lucie3725

Přiznání strážkyněPřiznání strážkyněElin Säfström

Severská Prašina, s hlavní dívčí hrdinkou. Skvělá a nápaditá záležitost. A bezvadná obálka!

01.12.2021

Hledej s BětkouHledej s BětkouPavel Weis

Nové vydání je krásné! Vůbec mi nevadí poupravená obálka, na níž má titulní postava trošku jiné rysy v obličeji než ve zbytku leporela. Hlavní pro mě je, že tam je ta nádherná dvoustrana, kde Bětka kouká dolů z posedu - ta perspektiva mě jako dítě fascinovala, protože se v dětských knihách zas tak často neobjevuje.

01.12.2021

SlonSlonPetr Horáček

Hezké, ale souhlasím naprosto s aydamem. Petr Horáček má daleko lepší knihy než je Slon.

25.11.2021

Naprostá šílenost: Anna na cestě z úzkostiNaprostá šílenost: Anna na cestě z úzkostiTereza Kopecká

Ke konci slza na krajíčku a nadšení. Obrovský nadšení, že tohle je český komiks. Aktuální a skvěle zpracované téma. Nádherné výtvarno. Díky!

12.11.2021

Honem, ať už jedem!Honem, ať už jedem!Evelína Koubová

Zábavný knižní road trip pro menší čtenáře. Já jsem sice větší čtenář, ale bavila mě moc. Neohroženým maminkám za volantem totiž odjakživa fandím!

12.11.2021

Na špatné stopěNa špatné stopěPhilip Ardagh

Tuhle sérii zná málokdo a přitom je vážně prima! Syna hodně baví, takže když vyšel tenhle druhý díl, radost veliká! Doporučujeme.

03.11.2021

Hodně jsem nikdeHodně jsem nikdeMichael Třeštík

Další knížka Michaela Třeštíka, která mě moc baví. Připadá mi osobnější než předchozí a o to ji mám radši.

03.11.2021

Zvířat plná knihaZvířat plná knihaNicola Davies

Spojení Petra Horáčka (velkolepé ilustrace) a Robina Krále (působivý překlad) snad ani nemohlo dopadnout jinak než skvěle. Tuhle stovku stran nádherných zvířat jsme si opravdu užili.

21.10.2021

Devět plchů v pelechuDevět plchů v pelechuRadek Malý

Nádherné leporelo. Skvělý text, rozkošné ilustrace, pečlivá vazba.

O malé AničceO malé AničceLasse Sandberg

To je tak krásná reedice! Připadá mi, že tenhle, o kousek větší než původní, formát je ještě lepší. Anička je láska.

Záře hvězdZáře hvězdErin Hunter

Chvílemi jsem se ztrácela v popisu nového území kočičích klanů, takže jsem byla ráda za novou mapku, ale obecně čtvrtý díl nezklamal! Bavilo mě hlavně skvěle vypointované finále.

30.09.2021

Jak jela mašinka pro bramboryJak jela mašinka pro bramboryEduard Hofman

Miluju večerníček Pohádky o mašinkách. Mám pocit, že ta leporela podle něj vyšla kdysi dvě, ale ztratila se z dohledu, asi malinký náklad... Jsem proto nesmírně ráda, že se povedlo tohle jedno vydat znovu. Je báječné. Sice není rýmované jako O veselé mašince, ale text je příjemný, v duchu onoho večerníčku.

ChuchvalciChuchvalciJochem Myjer

Nenápadná knížka s nepříliš hezkou obálkou, která ale mile překvapila obsahem. Melle zjistí, že podědil zvláštní dar - schopnost vidět Chuchvalce. Maličké tvory, kteří stráží děti před nemocemi. V originále, jak jsem zjistila, už existují i další díly - jestli vyjdou také u nás, rádi pořídíme!

21.08.2021

Kosmonaut z ČechKosmonaut z ČechJaroslav Kalfař

Nedočetla jsem, vůbec mě to nebavilo a nezaujalo.

08.08.2021

Nečekané přátelstvíNečekané přátelstvíJulian Gough

Skvělá kniha. Syn tuhle sérii zhltnul s nadšením - a následně si ji od něj půjčovala půlka 2. A. Velmi doporučuji, jako první/druhé čtení ideální.

18.06.2021

Kdo tu bydlí?Kdo tu bydlí?Noemi Zárubová - Pfeffermannová

Jsem nadšená novým vydáním. Jediné, co mě na tomhle leporelu trochu mrzí, jsou maminky uklizené v kuchyních (hned na titulní straně) - kdyby šlo o novou knihu, tak jsem nekompromisní, ale v případě reedice mhouřím obě oči. Naopak moc se mi líbí dvoustrana s nemocnicí a průřez vlakem!

03.06.2021

Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana FischeraRychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana FischeraJaroslav Foglar

Na Rychlých šípech jsem vyrostla. A teď vyšly nově, s přepečlivou redakcí a výpravou, jejich komiksové příběhy pohromadě, a navíc obohacené o detaily ze zákulisí v závěrečné části publikace.
Takže já díky této publikaci znovu prožívám velikonoční výpravu s koupačkou, kterou by mohli hochům všichni wimhofovci závidět, koridu s uprchlým čuníkem, souboj na člunech s Potápníky, děsivé pátrání po tajemství Nočních můr v domově, kde žije Tonda Pírko, chatu v koruně stromu, na níž se přihnala velká voda, pohovku u Metelků, kterou složil Rychlonožka...
Rychlonožka byl vůbec můj největší oblíbenec. Šťastný smolař. Ale dneska s odstupem nejvíc vzhlížím k jeho mamince, která například, když jednoho dne bez varování přišel domů s Bublinou, kterého našel na ulici, přijala hafana do domácnosti pouze rezignovaným "Hochu, hochu, kdyby se po ulici toulali sloni, jistě bys taky jednoho přivedl!" Moje nově objevená hrdinka prostě.
Abych byla upřímná, pro osmiletého syna a jeho spolužáky (kteří Rychlé šípy ještě třeba vůbec neznají) se tahle publikace podle mě příliš nehodí. Je fakt dost velká a těžká. Je to především nádherná záležitost pro pamětníky a fajnšmekry, co se budou donekonečna kochat a vzpomínat. A potom tak pro kluky od 10 let, co už poberou i doslov našlapaný zákulisními informacemi o vzniku komiksů. Menším zájemcům doporučuju spíš těch šest komiksových sešitů, které jsme jako děti měli my a které se v pohodě vešly večer pod peřinu s baterkou. :-)

