lovemika lovemika komentáře u knih

Mrtvý holky Mrtvý holky Miloš Urban

Hodně překvapivé dílo, povídky mystické, překvapující, s očekávanými i neočekávanými zvraty, někdy děsivé nebo nepochopitelné. Celkově hodnotím kladně i přesto, že nejsem vůbec fanouškem takového žánru, protože toto dílo bylo první, které mě svou "podivností" fascinovalo spíše než odpuzovalo a tak jsem knihu místo odložení s chutí dočetla. Za mě naprosto nejlepší povídka: "To strašný kouzlo podzimu", naprostý TOP.

08.02.2019 4 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Spánek je osvěžující novela, kterou lze přečíst na jedno zhltnutí a pak hned znovu a pro jistotu ještě jednou. Pokaždé pár stránek a pak 5 minut koukat do stěny a přemýšlet nad smyslem příběhu. Murakami pro mě autor knih, které bych si nejradši zašila do matrace, aby mi je nikdo nevzal, na druhé straně i knih, které znovu vidět nemusím. Spánek je pro mě přesně na pomezí, mínus hvězdička u mě za konec. Podivná knihovna se mi líbila o dost víc.

27.10.2017 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Kniha je až děsivě poutavá. Nejsem zrovna příznivcem žánru krimi, detektivky mě nikdy nebaví a nejsem schopná je dočíst. Ale Hypnotizér je tak prodchnutý tajemnou atmosférou a dokonale načasovanou akcí, že jsem nemohla přestat číst. Po velmi dlouhé době kniha, která mě donutila odložit spánek dokud nedočtu. Detektiv Joona Linna, který má vždy pravdu, se mi 100% musí objevit brzy znovu v ruce v dalším pokračování.

13.09.2017 5 z 5

Legendy: Prokleté knihovny Legendy: Prokleté knihovny Michael Bronec

Některé povídky překvapily, jiné málem donutily knihu odložit. Nejvíc potěšila: Povstaňte z popela :-)

29.08.2016 3 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Celkem odlišné od filmového zpracování. I když příběhem až tolik ne, tak jeho podáním určitě. Za mě má určitě kniha nejlepší hodnocení, po dlouhé době zase něco co mě nutilo číst dál. A hlavně Jurský park bude v mém, co se knih týče dětsky dobrodružném srdci, mít vždy místo a to ať už v knižní či filmové verzi. Doporučuji dobrodruhům a dinomilcům :-) (čteno v originále)

08.09.2015 5 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Kniha překvapivě opravdu čtivá narozdíl od některých s podobnou tématikou. Ubírám hvězdičku jen za pro mě nezakončený příběh. Bylo mi z toho celkem smutno.

05.07.2015 4 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Knihu jsem četla až po shlédnutí filmu, takže mě velmi potěšily drobné rozdíly. Čteno v originále, takže zpočátku drobnější problémy s nářečím Gladerů. Ale na to, že se děj z velké části odehrává na jednom místě, utíká akčně a pěkně rychle. Kniha mi proběhla před očima až do konce ani nevím jak. A Vzhledem k tomu, že si vždycky oblíbím místo hlavního hrdiny vedlejší postavu a ta dopadne ve většině případů špatně, začínám se bát o osud Newta. Hodně nevysvětlených věcí, takže jdu odkrývat pravdu do dalšího dílu.

29.03.2015 4 z 5

Ikona / Bílá puma / Advokát chudých / Zápisník jedné lásky Ikona / Bílá puma / Advokát chudých / Zápisník jedné lásky John Grisham

Nikdy by mě nenapadlo, že Ikona je dílo, které by mě mohlo zaujmout, ale přečetla jsem ho jedním dechem a v plánu mám sehnat plnou verzi. Bílá puma mě trochu zpomalila, přírodu vnímám radši sama nebo prostřednictvím televize, takže to nebyl zrovna můj šálek kávy. Advokát chudých mě ale zase moc pěkně nastartoval a Zápisník jedné lásky? Prostě klasika.

