lucie.svobodova Online lucie.svobodova komentáře u knih

Budoucí úča aneb Převážně nevážně o studiu v době covidu Budoucí úča aneb Převážně nevážně o studiu v době covidu Martina Abrahámová

V této milé a bezesporu vtipné jednohubce nalezneme několik různých historek - například jaké je to stát se ze středoškolačky vysokoškolačkou, jak probíhá výuka on-line, zážitky ze zahraničí a mnoho dalšího. Dá se říci, že se jedná o takový deníček zážitků autorky, která se rozhodla, že se stane učitelkou.. učitelkou snad těch nejméně oblíbených předmětů .

Já sama jsem studiu příliš neholdovala, takže jsem na VŠ ani nepokračovala, a hlavním důvodem byla právě matematika, s tou jsem byla kamarádka naposledy možná na 2. stupni základní školy, takže už jen ze vzorečků na obálce mám osypky . A o fyzice ani nemluvím, s tou jsem vztah nenavázala jaksi nikdy Každopádně obsah knížky mě neskutečně bavil a pobavil .
A můžeme vidět, že matfyzáci nejsou jen nudní divnolidi se zabořeným nosem ve vzorečkách .
Oceňuji také milé ilustrace a citáty, které zde nalezneme!

Knížka nepobavila jen mě, ale i další členy rodiny, protože některým pasážím se člověk musí prostě zasmát nahlas a pak na otázky “co je?! nejde jinak, než je prostě předčítat i ostatním .

Jestli hledáte oddechovku, u které se zasmějete nebo chcete trošku zavzpomínat na radosti a strasti z období studia, určitě sáhněte po téhle útlé knížce. Ale čtěte pomalu, protože by vás mohlo mrzet, že už jste ji dočetli a není delší

17.03.2024 5 z 5

Cizinec se zapalovačem Cizinec se zapalovačem Valentina Vávrová

Noční můra, živý sen nebo realita?
Co když ve snu na někoho promluvíš a on ti odpoví? Co když se ti ve snu něco děje a ty to po probuzení stále cítíš? A ještě ke všemu si toho mohou všimnout i ostatní.
Co se to děje? Proč se to děje? A jak je to vlastně vůbec možné?

A co když se k tomu všemu ještě připojí podivné události doma?
Otevřené dveře, které víš, že jsi zavřela, vyházené věci ze šuplíků, podivný zápach zkaženého masa, zvuky škrtajícího zapalovače, neklidný kocour, který se chová opravdu zvláštně?
Kdo má tohle vše na svědomí? Co je zač? A co má v plánu?
Jak se tomu bránit?

Tak se vším tímto se potýká mladá Olívie, která se právě přestěhovala do nového bytu. Plánovala vstoupit do nového - plně dospělého - života, ale nebude to úplná procházka růžovým sadem. To už víme. Jak se vyrovná s tím, co se v bytě děje? A má to nějaké řešení?

Jelikož chce najít odpovědi na své otázky a nějaké řešení situace, sejde se s bývalým majitelem bytu a dozvídá se, že není první, komu se tam divné věci dějí.
Získá ale i nějaké užitečné informace, aby zjistila, co se tam reálně může dít? Třeba kdo je Valerie? Žena, která se ji opakovaně zjevila a i ji sdělila své jméno? Je potřeba mít z ní obavy nebo ne?
A co ten děsivý přízrak v kápi se zapalovačem v ruce?
Pomohlo by pozvat si nějaké médium? Nebo bude muset snad z bytu odejít? Nebo to snad zajde ještě dál?

Na všechny tyto otázky si postupně najdeme odpověď v této knížce. Miluji, když ve mně kniha vyvolává potřebu najít odpovědi na mé otázky, a že těch jsem při tomto čtení měla opravdu hodně .

Kniha se čte rychle a velmi dobře jen nedoporučuji číst večer / v noci, když je člověk doma sám s dětmi a nebo?
Pro mě bylo také příjemné použití hovorové češtiny a zasazení děje do “normálního každodenního prostředí, celé to bylo díky tomu takové reálné.

Moc se těším na další díla od autorky!

15.03.2024 5 z 5

Severní úsvit Severní úsvit Lukáš Kosař

Ponurá tajemná Anglie, městečko, které nemůžete dohledat ani na mapě? Dámy a pánové, vítejte v Northern Dawn.

