lucie9998 lucie9998 komentáře u knih

Počátek Počátek Dan Brown

Napínavý příběh, můj první od Dana Browna.

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Pokračování Budžese, které není už tak dokonalé, ale přesto je to skvělá kniha.

Ideální manžel z nebe nespadne Ideální manžel z nebe nespadne Alena Jakoubková

Klasická Jakoubkova. Pro náročnější čtenáře to není, ale jako oddychovka ujde. Autorka má ustálená slovní spojení, nebo oblíbená slova, která jsou v knize nejméně stokrát a stejně tak i v ostatních knihách. Pak také vždy popisuje jídla a hrdinka je skvělá kuchařka a všichni jsou krásní a nadaní.

12.04.2020 2 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Kniha mě příliš nenadchla, čekala jsem od ní víc. Žádné další knihy už od autorky nejspíš číst nebudu.

12.04.2020 2 z 5

Modrooký chlapec Modrooký chlapec Danielle Steel

Moje první kniha od Steelové a líbila se mi moc. Rozhodně se nejedná o klasický "sladký" román. Jedná se o nevšední a dojemný příběh.

Zrcadlový obraz Zrcadlový obraz Danielle Steel

Ač "slaďáky" úplně nevyhledavam, tuhle knížku jsem si na doporučení přečetla a je moc pěkná. Dokonce jsem si při ní zabrečela. Chvílemi mě tam ale dost štvalo, jak autorka neustále opakuje, že jsou sestry vzhledově stejné, to se čtenář dozví snad na každé stránce, přitom by to stačilo napsat jednou popř. dvakrát.

12.04.2020 3 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Absurdní příběhy, plno vulgarismů a jednodušší styl, což jsem očekávala, ale úsměvné a k odreagování dostačující.

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Hlavní hrdinka neměla mé sympatie a kniha jako celek mě také příliš neoslovila.

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Kniha je tematicky zajímavá, poměrně poutavě psaná a autorka (hlavní hrdinka) je dosti cílevědomá, což může být inspiraci pro ostatní. Pro mě byla hrdinka až moc zapalena a šla hlavou proti zdi... Docela by mě zajímalo pokračování, tedy Mé nepálské trable.

Přes matný sklo Přes matný sklo Petra Hůlová

Khina se mi příliš nelíbila, asi žádné jiné od této autorky již číst nebudu.

10.04.2020 2 z 5

Kruh světla a jiné povídky Kruh světla a jiné povídky Irwin Shaw

Některé povídky jsou úsměvné, jiné spíše nudné, ale Shaw je klasika a určitě si v nich každý najde svou oblíbenou.

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Lanczovou miluju ze svých -nácti let. Román je povedený, konec předvídatelný, ale příjemný a splňuje svou kategorii, tedy román pro dívky a ženy, oddychový.

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Název mi připadá trochu zavádějící, kniha se mi celkem líbila, ale Malý pražský erotikon je povedenější.

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Z mého pohledu se jedná o Hartlovu nejlepší knihu.

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Popravdě se mi líbila kniha tak napůl. Přesněji, Jáchym ano, Veronika ne. Je tedy pravda, že hodně záleží na tom, z které strany to čtenář vezme. Ja začala Jachymem a Veronika mi docela lezla na nervy.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Kniha mě moc nenadchla, je vyloženě oddechová a člověk ji musí číst dost s nadhledem. Je zde spousta vulgarismů, které bych přirovnala k Wieweghovi, ale do knihy se docela hodí.

Pohádky (27 pohádek) Pohádky (27 pohádek) Hans Christian Andersen

Klasika, nádherné pohádky!

10.04.2020 4 z 5

Je pravda, že "zločinnost" v této knize je možná až moc překombinovaná, ale mě se to líbilo. Velmi vtipné odreagování od běžných starostí.

08.04.2020 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knihy jsou bezvadné! Já vždy četla jeden díl jeden den a druhý den jsem hned navázala dalším, takže jsem to měla jako jeden celek. Nesrovnávat film s knihou - je to nesrovnatelné! Film je úplně něco jiného. Jako vždy vítězí knihy!!!

08.04.2020 5 z 5

Srdce a skalpel Srdce a skalpel Jan Cimický

Kniha ve mě po přečtení přetrvávala ještě dlouhou dobu. Je to nádherný příběh, u kterého si nejedny oči popláčou.

05.04.2020 5 z 5