27.11.2014 5 z 5

Ó, jak ti závidím Ó, jak ti závidím Halina Pawlowská

Perfektní četba, moje první od Haliny a určitě ne poslední. Jediné co mi při četbě vadilo bylo, jak se na mě všichni v autobuse a v metru dívají jako na blázna, že se z ničeho nic nahlas směju :-D

07.11.2014 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krásná kniha, základní četba pro každého komu není les lhostejný. Potešilo to srdce po tom kolik lesní byrokracie jsem musela nacpat do hlavy.

09.09.2014 5 z 5

Claudius bůh a jeho žena Messalina Claudius bůh a jeho žena Messalina Robert Graves

Kniha mi přišla mnohem méně zajímavá a zbytečně rozvleklá na rozdíl od prvního dílu. Ale nejspíš to bylo, tím že zde bylo popisováno mnohem kratší období a intriky vyplynuly napovrch vlastně až na úplném konci.

18.07.2014 3 z 5

Libidárium Libidárium Nicholson Baker

Zpočátku osvěžující čtení, hlavně asi proto, že o nic podobného jsem dosud nezavadila. Ke konci už mi ale kniha přišla nudná a že mi nemůže nic nového přinést. Dobré je, že povídky na sebe v podstatě nenavazují a mohla jsem číst jen když jsem na to měla náladu. Co mi tam asi nejvíc scházelo byl nějaký příběh, a tak si myslím, že k této knize už se asi nikdy nevrátím. Vzdávám hold překladateli, protože tato kniha musel být celkem oříšek.

23.03.2014 2 z 5

Silmarillion – Mýty a legendy Středozemě Silmarillion – Mýty a legendy Středozemě J. R. R. Tolkien

Velká spousta jmen, takže jsem hodně listovala v rejstříku. Brala jsem to ale jako studium historie Středozemě, takže to k tomu samozřejmě patřilo a na zážitku z příběhů to vůbec neubralo.

03.02.2014 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Nejlepší kniha co jsem v poslední době četla. Od začátku do konce není ani stránka na které bych se nudila. Popis katedrály byl tak přesný, že jsem ji viděla jako by stála na mé zahradě :-)

28.02.2013 5 z 5

Upíři na staré Rusi Upíři na staré Rusi Alexej Konstantinovič Tolstoj

Kniha se velmi dobře četla. Kdyby každá kniha s upírskou tématikou, která se dnes v knihkupectvích prodává, byla taková, možná bych se o ně začala víc zajímat. Toto je pravý upírský horor.

Sága rodu Forsytů Sága rodu Forsytů John Galsworthy

Ze začátku mě velmi vyděsil obrovský počet postav, ale postupem času, jsem se vžila do knihy natolik, že jsem se cítila ovlivněná problémy, které v rodině nastaly. Sága rodu Forsytů se pro mě stala srdeční záležitostí. Nikdy mě nepřestane bavit, zaobírat se Soamesovými životními názory a jeho pohledem na svět, který tak často u některých lidí (převážně mužů) potkávám. :-)

Červenomodrý Metuzalém Červenomodrý Metuzalém Karel May

mě se naopak kniha velmi líbila. Karla maye mám velmi ráda a tato kniha osvěžujícím spestřením jinak si velmi podobných a stejně psaných děl. Tato kniha mě bavila právě proto, že byla úplně jiná.

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Od knihy jsem asi čekala něco mnohem víc.I když se vždy knihu snažím dočíst, tuto jsem odložila v první třetině. Na sebe v podstatě nenavazující povídky v sobě někdy neměly ani moc děj. Kniha se mi už asi nikdy nevloudí do ruky.

02.02.2013 odpad!

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Kniha mě nadchla. Svým tématem zmanipulování zásadového člověka do takové míry, že dokáže zničit svou rodinu. Myslím, že kniha skvěle popisuje proměnu pod působením ideologií, což je v dnešní době bohužel velmi aktuální. Opakování jistých slovních spojení mi nepřišlo nijak obtěžující. Naopak mi přišlo, že je to nutným dobarvením příběhu a vykreslením povahy hlavní postavy.

02.02.2013 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Moje nejoblíbenější kniha. Jsem vášnivou čtenářkou Jane Austen. Její knihy vřele doporučuji všem, kdo se chtějí dozvědět o přemýšlení dívek doby Jane Austen. Pýcha a předsudek je asi její nejčtivější kniha. Sama jsem jí četla nejméně 20x a není to konečné číslo :-)

01.02.2013 5 z 5