit a když se k tomu přidalo “léčitelství” tak jsem začala odpočítávat stránky do konce. Věřím, že je něco “mezi nebem a zemí”, ale tohle mi přišlo až moc, především závěr a la happy end - umírající otec, kterého vylečí díky tomu, že nad něj dá na chvílu ruce.... tím to autor zabil úplně

16.06.2016 1 z 5

Madam X: Můj nechvalně známý život Madam X: Můj nechvalně známý život Kate Manning

Kniha se mi moc líbila, ale drásala mi nervy cenzura... co je k vycenzurování na slově "pohlavní styk, těhotenství..."? Paradoxně tohle bylo vyhvězdičkované, ale jedno nebo dvě sprostá slova tam nechali celá

09.08.2017 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Knihu jsem četla už na ZŠ. Skvěle napsaná na velmi zajímavé téma

18.11.2016 5 z 5

Nikolský případ Nikolský případ Vladimír Nikolajevič Orlov

Kniha by mohla byt klidne o polovinu tenci, misty je az nudna

14.06.2016 3 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Jedna z prvnich knih na tema "koncentracni tabor" , kterou jsem cetla. Je zazrak, ze ty hruzy dokazal vubec nekdo prezit.
Knihu bych doporucila jako povinnou cetbu

30.04.2016 5 z 5

Úžasná kniha. Poprvé jsem ji četla když mi bylo asi 12 a od té doby ještě několikrát. W. Smith dokáže neuvěřitelně vtáhnout do děje a je opravdu těžké se od knihy odtrhnout

10.09.2015 5 z 5

Tati, prosím ne! Tati, prosím ne! Barbara Naughton

Za celou dobu se mi nepodařilo pochopit, proč matka zůstávala s takovým uchylným darmožroutem a jak je možné, že sebou nechala manipulovat a dokonce se stavěla proti vlastním dětem, třeba už jen tím trapným žalováním. O sourozencích, kteří se za sestru nedokázali postavit nemluvě.

10.09.2015 5 z 5

Ve jménu cti Ve jménu cti Sarbdžít Kaur Athval (p)

Je smutné, že ve jménu komunity a cti, která není nic jiného než názor fanatiků, daný dohromady více méně jen díky drbům, je někdo schopný zabít. O něco málo je smutnější fakt, že tenhle příběh není ojedinělý. Je ale skvělé, že autorka našla odvahu a postavila se té šílené rodině.
Knížka je krásně napsaná, až jsem chvílema pociťovala vztek a chuť chytnout oba mamánky za čenich a proplesknout je

09.09.2015 5 z 5

Spoutaná křídla Spoutaná křídla Tanjas Darke

Neuvěřitelné, že se nenašel nikdo, kdo by projevil víc vlastní iniciativy a snažil se přijít na to, co se opravdu děje. Především, když to někteří zúčastnění viděli a věděli. Rodiče jsou párek totálních šílenců, utratit je

08.09.2015 5 z 5

Peklo v chrámu božím - Přežila jsem brutální zneužívání Peklo v chrámu božím - Přežila jsem brutální zneužívání Nabila Sharma

Nedokážu tuhle víru ani omylem pochopit. Jak někdo dokáže z obyčejného náboženství vytvořit tuhle hrůznost, kdy všichni zavírají oči jen proto, aby se nepošpinila čest rodiny. Nedokážu si představit, že by mi domu přišlo dítě, řeklo, že ho někdo cizí bije a já bych to přešla s tím, že je to v pořádku... Ani nechápu smysl toho, proč studovat Korán, v životě to k ničemu není a přijde mi to jen jako nástroj k tomu, aby se lidé báli a byli po vůli šílencům, jako je v tohle případě Imám

08.09.2015 4 z 5

Vrahova žena Vrahova žena Jacques Expert

Knížka je skvěle čtivá, to co mi dost vadilo, byly některé názory hlavní hrdinky... Chvílema jsem si říkala, že by potřebovala pár facek, aby se probrala

08.09.2015 4 z 5

Fatwa: život pod hrozbou smrti Fatwa: život pod hrozbou smrti Jacky Trevane

Krásná knížka. Doporučovala bych ji jako povinnou četbu na ZŠ. Je až šokující, jak naivní mohou některé slečny být...

26.07.2015 5 z 5