Pračlovíčci - Hurá na mamuta!

Pračlovíčci - Hurá na mamuta! https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430501/bmid_praclovicci-hura-na-mamuta-xpo-430501.jpg 4 28 11

Dost s bobulemi! Malí pračlovíčci už mají všech těch lesních plodů plné zuby a dali by si mamutí steak, pěkně křupavý a šťavnatý! A tak se každý den vydávají na dobrodružný lov. Jenže dobromyslný mamut s velkým zadkem se nehodlá stát pečínkou a dokáže naše malé pračlovíčky pěkně potrápit. Ti se ale nehodlají vzdát, přestože to každý večer doma od rodičů pěkně slíznou a musí za trest spát před jeskyní. Ale pod širým nebem plným hvězd se tak krásně spřádají plány, jak ulovit mamuta!... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , CPress

On a piégé le mammouth (Die kleinen Wilden lassen nicht locker) , 1987

Marika Vanova
27.03.2022 5 z 5

Přečteno se synkem před spaním. Vtipné vyprávění o malých pračlovíčcích, kteří loví a neloví mamuta.

Zuzvil
18.10.2021 3 z 5

3,5* Knížka je velice roztomilá, přiměřeně textu a k němu velmi jednoduché milé ilustrace, které text krásně doplňují. Co se týče obsahu knihy, tak se tentokrát více líbila dceři, než mě, což je podstatné. Hlavní myšlenka a "hrátky" s mamutem se líbila i mě, ale celkově jsem měla od knížky obří očekávání (na základě recenzí jiných čtenářů) a to se tedy bohužel úplně nenaplnilo. Každopádně k přečtení můžu doporučit.

reader.007
01.10.2021 1 z 5

Jak je to tenký, tak je to blbý. Myslela jsem, že si to budeme číst před spaním, ale tímhle nebudu nudit ani pětiletého syna, protože jediné co vůbec stojí za zmínku jsou poměrně roztomilé ilustrace trochu připomínající Sempého (série Malý Mikuláš). Jinak nuda, nuda, nesmysly, nuda.

Adrim
17.03.2021 5 z 5

Velmi milá drobná knížka o partičce malých pračlovíčků. Krásné čtení, které věřím, že se dětem líbí.

lucakuca
25.02.2021 5 z 5

Hurá!!! Bude stejček nebo nebude? Bavila jsem se :-). Originální nápad - jak pračlovíčci dostali chuť na stejček. Vtipné, poučné a místy dost potrhlé.

Litocha
16.10.2020 4 z 5

Už nějaký ten pátek mám kvůli své přezdívce slabost pro mamuty, a tak jsem fandila spíše srstnatému chobotnatci než rozjíveným pračlovíčkům. Chvílemi – zvláště ze začátku – mi knížka připadala násilně humorná, ale když jsem na to přistoupila, pobavila jsem se. Nejhezčí momenty byly ty dva s trestem pro rodiče.
(A mamutí stehýnko se u nás vžilo, při kočkování se synem občas tohle sousloví používáme.)

muchomurka
10.09.2020 5 z 5

Objevená v knihovně náhodou a děkuji této náhodě. Boží knížka - skvělé vtipné příběhy doplněné úžasnými ilustracemi. Jdu si ji objednat domů, tu musím mít.

Knižní střípky
05.06.2020 5 z 5

Tak toto bylo fakt boží! Úžasná dětská kniha, jaká škoda, že už nemám malá dítka, já bych si čtení čtení této knihy s nimi tak moc užila!
Jo a ode dneška miluju mamuty, kdo četl chápe :-)

dagmar7365
26.05.2020 4 z 5

Se synem se nám moc líbila. Skvěle se četla před spaním, protože každá kapitolka končí tím, že se pračlovíčci uloží ke spánku.

lucie3725
24.04.2020 4 z 5

Taky jsme četli před spaním a taky jsme se skvěle bavili. Flegmatický mamut je naprosto geniální postava. A úplně nejlepší je, jak pračlovíčci vždycky večer dorazí domů, dostanou sprdung a jdou spát za trest ven - a pak se to jednou otočí... :D

martinkaLLL
30.03.2020 5 z 5

Tak tohle byla luxusní knížka na čtení před spaním. Kéž bych našla více takových. Mého 3 a půl letého syna také moc bavila a užíval si každý příběh. Určitě doporučuji.

pravěk pro děti vegetariánství pro děti od 5 let mamuti člověk a zvíře veganství lovci mamutů parta dětí dětská dobrodružství

Autorovy knížky

Jackie Niebisch
francouzská, 1959
2020  86%Pračlovíčci - Hurá na mamuta!

Kniha Pračlovíčci - Hurá na mamuta! je v