Lucie89 Lucie89 komentáře u knih

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

Právě jsem dočetla a musím konstatovat, že jsem unešena. Nechtění byla moje první detektivka a nyní po přečtení Sedmikrásek se vyloženě nemohu dočkat dalších děl autorky. Opravdu knížky, které mě nadchly! :))

23.02.2014 5 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Tahle kniha mě hodně překvapila. Měla jsem od ní velká očekávání a musím říct, že prvních 100 stránek mě vůbec nebavilo a málem jsem ji již odložila. Teď jsem ráda, že jsem to neudělala, neb čím více hlavní postava rostla, tím více mě příběh nejen bavil, avšak stále i překvapoval. Kniha je opravdu motivující a člověk má chuť se po přečtení učit, číst a dál vzdělávat.

01.02.2021 5 z 5

Zlatá vstupenka Zlatá vstupenka Brendon Burchard

Ze začátku mě kniha nijak neoslovila, avšak jsem ráda, že jsem nepřestala číst. Postupně jak se příběh rozvíjel se líbil čím dál víc. Autor krásně na jednotlivých atrakcích parku vysvětluje i život a možné přístupy k němu. Myslím, že každý si v ní najde něco nad čím by se zamyslel. :)

28.06.2020 5 z 5

Feministky nenosí růžovou a jiné lži Feministky nenosí růžovou a jiné lži Scarlett Curtis

Ze začátku mě kniha moc nebavila, nicméně postupně jsem v jistých pasážích objevila kouzlo, jako i podnět k zamyšlení. Kniha ve mě určitě vzbudila zájem o tom, dozvědět se víc jak o historii feminismu, tak i k zamyšlení se o každodenním deni svem, svého okolí, jako i dalších.

26.12.2019 3 z 5

Tento druhý díl se mi líbil více než první, kde byla hlavní hrdinka na můj vkus až příliš ufňukaná. Nicméně od autorky je jednoznačně mým favoritem Lituji, čekají mě.. Knížka neurazila, ale ani extra nenadchla.

08.09.2019 4 z 5

Začátek knihy mě bavil, ale postupně me nadšení opadalo a nakonec jsem se musela i přemlouvat, abych knihu dočetla. Nicméně bylo to asi poprvé v životě, co mě nějaka postava z knihy ( resp.dve - Holger 1 a Celestinka) vážně štvala. ????

24.10.2018 2 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Poprvé jsem četla knihu, která je psána očima dítěte a toho, jak odlisne děti vnímají svět. V tomto případě velice smutný příběh, který mě i několikrát donutil knihu zavřít, vydechnout, nadechnout a pokračovat.

02.07.2018 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Občas jsem se dost nudila.

11.03.2018 3 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Jako oddechovka u které člověk nemusí přemýšlet super. I když.. přeci jen to něco k zamyšlení na konci má. :)

07.03.2017 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Dle chvály a recenzí jsem čekala od knihy mnohem víc. Musím však říci, že závěr mě překvapil. :)

23.02.2014 3 z 5

Má léta u Diora Má léta u Diora Suzanne Luling

Nedocetla jsem. Nebavilo mě to..

21.12.2019 2 z 5

Šik jako Francouzka Šik jako Francouzka Frédérique Veysset

Fajn inspirace :)

10.11.2019 4 z 5

Inovátoři Inovátoři Walter Isaacson

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Krásný výklad vývoje technologií a důležitosti týmové spolupráce. Excelentní vypravěčský styl autora. Jsem opravdu nadšená :)

02.06.2019 5 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Knihy od Pratchetta jsou pro mě velice specificke a trvá mi, než se do nich ponorim a zatím to nikdy nebylo naplno. Přesto tomu dám ještě šanci ..

01.10.2018 4 z 5

A objevíš poklad, který v tobě dřímá A objevíš poklad, který v tobě dřímá Laurent Gounelle

První 2/3 knihy jsem se nutila číst a kniha mě nebavila. Přesto jsem ráda, že jsem vytrvala a spolu s hlavní postavou se zamyslela nad náboženstvím a tom, co nám sděluje či by alespoň částečně mělo.

30.06.2018 3 z 5