BotičkaBotičkaAneta Žabková

Musím říct, že na to, že jde o autorčin první text, mě to mile překvapilo. Děj je vtipný a nápaditý. A obrázků je v knížce tolik, že z ní úplně tryskají. Předčítáme si se synem, Botička ho zaujala a baví.

Měsíční zrnkoMěsíční zrnkoKatarína Macurová

Obrázkové knihy této autorky mám moc ráda. I proto jsem s napětím očekávala novinku Měsíční zrnko. A... nic. Fantaskní splácanina, které ani jako rodič absolutně nerozumím - a nenašla jsem jediný důvod, proč ji předkládat dítěti. Neskutečně mě to mrzí.

30.05.2021

SydneySydneyTereza Horváthová

Silný příběh, silně podaný. Nepamatuju si, kdy jsem u nějaké knihy tolik brečela. Od doby, co mám syna, jsem na tahle témata citlivější. Jednu hvězdičku ubírám za výtvarný doprovod, ten mě absolutně neoslovil. Ale literárně opravdu výjimečná záležitost - věřím, že nominaci na Literu promění.

30.05.2021

A pak na mě mrklaA pak na mě mrklaIlona Komárková

Souhlasím, pěkná kniha, ale Králík nasadil laťku tak vysoko, že nepřeskočila.

23.05.2021

DuchovéDuchovéRaina Telgemeier

Raina nezklamala. Nebavilo mě to tolik jako třeba Nervy, neohromilo mě to a neuchvátilo - ale jako nenáročná jednohubka je tenhle komiks vlastně moc fajn. Moc mě bavilo prostředí, do kterého autorka zasadila děj.

20.05.2021

Můj táta a jáMůj táta a jáFilip Škoda

Ukázky na eshopu mi přišly fajn, tak jsem knížku koupila. A když dorazila, strávila jsem nad ní půl hodiny v slzách. Slzách smíchu.
Autor dokázal téma rodičovství do svých stripů dokonale přetavit. Kdo nezažil všetečné batole, neuvěří, kdo zažil, naprosto souzní a dělá se mu při vzpomínkách na ten nekončící mordor trochu blbě, ale stejně řve smíchy.
Skoro na každé stránce vidím našeho syna v batolecím věku, když jsem dvakrát týdně odjela do práce a pečoval o něj táta.
Ale vidím v tom Škodově tatínkovi i sebe, protože tohle jsou prostě věci, co s batoletem zažívá každý rodič - bez ohledu na to, zda ho jen zplodil, nebo i porodil. Vynikající knížka.

Ztracená dušeZtracená dušeOlga Tokarczuk

Nádherně vypravená kniha. Ale od textu i příběhu jsem čekala víc.

Růža - Zachraňte princeznu!Růža - Zachraňte princeznu!Johan Troïanowski

Růža má zajímavé i zábavné momenty, ale nemůžu se zbavit pocitu, že autor na něčem jede, občas hromadí opravdu hodně barev a hodně fantaskních výjevů. A hodně mi vadily odkazy na Alenku v říši divů a na Malého prince. To je druh literatury, který cílovka ještě nepotkala. Rodiče to možná pobaví, ale předškolní dítě nemá šanci takový fórek pochopit. Vtip ho obejde - a to je podle mě špatně.

20.05.2021

Tajný život pšoukuTajný život pšoukuMalin Klingenberg

Velké zklamání. V podstatě vůbec nevím, co taková kniha dělá v portfoliu Paseky. Verše upoceně klopýtají, pointa je nudná. Mám pocit, že kdyby nebylo grantu na překlad, tahle kniha by v češtině nevyšla. V Pasece rozhodně ne.

Podzimní boogie-woogiePodzimní boogie-woogieJan Švancara

Autora jsem si oblíbila na Twitteru, takže jsem se na knihu těšila, ale zklamala mě, bohužel. Ne že by se to četlo špatně, ale ten děj byl tak strašně prvoplánový, až mě to úplně otrávilo. Ale potenciál tam je, ne že ne. Kdyby to editor autorovi býval tak dvakrát třikrát vrátil, mohl být výsledek úplně jinde. Velká škoda.

03.04.2021

Podkin Jednoouško a dar TemnoryPodkin Jednoouško a dar TemnoryKieran Larwood

Jedna z nejlepších fantasy sérií, jaké jsem kdy četla. Druhá kniha nezklamala, naopak. Opět napínavá, opět s báječnými ilustracemi Davida Wyatta... A definitivně miluju Půka! "Díla, díla!" ❤️ Nemůžu se dočkat třetího dílu. (V Británii už jich vyšlo pět!)

03.04.2021

NervyNervyRaina Telgemeier

Výborně zpracované téma, kéž by taková kniha existovala před dvaceti lety...

27.01.2021

Pan Kaplan má stále třídu rádPan Kaplan má stále třídu rádLeo Rosten

To je taková krása. Na každé stránce perla, kterou bych si nejradši zarámovala. Pan Přidal byl bůh.

08.01.2021