lucakuca Online lucakuca komentáře u knih

Ďáblův spár Ďáblův spár Lara Dearman

Moje kafe, potřebovalo kafe, abych tu knihu dočetla. Nabízí přitom vše, co slibuje jako nemocniční strava. Vše podle krimi regulí ani fň navíc.

09.06.2020 2 z 5

Upřímnou soustrast Upřímnou soustrast Guillaume Bailly

Čtivé. Upřímné, nechutné, vtipné, smutné, zodpovědné, obětavé, nemorální, obdivuhodné, nepochopitelné, lítostivé, bez příkras.

14.05.2020 4 z 5

Jasným plamenem Jasným plamenem Patricia Briggs

Mně ta Omega Anna, jsem právě zjistila, baví méně a méně. Autorka je velice čtivá nic proti. Jenže Alfa Mercy, když tam není, neuvěřitelně ději chybí. Její díly jsou živější. Mercy dostává na frak fyzickou bolestí, Anna zase psychickou.

09.05.2020 3 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Uff. Kniha o křižovatce. Naštěstí je tam sluníčko, kafíčko a voňavý vzdoušek. Trochu stresíku, bolesti a jeden antiperlový hrdina. Čtivé, milé a levandulově „prováns.“

29.04.2020 4 z 5

Zámek a pomeranč Zámek a pomeranč Jiří Wolker

No prostě ZOO!!! Ronila jsem KROKODÝLÍ slzy, protože jsem brečela jako ŽELVA a do kapesníku jsem troubila jako SLON. A doma se mně hihňali jako VOPICE.

26.04.2020 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Milé, čtivé, romantické, sice předvídatelné, ale velmi oddechové.

16.04.2020 4 z 5

Plážová chatka Plážová chatka Christina Olséni

Jestli máte (měli, znáte, …) kolem sebe aktivního rentiéra 80+, tak se máte na co těšit! Vtipné, pohodové, čtivé. Nakonec Japonec, kdo je vrah byla taková třešnička na dortu oddychu a s polevou humoru.
"Byl to tedy pořádný macek, ale nemívají losové rohy?" Řekl konečně Ragnar. Egon se nahnul nad zvíře a hlas mu přeskakoval, když prohlásil: "Ach můj bože. Tohle přece není žádný los. zastřelil jsem koně!"

05.04.2020 5 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Čtivé! Hrdina outsider, zrzavá drsňačka a hoodně divný zvíře se smyslem pro humor. Kupodivu minimální romance. ,,Život je prokletí. Láska je lék." „Udělej to, co si myslíš, že by udělal muž, kterým se chceš stát.“

28.03.2020 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Ještě odvážnější než předchozí dva díly. Doktor Cray je troufalejší, arogantnější a posedlejší. Někdo luští křížovky, někdo chodí na jógu, někdo loví sériové vrahy.

28.03.2020 4 z 5

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Konec takovej upachtěnej. Teď musím nějak kulantně ať nic neprozradím. Každá odbočka od toho hledání, co že se to vlastně stalo (její matka, Ben a to okolo, skoro lázeňský pobyt poté, život se Seanem) byla velmi zajímavá, ale vždy pouze jen takovej nástřel a přitom by člověk pochopil víc tu její prapodivnou samotu až osamělost ničí zájem o její osobu …. Škoda. Jako když jdu do parfumérie, ke všemu si přivoním a odejdu s prázdnou… A trochu optimismu na závěr - čtivé.

19.03.2020 3 z 5

Temná věž 1: Zrození pistolníka Temná věž 1: Zrození pistolníka Peter David

Nádherné, poetické. Kresby propracované až do malinkatých detailů. Originál je originál, ale proč ne? "Pohleďte na pistolníka, mladého a s kuráží chlapců, kteří stěží mají ponětí o vlastní smrtelnosti. Dívejte se na něj ... a na ně ... dívejte se velmi dobře."

16.03.2020 4 z 5

Myšák jménem Julian Myšák jménem Julian Joe Todd-Stanton

Krásné, milé, poučné. I samotář si občas rád zaskočí na voňavé té. Nečekaná obtíž neznamená nutně nepříjemnost.

16.03.2020 5 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Zase jsem se neuvěřitelně bavila. Oddechová Harlekýnka pro muže, mají tam vše, o čem chtějí číst (snad). "Přesně jak se od řezníka dalo čekat: Je to maso." (Štěpán Kopřiva)

16.03.2020 4 z 5

Mlčet jako hrob Mlčet jako hrob Mark Roberts

Zajímavé téma, ale takové …. Jak to popsat? Asi takhle. Když vařím podle nového receptu, pak sedím před jedlíkem, koukám se mu střídavě do očí a do talíře a ptám se: „Chceš se s tím jídlem ještě setkat?“ A knihu bych přirovnala k této odpovědi: „Není to špatný, ale už to nevař.“ ????

15.03.2020 3 z 5

Auta - Historie v obrázcích Auta - Historie v obrázcích kolektiv autorů

Krásné obrázky a zajímavé informace Tento styl čtení se mi zdá poněkud skvělý!

26.04.2024 5 z 5

Hurá, nosím brýle Hurá, nosím brýle Helena Haraštová

Sama jsem brýlovec, není co dodat. :-)
Milé, naučné a pochopitelně uchopené.
Hurá, nosím brýle a vidím!

16.03.2024 5 z 5

Moje! Moje! Klara Persson

Poselství taky chápu, ale tohle fakt ne.
A ty obrázky mě děsí! Hlavně ta holčička je brutálně děsivá. Annabelle.....

19.02.2024 3 z 5

Serafina a černý plášť Serafina a černý plášť Robert Beatty

Ten konec se tam teda pěkně zamotal a zašmodrchal, až jsem měla strach, že to bude jeden velkej šmodrch, ale pěkně se z toho vybruslilo a všechno dobře dopadlo a všechno se vysvětlilo.

17.01.2024 4 z 5

Pérka, drátky, kolečka Pérka, drátky, kolečka Martina Málková

Drsný psycho. Fuj.

03.01.2024 4 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Kráska a zvíře v netradičním zpracování s velice zajímavým koncem, který ještě hodně zamotá s rozdanými kartami....

30.12.2023 4 z 5