Nenápadné městečko dokud jím neotřesou dvě úmrtí - a rozhodně ne přirozená.
Mají spolu nějakou souvislost nebo je to jen hloupá náhoda?

První obětí je puberťačka nalezená uprostřed menhirů v lese. Byla brutálně zavražděna. Proč na takovém tajemném místě? Vše napovídá tomu, že se stala obětí okultních praktik.
Druhou obětí je mladá aristokratka, kterou nalezli nabodnutou na špičatém plotě u panství její rodiny.

Tak jak je to? Řádí nám zde nějaká sekta posedlá černou magií, chladnokrevný vrah nebo snad obojí? Nebo šlo snad pouze o nehodu? Nebo?
A zase ty otázky!

K rozpletení záhady byl přizván detektiv Carl Dawson, který pracuje pro oddělení okultního vyšetřování.
Chvílemi na mě působil jako superhrdina, který si se vším poradí, ale i přes to, mi byl sympatický. Byl jaký byl a s ničím se ne.

Poradil si opravdu se vším? Povedlo se mu rozplést i tyto případy? Přišel snad ještě na větší svinstva, které se zde odehrávají?

Autor píše neuvěřitelně poutavě a opravdu nebudete chtít přestat číst, dokud nedočtete a nebudete si říkat “Haló, já chci další! ..

Milujete detektivky? A co když přidáme ještě špetku mystery? Tajemnou atmosféru, nějaký ten okultismus, nějakou tu duchařinu To prostě chceš!

“Temnota je jen absence světla, ale i v nejtemnější noci může být spatřena hvězda.“

11.03.2024 5 z 5

Zotročení vášňou Zotročení vášňou Patrícia Brestovanská

Nejprve bych chtěla napsat, že autorka je úžasná bytost se srdíčkem na správném místě, taková nadpozemská víla, která se úplně zbytečně podceňuje .

Historické romány jsou často buď - anebo. Vzhledem k tomu, že mám vystudovaný cestovní ruch a dějiny umění, styl psaní autorky mi opravdu sedl. Je až neuvěřitelné, jak má vše podrobně nastudované, aby nám navodila při čtení tu správnou atmosféru a my se tak mohli přenést v čase do daného období.
A to se zde povedlo bravurně. Pro někoho to může být až moc, ale toho si je autorka vědoma .

Setkáme se zde s krutostí, brutálními útoky, znásilněním, násilím jooo, nebylo to hezké období, o tom žádná.

Romantická linka zde byla příjemným zpestřením, moc se mi líbila - a to nejsem romantikožrout !

23.01.2024 5 z 5

Stíny nad Pecan Hollow Stíny nad Pecan Hollow Caroline Frost

Psal se rok 1970, když třináctiletou Kit Walkerovou unesl druhořadý zlodějíček Manny Romero. Kit, toužící po rodině a bezpečí, jež nikdy nepoznala, se jím nechává rozmazlovat a postupně zlákat jako jeho partnerka na zločinecké dráze. Zanedlouho se oba nechvalně proslaví řadou přepadení benzínových pump Texaco po celém Texasu jako takzvaná „Texacká dvojka“. Ale když se Mannyho otcovský přístup změní v něco temnějšího a násilnějšího, musí Kit přehodnotit jejich vztah a Mannyho při nepovedeném přepadení opustí. Během třinácti let po svém útěku si vybuduje nový život pro sebe a svou dcerku mezi pekanovými stromy a rozbahněnými potoky v městečku Pecan Hollow. Náhle se však na jejím prahu objeví „nový“ Manny, čerstvě propuštěný z vězení. Hluboké a zvrácené pouto, které ji k němu váže, ji přinutí pustit ho dál. Její svět se tím okamžikem změní a Kit je přinucena zúčtovat se stíny ze své minulosti. Drsný, pronikavý a zároveň nečekaně něžný román Stíny nad Pecan Hollow je znepokojivě intimním a vzácně originálním debutem o složitosti lásky – romantické i mateřské – a o poutech, jež nás utvářejí.

Nevím úplně co ke knížce dodat, abych nespoilerovala, jelikož anotace je velice obsáhlá.

Příběh je velice poutavý, objevují se zde těžká témata a takové knížky mám velice ráda. A tato je jednoduše neuvěřitelná a určitě se k ní ještě někdy vrátím.

Najdeme zde dvě dějové linky - minulost, kde Kit popisuje svoji cestu životem a přítomnost.
Minulost není vůbec jednoduchá to je nám vše asi jasné, ale do přítomnost?

