lucie3725 lucie3725 komentáře u knih

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

To je taková krása. Na každé stránce perla, kterou bych si nejradši zarámovala. Pan Přidal byl bůh.

08.01.2021 5 z 5

Jedna z nejzábavnějších a zároveň nejdojemnějších knih, jaké jsem letos četla. Doporučuju moc.

26.10.2022 5 z 5

Naprostá šílenost Naprostá šílenost Tomáš Kopecký

Ke konci slza na krajíčku a nadšení. Obrovský nadšení, že tohle je český komiks. Aktuální a skvěle zpracované téma. Nádherné výtvarno. Díky!

12.11.2021 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Tahle kniha mi předloni udělala Vánoce, jaké si pamatuju z dětství. Rozbalila jsem ji a pak jen četla, četla a četla. Čiré nadšení. Nemůžu se dočkat filmu!

17.09.2020 5 z 5

Pan Sova Pan Sova Arnold Lobel

Nemůžu se rozhodnout, jestli mám raději kapitolu o boulích nebo o schodišti... Tahle knížka je tak poetická a vtipná! Čteme si ji se synem a užíváme si to oba dva. Díky díky díky za nové vydání!❤️

13.09.2020 5 z 5

Pračlovíčci - Hurá na mamuta! Pračlovíčci - Hurá na mamuta! Jackie Niebisch

Taky jsme četli před spaním a taky jsme se skvěle bavili. Flegmatický mamut je naprosto geniální postava. A úplně nejlepší je, jak pračlovíčci vždycky večer dorazí domů, dostanou sprdung a jdou spát za trest ven - a pak se to jednou otočí... :D

24.04.2020 4 z 5

Zachráněný dědeček Zachráněný dědeček Štěpán Zavřel

Pro mne objev měsíce. Knihu jsem objednala jen díky tomu, že byla ve slevě, neměla jsem žádná očekávání. Ilustrátorův styl nebyl úplně můj šálek čaje. Ale téma i provedení mě ve finále naprosto uchvátilo. Životní příběh autora, načrtnutý v závěru knihy, nasadil čtenářskému zážitku korunu.

14.04.2020 5 z 5

Rádio v mrazáku Rádio v mrazáku Jana Hanušová

Útlá, ale silná a nádherná knížka. Sbírka okamžiků, které člověku utkví. Autorka je bezesporu báječný člověk.

02.03.2023 5 z 5

O malé Aničce O malé Aničce Lasse Sandberg

To je tak krásná reedice! Připadá mi, že tenhle, o kousek větší než původní, formát je ještě lepší. Anička je láska.

30.09.2021 5 z 5

Nečekané přátelství Nečekané přátelství Julian Gough

Skvělá kniha. Syn tuhle sérii zhltnul s nadšením - a následně si ji od něj půjčovala půlka 2. A. Velmi doporučuji, jako první/druhé čtení ideální.

18.06.2021 5 z 5

Táta a já Táta a já Soosh

Nádherný knižní dárek pro všechny tatínky a jejich holčičky. Rozhodně nemůžu souhlasit s názorem "škoda papíru" a "mělo zůstat na instagramu". Proboha! Právě naopak. Tahle knižní prvotina posunula dílo Soosh do další dimenze. Věřím, že jí za to bude mnoho rodičů i dětí ještě za deset dvacet let vděčných.

08.09.2020 5 z 5

V knihovně je lev V knihovně je lev Michelle Knudsen

Jsem nadšená, že tahle knížka konečně vyšla česky. Je pro všechny děti, co mají rády knihy, zvířata, trošinku napětí, legraci i šťastné konce. Lva do každé knihovny, prosím!

08.09.2020 5 z 5

Králík je taky jenom člověk Králík je taky jenom člověk Komára (p)

Do Králíka jsem se zamilovala hned ten večer, co jsem ho donesla domů z knihkupectví.
Už po pár stránkách je totiž jasné, že tohle není žádný vymyšlený příběh, ale vyprávění o skutečném králíkovi, kterého měla výtvarnice Ilona Komárková alias Komára doma. Je to hodně vtipné, občas trochu napínavé a místy to bere za srdce. Tak, jak to umí jen knížky, které jsou osobním vyznáním a veselou vzpomínkou na někoho, koho jsme měli rádi.

