LucieAlexandra LucieAlexandra komentáře u knih

Normální pako Normální pako Peter Holka

Díky za vyčerpávající anotaci, kterou musel psát nějaký inteligent. Každý, kdo bude chtít vědět o čem kniha je, ten se dozví všechno hned v popisku a nebude to muset už číst. Geniální, opravdu

13.10.2022

Psychohry Psychohry Leona Deakin

Námět knihy je zajímavý, ale zpracování dost pokulhává. Působí to chaoticky, některé věty jsou dost kostrbaté a celkově je to docela odfláklé (jednou bylo holce deset, o pár stránek dál už dvanáct, jednou se řekne, že jsou kámoši, o několik odstavců dál je to popřené...). Od autorky bych už nečetla nic, byť by to mělo sebezajímavější anotaci

12.11.2021

Těla na prodej Těla na prodej Martina Cole

Kniha nebyla špatná, kazila ji ale "superpolicajtka" Kate, její vztah s Patrikem a neustálé omýlání toho, jak je úžasná vyšetřovatelka, to bylo fakt otravný.

09.09.2021 4 z 5

Impulz : Krvavou stopou sexuálního vraha Impulz : Krvavou stopou sexuálního vraha Michael Weaver

Kniha byla dobrá a bavila mě i přesto, že to trochu kazily některé pasáže, které působily naivně až hloupě

14.06.2021 5 z 5

Bílé otrokyně Bílé otrokyně Václav Pavel Borovička

Trochu mi vadila autorova hysterie ohledně marihuany a hašiše. Jasně, drogy to jsou, ale v podání pana Borovičky to působí, jako kdyby byly na stejné úrovni s heroinem

07.06.2021 4 z 5

Poslední útočiště Poslední útočiště Patricia Cornwell

Špatné to nebylo, ale v podstatě se děje pořád to samé a začíná to být trochu nuda. Navíc Lucy je mi s každým dílem nesympatická víc a víc

29.05.2021 4 z 5

Odsouzená Odsouzená Kamila Velikovská

Pí. Velikovská mi je krajně nesympatická, její jednání, chování ani myšlenkové pochody jsem opravdu nechápala, chvílema jsem měla pocit, že se téměř ve všem spolehá na své okolí a svým způsobem ho i zneužívá... Kniha je dost nudná, věčně se popisuje co bylo k jídlu a kdyby byla o třetinu kratší, tak se vůbec nic nestane... Nehledě na to, že jsem po celou dobu měla dojem, že ji psalo dítě.... ty infantilní výrazy a stejně tak infantilní personifikace a příměry mi lezly neuvěřitelně na nervy, jako kdyby se to nemohlo obejít bez toho

16.07.2019 1 z 5

Kam za příšernými strašidly a jejich ohavnými rejdišti Kam za příšernými strašidly a jejich ohavnými rejdišti Eva Obůrková

Úplně špatné to nebylo, ale některé poznámky a dovětky mi přišly až trapné

17.02.2018 3 z 5

Madam X: Můj nechvalně známý život Madam X: Můj nechvalně známý život Kate Manning

Kniha se mi moc líbila, ale drásala mi nervy cenzura... co je k vycenzurování na slově "pohlavní styk, těhotenství..."? Paradoxně tohle bylo vyhvězdičkované, ale jedno nebo dvě sprostá slova tam nechali celá

09.08.2017 5 z 5

Útěk z afrického pekla Útěk z afrického pekla Barbora Koudelková

I když je kniha čtivá, ale naivita, pro mne blbost, autorky je bezmezná. Nejsem rasista, ale nechápu, co táhne holky/ženy do náručí Afričanů, potažno Arabů... Ono asi po Evropě běhá málo normálních chlapů

27.05.2017 4 z 5

Čekala jsem něco jiného. Madam Camilla je třeba, jak několikrát sama zopakovala, božská, nádherná a kdesi cosi, ale zároveň dost nesympatická a celkem nudná... Nejvíc mne dráždilo nadužívání infantilních zdrobnělin

13.12.2016 2 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Ačkoli jsem tušila o čem kniha je, dost mi to vyrazilo dech... Šokující, šílené, zvrácené...

13.12.2016 3 z 5

Píšu a sešit mi leží na kolenou Píšu a sešit mi leží na kolenou Hana Bořkovcová

Knih na tohle téma jsem přečetla už pár desítek, ale tahle je příšerná. Ne a ne se začíst... vyloženě jsem se nudila a počítala stránky do konce.

27.11.2016 odpad!

Gejša Gejša Arthur Golden

Nádherný příběh. Začetla jsem se a vtáhlo mě to natolik, že jsem pociťovala místy napětí, jako bych to prožívala sama. Kdysi jsem viděla film, ale rozhodně mě neupoutal tak, jako kniha

24.11.2016 5 z 5

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

I přes fakt, že se jedná o smyšlený příběh a jsem zvyklá číst na tohle téma drsnější knihy, nechtěla jsem tuhle odložit. Poutavá, čtivá a místy napínavá kniha. Pro čtenáře memoárů z 2.sv. války se může zdát až moc odlehčená a do "červena"

19.11.2016 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Knihu jsem četla už na ZŠ. Skvěle napsaná na velmi zajímavé téma

18.11.2016 5 z 5

Rabínova dcera Rabínova dcera Reva Mann

Cokoli, co je ortodoxní je šílené. Kniha je zajímavá a čtivá, i když jsem během čtení pociťovala k hlavní hrdince spíš lehké nesympatie

16.11.2016 4 z 5

Buchenwald : peklo na kopečku Buchenwald : peklo na kopečku Flint Whitlock

I přes množství zajímavých informací mne dost zklamalo, že autor bohužel doslova kopíruje pasáže z předchozích dílů a některé věty nedávají ani smysl

20.10.2016 3 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Tyhle knihy obvykle nečtu, ale tahle lehce "tajuplná" detektivka mne nadchla a určitě si přečtu i autorčiny předchozí. Skvěle napsané

13.10.2016 5 z 5

Dívka z 6E Dívka z 6E Alessandra R. Torre (p)

Knihu jsem si koupila omylem, nepřečetla jsem si pořádně o čem je... Když jsem to zjistila, nechtěla jsem ji otevírat a i přes nutkání ji zkraje zavřít jsem ji dočetla a musím uznat, že jsem už narazila na horší

13.10.2016 3 z 5