Kit byla velice zajímavá osobnost, nikdy nepoznala mateřskou lásku a proto se na začátku tak upnula k Mannymu, který ji “nahrazoval otcovský přístup. Když se změnil, dokázala ho opustit a vrhla se po hlavě do nového života v Pecan Hollow, kde se snažila co nejlépe vychovávat dceru Charlie, se kterou mlátí puberta.
Vše tak nějak hezky plyne, dokud se po letech na prahu neobjevil “nový Manny, který chce zpět “co mu patří Je ale opravdu jiný?

Manny okouzlující tvářička nebo muž zahalený temnotou?

Celkově postavy zde byly skvěle vykresleny a při čtení máte pocit, že je postupně poznáváte a budujete si k nim určitý vztah - ať už pozitivní nebo negativní. Autorka umí úplně neuvěřitelně popsat pocity, emoce a myšlenky postav, opravdu jsem místy neměla slov.

Mám podobné pocity jako u knížky Blízko obzoru a to takové, že by si knížku měl přečíst každý, protože určitě každému “něco předá.

Musím tedy ještě upozornit, že se rozhodně nejedná o lehké čtení a rozhodně ve vás vyvolá silné emoce.

01.12.2023 4 z 5

Vzácný druh Vzácný druh Erik Hofstatter

Aurel a Zora Schwartzovi se snaží žít poklidný manželský život patchworkové rodiny. Jenže staré tajemství je ovlivní způsobem, který si ani jeden z nich nedokáže představit. Zořina dcera Livie se ocitá v pasti, která byla postavena dávno před jejím narozením.
O jaké tajemství se jedná?

U této knížky mám trochu rozporuplné pocity
Určitě bych ji neoznačila za špatnou, ale tak nějak zvláštní prostě byla. Musím se sama zamyslet, jak vlastně zvláštní . Nebo za to snad může ta “lehká zvrácenost?
Děj hrozivý, udržuje nás v napětí, co - kde - jak - proč?
Ale občas mi přišel prostě něčím nelogický.
Co musím ocenit, tak jsou ilustrace, které se do knížky naprosto hodí a k textu jsou výstižné.
Možná za moje rozporuplné pocity může to, že mi knížka přišla na svůj počet stran přeplácaná - moc témat naráz a prostě to neudělalo ten wow efekt.
Tady bych se držela toho, že méně je někdy více .
Ale zdůrazňuji, že je to jen a jen můj pocit a někoho jiného může naopak vystřelit z trenek .

01.12.2023 3 z 5

Sklíčenost Sklíčenost Lucy Taylor

Když Ruth Abbott utíká před nevydařeným milostným vztahem, najde práci v konvoji směřujícím na západ. Nikdy by ji nenapadlo, že se brzy zaplete do děsivé sítě ztracených dětí, čarodějnictví a satanistických rituálů. Starý mexický curandero, kterého požádá o pomoc, jí poradí, aby okamžitě utekla, a naznačí jí, že i ona má temná tajemství, která mohou přitahovat zlo.

Tak tady už jsem z anotace věděla, že by to mohla být pecka a doufala, že mě to nezklame Tak co myslíte, zklamalo? Nezklamalo?

Ruth se rozhodne po nevydařeném vztahu utéct hledat štěstí daleko od známého prostředí, od rodiny, vlastně úplně od všeho co zná. A tak se přidá ke kočovníkům a vydá se směrem na západ. Po cestě se však začínají dít zvláštní věci.
Jaké a proč?
Ruth postupně přichází na to, co se vlastně děje. Přijde i na to, kdo má všechno toto na svědomí?

Hledáte jednohubku plnou děsu? Můžete sáhnout určitě i po této, ale za mě je to bohužel jedna z těch slabších. Ze začátku jsem byla “nadšená, říkala jsem si, jak to bude fajn a pak přišel nějak za půlkou knížky zlom, tentokrát však směrem dolů. Vlastně ani pořádně nevím proč; možná jsem od toho jen čekala něco jiného, něco “víc V ději jsem se občas “ztrácela, i přes to, že je to kniha o pár stránkách a kde jsem se hlavně ztrácela, tak bohužel v postavách.. A to je jedna z věcí, které nemám v knize ráda

01.12.2023 2 z 5

Ptákovina aneb Ženská v povětří Ptákovina aneb Ženská v povětří Alena Bures

Tato knížka ve mně vyvolala několik otázek a dokud mi na ně někdo neodpoví, asi nebudu spát

Jaká by byla vaše první myšlenka, kdybyste šli na procházku a najednou zjistili, že rozumíte, co si mezi sebou říkají ptáci?
Dovedete si představit, že máte třeba rande a změníte se ve slepici / husu / káně nebo třeba zoborožce?
Přáli jste si někdy být mouchou, abyste mohli být něčemu přítomni? To byste mohli být i v roli ptáka, třeba taková přítomnost u trestného činu ale říct jak to bylo nikomu nemůžete.. co byste udělali?