27.05.2020 5 z 5

Artemis Fowl Artemis Fowl Eoin Colfer

Četla jsem nové vydání, které vyšlo spolu s filmem. Nejdřív jsem ke knize kvůli zápornému hrdinovi přistupovala s despektem, ale pak mě to vtáhlo. Artemise dokonale vyvážila postava Myrty. A úplně nejlepší je Sláma! Jak na něco takového Colfer přišel... :D

13.07.2020 4 z 5

Ilustrovaný atlas legračních faktů o mláďatech Ilustrovaný atlas legračních faktů o mláďatech Maja Säfström

Pokračování Ilustrovaného atlasu neuvěřitelných faktů o zvířatech nezklamalo. Je ještě vtipnější a mnohem roztomilejší. Moc nás baví.

24.04.2020 5 z 5

Astrid Lindgrenová Astrid Lindgrenová Agnes-Margrethe Bjorvand

Vynikající překlad, nádherné výtvarno, poutavý text. Plný počet hvězdiček!

10.06.2022 5 z 5

Přiznání strážkyně Přiznání strážkyně Elin Säfström

Severská Prašina, s hlavní dívčí hrdinkou. Skvělá a nápaditá záležitost. A bezvadná obálka!

01.12.2021 5 z 5

Hodně jsem nikde Hodně jsem nikde Michael Třeštík

Další knížka Michaela Třeštíka, která mě moc baví. Připadá mi osobnější než předchozí a o to ji mám radši.

03.11.2021 5 z 5

Jak jela mašinka pro brambory Jak jela mašinka pro brambory Eduard Hofman

Miluju večerníček Pohádky o mašinkách. Mám pocit, že ta leporela podle něj vyšla kdysi dvě, ale ztratila se z dohledu, asi malinký náklad... Jsem proto nesmírně ráda, že se povedlo tohle jedno vydat znovu. Je báječné. Sice není rýmované jako O veselé mašince, ale text je příjemný, v duchu onoho večerníčku.

30.09.2021

Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera Jaroslav Foglar

Na Rychlých šípech jsem vyrostla. A teď vyšly nově, s přepečlivou redakcí a výpravou, jejich komiksové příběhy pohromadě, a navíc obohacené o detaily ze zákulisí v závěrečné části publikace.
Takže já díky této publikaci znovu prožívám velikonoční výpravu s koupačkou, kterou by mohli hochům všichni wimhofovci závidět, koridu s uprchlým čuníkem, souboj na člunech s Potápníky, děsivé pátrání po tajemství Nočních můr v domově, kde žije Tonda Pírko, chatu v koruně stromu, na níž se přihnala velká voda, pohovku u Metelků, kterou složil Rychlonožka...
Rychlonožka byl vůbec můj největší oblíbenec. Šťastný smolař. Ale dneska s odstupem nejvíc vzhlížím k jeho mamince, která například, když jednoho dne bez varování přišel domů s Bublinou, kterého našel na ulici, přijala hafana do domácnosti pouze rezignovaným "Hochu, hochu, kdyby se po ulici toulali sloni, jistě bys taky jednoho přivedl!" Moje nově objevená hrdinka prostě.
Abych byla upřímná, pro osmiletého syna a jeho spolužáky (kteří Rychlé šípy ještě třeba vůbec neznají) se tahle publikace podle mě příliš nehodí. Je fakt dost velká a těžká. Je to především nádherná záležitost pro pamětníky a fajnšmekry, co se budou donekonečna kochat a vzpomínat. A potom tak pro kluky od 10 let, co už poberou i doslov našlapaný zákulisními informacemi o vzniku komiksů. Menším zájemcům doporučuju spíš těch šest komiksových sešitů, které jsme jako děti měli my a které se v pohodě vešly večer pod peřinu s baterkou. :-)

03.06.2021 5 z 5