LuCi_Lle LuCi_Lle komentáře u knih

Dívka od vedle Dívka od vedle Jack Ketchum (p)

"Myslíte si, že víte něco o bolesti?"

Ne, do chvíle, než jsem přečetla tuhle knihu, jsem o bolesti nevěděla zhola nic.
Příběh, který si už znovu nepřečtete, zato dlouho se vám udrží v hlavě.

03.01.2021 4 z 5

Proti proudu Proti proudu Rachel Caine (p)

Geniální!!

02.06.2020 5 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Nikdy jsem ještě nezadržovala slzy už od samého začátku knihy. Než jsem začala číst tuhle.
Nikdy jsem necítila tolik smutku, klidu a štěstí najednou.
Jak jsem četla níže, ano, kniha byla místy sladká až přesládlá, ale víte co? Mě to vůbec nevadilo. Protože pro mě ta kniha byla jak balzám na duši s tolika krásnými slovy, že jsem si některé musela zapsat bokem.
Milovala jsem, jak hlavní hrdinka milovala život a moc bych si přála umět vidět krásu ve všem okolo, jako ona.
Tato kniha mě přinutila o hodně věcech přemýšlet a trochu přehodnotit svůj pohled na (na první pohled obyčejné) věci, jako je východ slunce, nebo probouzející se příroda na jaře. Věci, které vnímáme jako běžnou součást života.
Ale čas nám najednou může dojít, a pak budeme svádět boj, abychom mohli aspoň jeden východ ještě spatřit.

Krásná kniha.
Děkuji za ní.

14.05.2020 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Bože! Chci mít vlastního Simona!
Krásná knížka!
Děkuji za ní!

04.05.2020 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Tyto dvě knížky byly pro mě jak chleba s medem, tak sladké ale moc dobré!
Místy naivní, nerealistické, kýčovité a přesladlé až jsem se nad tím někdy musela fakt usmát. Ale nějakým způsobem to fungovalo. Četlo se to úplně samo, řádky jen lítaly a najednou byl konec. Jak u první knihy tak u druhé.
Druhá knížka se mi líbila o něco víc, přece jenom se hlavní hrdinové chovali trooochu víc dospěleji.
Každopádně, kdy bych to shrnula, byla to velmi příjemná odpočinková četba a najednou mi vytvořila úsměv na tváři. :-)
(A já prostě miluju LGBT knihy)

23.04.2020 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Tahle knížka byla přesně to, co jsem teď potřebovala! Něco lehce napínavého, vtipného, s menší love zápletkou a čtivého, co prostě nemůžete jen tak odložit. A je fakt, že jsem ji odložila až při přečtení poslední stránky.
Ze začátku jsem sice byla krapet skeptická, jestli to bude můj šálek čaje, ale jakmile se děj rozjel a já se pořádně zorientovala, tak už jsem nemohla přestat číst a moc jsem si knížku užila!
Za mě krásné 4,5* :-)

14.04.2020 4 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Pět naprosto smutných hvězd.
Co víc k tomu napsat..

02.04.2020 5 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Možný SPOILER
Uff. Vůbec nevím, jak se k této knize postavit, jak hodnotit. Kniha se mi líbila a celkem dost. Celou dobu mě doprovázel pocit úzkosti nad koncem života obou mladých kluků. Líbilo se mi, jak se jejich vztah vyvíjel, jak se postupně Mateo dokázal víc a víc odvázat a Rufus mu byl opravdovým (nejen)posledním přítelem.
Ale nejvíc mě asi zasáhla ta myšlenka, jak by vypadal můj den, kdybych věděla, že je poslední?
I když mi v této knize něco chybělo (něco, co nevím jak pojmenovat ale brzdí mě to dát 5*), tak tahle kniha určitě stojí za přečtení, už jen z toho důvodu, že člověk si opravdu uvědomí, jak vlastně žije a že další den, může být klidně poslední.
Takže i když dávám 4*, za mě jsou to 4 velmi silné hvězdy.

26.03.2020 4 z 5

Alfa Boss Alfa Boss Alexander Stainforth (p)

Tyto dvě knížky mi udělali ohromnou radost! Nejen že jsou od českého autora (což v tomhle žánru úplně WOW!) , ale taky byly opravdu čtivě napsané a obě knížky jsem si opravdu moc užila a velmi těžko se mi s Erikem a Teem loučí! Velmi dobrá oddechovka u které sr prostě musíte usmívat!
Díky moc za ní!!

23.03.2020 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Tak tohle mě bavilo!
Jak už bylo níže zmíněné, kniha je podobná knize "Za zavřenými dveřmi". A i když jsem si myslela, že tuto knihu jen tak někdo nepřekoná, tak příběh paní Parrishové mě fakt dostal!
Při první části, jsem měla opravdu velkou zlost na Daphne. Vždyť propána, nemůže být tak naivní, ne? Hlavní hrdinku jsem ze srdce nenáviděla a doufala že shoří v pekle.
Ovšem druhá část mi na věc dala úplně jiný pohled a moc jsem si přála aby to té mrše vyšlo. Držela jsem Daphne všechny prsty i na nohách a čekala, jak to všechno dopadne. No a konec byl výborný!
Pomsta je někdy opravdu sladká!
A ti dva dostali přesně to, co si zasloužili!

03.01.2020 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Jedno slovo: Krásný!

26.12.2019 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Chtěla bych tuto knihu ohodnotit na úrovni, ale nevím jaká mám vybrat slova. Prostě mi došly.
Paní Hooverová je výjimečná žena, která píše výjimečné knihy.
Nezapomenu.

20.11.2019 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

WOW..co to? .co? WOW. Uf.. Panebože!!..
Tak nějak bych popsala pocity při čtení této knihy. Bylo to neuvěřitelný. Tolik pocitů, emocí, tolik bolesti, radosti, vášně. Tolik smutku. Tahle kniha ve mě zanechala opravdu velkou stopu, která jen tak nezmizí. Klidně z fleku bych si ji přečetla znova. Je to jedenáctka s desítky! PRO MĚ TOP!!
Díky za ní!!

19.11.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Sice je to už měsíc, co jsem knihu četla, ale myslím si, že si určitě zaslouží hodnoceni.
Tyoo, tak tohle bylo něco! Dokonalý pár, ze kterého vám za zavřenými dveřmi stoupají chloupky na krku. Mrazivý, děsivý dej, který vám nedá spát a vy musíte číst neustále dál. Ty scény, které se mi v hlavě vytvářeli, pokaždé další přečtené stránce, byly tak skutečné, že jsem místy musela knihu odložit a trochu se vydýchat. Nejvíc mě asi dostalo, jak mě paní spisovatelka chvilkama nutila si myslet, že Jack má v sobě pod tou krutou maskou aspoň kousek lidskosti. Neměl. Ale hrál to skvěle, a já mu to sežrala i s navijákem, stejně jako hlavní hrdinka. Vždycky byl o krok napřed, ale nakonec přece jen zakopl a v tu chvíli jsem si vydechla.
Pro mě jedna z nejlepších knížek. Děkuji za ní. Nejde jinak hodnotit, než pěti hvězdami.

14.11.2019 5 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Tohle bylo super. První půlka knihy sice trochu dlouhá, ale řekla bych že důležitá, moc nudné mi to nepřišlo. No a od půlky to začínalo nabírat na obrátkách a mermomocí jsem se snažila přijít na to, kdo to udělal. Nepřišla jsem. No a ten závěr.. Ten opravdu neměl chybu!

31.10.2019 4 z 5