U knížky jsem se upřímně pobavila, některé scény jsem si živě představovala a dozvěděla jsem se o tolika ptácích těch reálných okřídlených co venku létají nebo se o to aspoň mohou pokusit jen aby v dnešní době nedošlo k nějakému nedorozumění

“Krimi linka zde byla takové příjemné zpestření příběhu .

Jedná se o milou, vtipnou jednohubku - ideálně strávený večer? Tahle knížka, sklenka prosecca a něco dobrého k snědku
Čte se skvěle, i vzhledem k tomu, že je psaná hovorovou češtinou, takže tak, jak nám příznačně “zobák narostl.

23.11.2023 5 z 5

Tajemství ztracené holčičky Tajemství ztracené holčičky Simona Nečasová

Příběh s nádechem duchařiny? Proč ne
Už při pohledu na obálku knihy jsem měla chuť si ji přečíst.

Hlavní postava - Hana se odstěhuje z velkoměsta téměř na samotu, do roubenky. Konečně chce začít žít podle sebe a věří, že zde se ji to povede
Ale bude to tak jednoduché a dle jejích představ? Nebo ji to někdo - něco naruší?
Haně se začne totiž zjevovat pravidelně duch.. duch malé holčičky Ale proč? Co od ní chce?

Vydá se tak do vesnice pátrat, ale měla to dělat? Na co přijde? Odhalí něco co odhaleno nikdy nemělo být?

Nechyběla zde ani romantická linka, když se Hana na první pohled zamilovala do mladého vdovce z vesnice.

Děj příjemně ubíhá, čte se poměrně dobře, i když jsou tam občas nějaké drobné nesrovnalosti, ale rozhodně bych to nenazvala žádnou tragédií.

Doporučila bych knihu číst spíš na podzim, třeba při dešti s hrnkem dobrého čaje ne když venku paří sluníčko, jako jsem to udělala já Dodá to knížce tu pravou atmosféru.

13.09.2023 3 z 5

Jizvy jako křídla Jizvy jako křídla Erin Stewart

Představte si, že jste součástí tragédie, kdy přijdete o život, jaký jste měli - o rodiče, o svou nejlepší kamarádku, domov, dokonce o svoji tvář, Hrozná představa, že?
Přesně tímto si v knížce prochází teprve šestnáctiletá Ava
A jak se v tomto stavu začlenit zpět do normálního života? Nastoupit zpět do školy, když na Vás každý zírá a nazývá Vás nelichotivými výrazy?
Když ani Vy samotní se na sebe nechcete podívat do zrcadla?
Jednoho dne však potká Piper - svou stejně postiženou spolužačku, která ji dostane z její komfortní zóny. Jak bude celý příběh pokračovat? Dokáže se Ava sžít s tím, co se stalo a začít si život opět užívat, tak jako dřív?
Pozná Ava opět pravé přátelství, když o svou nejlepší kamarádku přišla?
Až do jaké míry dokáží být lidé svým chováním nechutný?
To už si musíte zjistit Vy samotný

Knize se nedá upřít čtivost a jak tak přemýšlím, nenapadá mě žádná jiná s podobným tématem. Jistě s Vámi při čtení zamávají emoce a budete přemýšlet nad tím, jak byste se na místě Avy zachovali nebo cítili Vy samotní.
Příběh je autorkou podán tak opravdově, že by si člověk myslel, že to snad zažila na vlastní kůži.

Bezesporu se jedná o silný příběh, který by neměl minout nejen YA základnu čtenářů.

Každý z nás má nějaké jizvy - jen u někoho jsou vidět více, u někoho méně a někdo se je snaží ukrýt úplně.

Přemohla své démony a nosí své jizvy jako křídla.

Já se nevzdám. Rozhodla jsem se bojovat.

12.09.2023 4 z 5

Rovnováha Rovnováha Petr Švec

Že je štěstí vrtkavé? O tom se tu přesvědčila hlavní postava stačila totiž jedna nehoda, aby se mu život rozsypal na padrť..
Netušil, že existuje druhý svět, dokud nespatřil prvního ducha.
Náhoda střídala náhodu a jeho kroky vždy směřovaly vždy k továrně - byl povolán Ale kým?
Myslel si, že rozplétá tragická vlákna minulosti, ale spíš si z nich pletl oprátku.
Nikdy dřív totiž nebyl blíže smrti než teď Náhody totiž neexistují.

Toť shrnutí z anotace, která nám v tomto případě prozrazuje možná zbytečně mnoho.

Každopádně knížka se četla perfektně
Co u této knížky musím vyzdvihnout jsou popisy to je sakra věc!
Děj ubíhá a napětí se zvyšuje, po přečtení anotace prostě jen čekáš co kdy přijde a jestli to přijde.
Některé scény v knize jsou zvládnuté natolik dobře, že se mi doslova vryly pod kůži a snad ještě teď mám husí kůži.

Bude pokračování?

Máš rád duchařinu? No tak neváhej!

09.09.2023 4 z 5

Příběh akvamarínu Příběh akvamarínu Miriam Blahová

Od skvělé autorky jsem četla Příběh slunečnice a hned po dočtení jsem věděla jedno - musím si přečíst i Příběh akvamarínu!
A pozooor - překvapení taky rozhodně nezklamal..
Mně se prostě líbí, jak Miriam píše připadám si, jak když jsem s těmi postavami v knize i já.

Opět se nám zde prolínají dvě dějové linky - minulost a současnost a možná i nějaká ta cesta časem? Co myslíte - je to možné?

Ze začátku jsem si nemohla úplně najít cestu k hlavní hrdince - Jasmíně - přišla mi jako tichá, nudná, neprůbojná asociálka, která se nechává vyživovat maminkou, u které bydlí.
V průběhu knihy však došlo k zásadní změně. K jaké? A proč?
To už si musíš zjistit sám, takže honem - naběhni na internet, kupuj a čti, budeš to mít přečtené hned, jinak tě to totiž nenechá .

Moc se mi líbil autorčin popis míst, do kterých je příběh zasazen. Stejně tak obdivuji přecházení dnešní mluvy do mluvy původní a užití polských frází .

V knize nebude chybět láska, ale ani závažné téma a tady se člověk zastaví, zamyslí se a dojde mu, že zdraví je to nejcennější, co může mít.

Takže za mě opět velké díky a těším se na další knižní závislost doufám, že již brzy

31.08.2023 5 z 5

Vášeň Vášeň Geneva Lee

Nerada píši negativní recenze, ale toto mi opravdu do noty nepadlo ..
Hezká obálka, nečetlo se to úplně špatně (docela to ubíhalo), ale to je tak vše .. pro mě nesympatické postavy, totální nepovedená vykrádačka 50 odstínů a prostě to celkově bohužel nefungovalo, sexu tam je opravdu hodně, ale ani to to nezachránilo .. Do dalšího dílu určitě nepůjdu - a to nerada nedočítám série, ale tohle opravdu ne..

10.07.2023 2 z 5

180 stupňů: Když se vám život obrátí naruby 180 stupňů: Když se vám život obrátí naruby Lukáš Havlas

Představili jste si někdy, jaké by to bylo, kdyby se vám život obrátil vzhůru nohama? Že by se vše změnilo jako mávnutím kouzelného proutku, třeba jen kvůli špatnému rozhodnutí? Nebo se vám to dokonce stalo?

Čtyři ex spolužáci z vysoké si žijí vlastní životy se svými protějšky, ale každému bylo do života něco přiděleno, něco, s čím se musí popasovat. A že to vždy není lehké, to je nám asi jasné.
Všichni určitě víme, že život není jen o tom hezkém, ale potkávají nás i ty špatné okamžiky. Někoho více, někoho méně. Ale neznám nikoho, kdo by si životem jen proplouval na růžovém obláčku.

Kniha se mi četla velmi dobře, autor do ní zakomponoval množství náročných témat, včetně těch, kterým se někteří stále vyhýbají - například LGBT (i když už je to nyní také čím dál častější), mezi další témata pak třeba podvody, prostituci, vraždy, nevěru, alkoholismus a další.

Životy těchto přátel jsou stále propojeny a promíchány. Zde nebudu konkrétní, jelikož bych se ráda, jako vždy, vyhnula spoilerům. Každopádně nikdo z nich to neměl vůbec jednoduché. Ať už okolnostmi, špatnými prioritami nebo vlastním špatným rozhodnutím.

Jak vidíme, přátele nespojuje jen studium stejné školy, ale také rány osudu. Zvládnou se s nimi poprat? Postaví se zpět na nohy a vrátí své životy do správných kolejí?

Do příběhu Lukáš zakomponoval i nadpřirozené síly - takzvaného Nejvyššího, který rozhoduje, jak s kým bude dále naloženo.
Tyto části patří mezi ty nejsilnější a nejednoho čtenáře jistě napadlo, jak by to vypadalo, kdyby to takto skutečně fungovalo…?

Jedná se o jednohubku na jedno odpoledne, která se čte skutečně dobře, je čtivá, dokonale promyšlená, svižná, žádná zbytečná omáčka kolem. Občas trochu překombinované, ale věřím, že někde by to takhle mohlo i fungovat, takže mi to vůbec nepřekáželo .
A jak se říká - Karma je zdarma. Myslím si, že tady vše dopadlo tak, jak si zasloužilo.

11.05.2024 5 z 5

Vytoužená smrt Vytoužená smrt Cara Hunter

Na tísňovou linku byla uprostřed noci nahlášena střelba na odlehlém statku. Policisté okamžitě vyráží na místo a čeká je opravdu děsivý pohled. Když dorazí na místo, neochotně jim otevře starší muž a pustí je dál… A to co najdou v kuchyni… Pohled dopadá na mladého muže s prostřelenou hlavou.
Kdo to je? Co zde dělal? A co se vůbec stalo?
Identifikace se nedaří, protože u sebe oběť nemá nic, dle čeho by se mohla provést - žádná peněženka, doklady ani telefon. Není to divné?

Manželé žijící na statku tvrdí, že šlo o zloděje. Myslíte si, stejně jako Adam, že tak jednoduché to nebude? Nebo je to pravda a šlo o nutnou sebeobranu?
Tak pocit, že to není jen tak, vám ještě umocní fakt, že výpovědi manželů se začínají rozcházet. Říkají pravdu? Nebo si vše vymysleli? Či něco mezi tím?

A co víc? Vyšetřovatelé brzy objeví něco, co by mohlo celou věc zkomplikovat, obzvlášť, pokud se v tom začnou hrabat média.
Zjistíme totiž, že současný vyšetřovaný případ souvisí s případem z minulosti. A nevypadá to vůbec dobře. Není totiž vyloučeno, že kolegové při vyšetřování udělali chybu… takovou, která se veřejností nedopouští. Opravdu za mříže poslali nevinného člověka?

Jak jsme u autorky zvyklý, čeká nás plno napětí, zvraty a jen vyčkáváte, co přijde dál. A co víc? Příběh je inspirovaný skutečnými událostmi .

Rozhodně celou sérii řadím k mým oblíbeným, Adam se tedy přidává k Erice od R. Bryndzy a ke Kim od A. Marsons.

09.05.2024 5 z 5

Osobná záležitosť Osobná záležitosť Alexander J. Kenji

Miluji thrillery a když se mi, díky autorovi, naskytla příležitost přečíst si jeho špionážní thriller, nešlo odolat . Někdy bývám ke špionážním / politickým knihám skeptická, ale tady se není rozhodně čeho bát.

Oliver Bellows, bývalý příslušník elitní protiteroristické jednotky tráví poklidnou dovolenou ve Španělsku. Počkat… poklidnou? Možná do chvíle, než se dozví o teroristickém útoku nervovým plynem v Zürichu. Otřese jím fakt, že jednou z obětí je Roger Dunn, jeho dřívější velitel speciální jednotky a přítel.
Byl to skutečně teroristický útok?
Co když je v tom něco úplně jiného?
Oliver na to má svůj názor a rozhodne se, že bude pátrat, co se v Zürichu opravdu stalo. A kdo za tím stojí?

Jsem velice mile překvapena, autorův styl psaní mi sedl hned od začátku, nalezneme zde popis špionážní práce, vyšetřování, akci, plno zbraní, napětí a i špetku erotiky a vtipu.

Jedná se o pokračování série, ale určitě se kniha dá číst i samostatně, neměla jsem pocit, že by mi chyběly jakékoliv podstatné informace.

V průběhu vyšetřování procestují mnoho míst, například od Zürichu, přes Francouzské pobřeží, Rakousko až do naší krásné Prahy, což mě jako rozenou Pražačku potěšilo.
Každá kapitola začíná označením místa, kde se děj odehrává, trochu jak deník, což mě zaujalo. A také jsem se díky tomu lépe orientovala.

Určitě si moc ráda přečtu i další autorovi knihy.

08.05.2024 5 z 5

Celá pravda Celá pravda Cara Hunter

Již 5. případ Adama Fawleyho, kdy se tentokrát přesuneme na půdu Oxfordské univerzity. Padlo zde totiž obvinění ze sexuálního obtěžování…to by mohla být “parádní aféra.
Člověk by s tím mohl být díky předsudkům rychle hotový, ale zde padlo obvinění na ženu. Obviněnou je úspěšná akademička a obětí pohledný student, hráč ragby, takže rozhodně žádné tintítko, které by mohlo být lehkou obětí.
Jak se věc skutečně má?
Objevují se totiž rozpory ve výpovědích. A vypadá to, že úplně nevinně v tom nebude ani jeden.

Stane se to, co by každý asi čekal - celá situace se začne propírat na sociálních sítích a teď je na Adamovi a jeho týmu, aby to celé co nejrychleji rozlouskl.

Nesmí u toho ale zapomínat ani na své nejbližší, jeho rodinu totiž dohání stíny minulosti a najde se někdo, kdo trpělivě vyčkává, aby se Fawleyho zbavil .

Pomůže Adam svému týmu nebo se bude muset věnovat jiným záležitostem? Na to si odpověď budete muset již nalézt v knížce.

Nerada se opakuji, ale tahle série je pro mě sáhnutí po jistotě. Obdivuji autorku jak dokáže pokaždé vykreslit děj, dát mu drive, spoustu možných cest ve vyšetřování, vždy je příběh zamotaný a postupně nám ho rozplétá a vy jen čekáte s čím vlastně v závěru přijde tentokrát .

Hlavní dějová linka vyšetřování zneužívání je zde doplněna vedlejší (ale neméně důležitou a napínavou) linkou, která se týká přímo Adama a jeho okolí, se kterou jsme mohli počítat už z minulého dílu.

Jako vždy nalezneme obohacení v přepisech výslechů, kresbách, diskuzích na sociálních sítích a dalších.

Tak si k tomu pojďte sednout a pokusit se rozluštit jak to ve skutečnosti celé bylo, myslím si, že budete stejně překvapení jako já.

08.05.2024 4 z 5

Takový hněv Takový hněv Cara Hunter

Inspektor Fawley přichází se svým čtvrtým případem - na předměstí Oxfordu byla nalezena zbědovaná dospívající dívka, která vypráví příběh, který by nikdo z nás nechtěl prožít - byla unesena z ulice, na hlavu dostala plastový pytel a byla odvezena bůhví kam, kde byla pravděpodobně zneužita. Obvinění vznést nechce.
Proč? Co ji k tomu může vést? Jak toto vyřešit, když nechce s vyšetřováním nijak pomoct?
A proč má Adam pocit, že se s podobným případem již setkal?
Bude muset čelit své vlastní minulosti. Co se dozvíme?
Zmizí další dívka…
… A půjde o čas.

Jak už u Cary známe - pohltí a nepustí … ani tady to nebude jinak, naznačí několik možných cestiček, každou chvíli si budete myslet, že víte, kdo za tím stojí a pak zjistíte “zase ne!…
Konec nám zde zůstal dost otevřený, ale jinak, než v předchozích dílech, tak jsem zvědavá, co nás čeká ..

Podíváme na postavy dost i z psychologického hlediska, takže je to zase trošku jiné a mě to moc bavilo. Téma autorka zvolila zajímavé a dle mého neokoukané. Mohu říct, že je brutální, kam až může zajít závist a hněv. Až mě chvílemi mrazilo .
Také více nahlédneme do osobních životů vyšetřovatelů a jsem zvědavá, co bude dál, hlavně s Adamem .

Trošku matoucí je střídání ich a er formy, ale rychle jsem si na to zvykla, každopádně vím, že to dost lidem vadí. Děj je opět napínavý, graduje a nutí vás číst dál a dál. Ze začátku se může zdát trochu rozvleklý, ale nenechte se odradit! Závěr pro mě byl překvapující, pachatele jsem totiž vůbec neodhadla .

07.05.2024 4 z 5

Příliš krátký provaz Příliš krátký provaz Matthew FitzSimmons

Před 10 lety zmizela čtrnáctiletá Suzanne, dcera senátora Lombarda. Nikdy se nenašla. A nyní, při příležitosti desetiletého výročí jejího zmizení, je zase všude vidět, na televizních obrazovkách totiž běží záznamy z kamer z času zmizení.

Gibson, mimořádně talentovaný hacker a kamarád z dětství, se pouští do pátrání na vlastní pěst. Jenže není jediný, kdo se o ni znovu začíná zajímat.
Zjistí pravdu, co se se Suzanne stalo?
Je naživu?

Gibson a Suzanne bývali přátelé, moc dobří přátelé, dokud Gibson nebyl zatčen a usvědčen jako hacker. Mohl si vybrat - 10 let vězení nebo 5 let služby u mariňáků. Co byste si vybrali vy? On bral mariňáky.
V té době Suzanne beze slova zmizela. Kam? Za kým? Proč?
Zbyl po ní pouze záznam z kamer z benzínové pumpy, kde byla naposledy viděna. A přesně tento záznam nyní běžel na televizních obrazovkách na celém území. A na tento záznam kouká samozřejmě i Gibson… a vrací se mu všechny staré rány.

Ten to v životě také neměl jednoduché, jeho otec, který pracoval právě pro Lombarda, se z neznámých důvodu oběsil, pak mu zmizela kamarádka a později přišel o manželku a dceru, které ho opustily.
Spáchal jeho otec opravdu sebevraždu nebo už tehdy to bylo trochu jinak?

Nyní je bez práce, ale povinnost splácet hypotéku ho nemine. A stále mu vrtá hlavou, co se stalo jeho nejlepší kamarádce, kterou bral jako vlastní sestru.
Tak usedá zpět za klávesnici…

Rozhodne se vzít vše do vlastních rukou a ponořit se do pátrání.
Zjistí, co se opravdu stalo jeho otci?
A co se stalo se Suzanne?
Je naživu?

Knížka byla na začátku hodně rozvleklá, byla jsem zmatená a ztrácela jsem se. Dostáváme strašně moc informací a je představeno množství postav.
Postupně se děj začíná rozjíždět a přibližně od poloviny knihy už je to úplně o něčem jiném, než na začátku, tak se nenechte odstrašit tak, jako málem já.

Máme zde najednou spoustu akce, napětí, zvratů a tajemství…
Ale dovede nás to až do cílové rovinky, abychom zjistili, co se stalo?
Konec bych si možná představovala jinak, ten mě malinko zklamal…

26.04.2024 3 z 5

Rok (na) draka Rok (na) draka Lucie Pilátová

Komedie okořeněná dávkou dramatu, romantiky a opředena tajemstvím.

Hlavní hrdinka Julie se momentálně nenachází v jednoduché životní situaci - rozvádí se s nevěrným manželem Honzou, kterého přistihla inflagranty, je bez práce a po psychické stránce se z pochopitelných důvodu necítí v pořádku, také se dle toho chová…
K to také nemá bohužel zrovna daleko. Ale myslím si, že v této situaci bohužel velké množství lidí sáhne po tomto (ne)řešení.

Abychom však neřešili jen její strasti, nalezneme i nějaké radosti - nečekaně totiž zdědí nemalé majetky - v Čechách a v Rakousku - firmy i nemovitosti.
Od koho? A proč? Změní tato skutečnost Julii? A pokud ano, jakým směrem

Autorka zde otevře u postav i nelehká témata - umělé oplodnění nebo třeba vztah hlavní hrdinky se svou dcerou, který není úplně ideální. Za to ve svém synovi nečekaně nachází parťáka.

Pokud hledáte převážně oddechové čtení, určitě po knížce sáhněte, kapitoly jsou krátké, čte se jednoduše a rychle.

Musím pochválit obálku knihy - je krásně barevná a hravá, že minimálně mě nalákala ke čtení …

Jedná se o první knížku autorky, je to na ni poznat, to ano, ale rozhodně ne v takovém měřítku, aby ji bylo potřeba takto hanit, jako se zde na DK stává..

22.04.2024 4 z 5