lost.in.books lost.in.books komentáře u knih

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Hodnocení: Tuto knihu jsem si přečetla z toho důvodu,že autorčina předchozí kniha Fáma byla celkem chválená a nyní od ní vyšla tato novinka Kdo o tom ví? Byla to mám poslední kniha přečtená v roce 2020. Kniha mě velice příjemně překvapila a Fámu si plánuji co nejdříve přečíst.
__
Kniha měla sice pomalý rozjezd, ale to nějak zásadně neovlivňuje kvalitu celé knihy. Po přečtení těch stránek s pomalým rozjezdem to pak byla teprve jízda- odehrálo se zde plno zvratů,které bych ani nečekala,že by se mohly vůbec stát. V knize se dostavilo i finální rozuzlení, které mě celkem překvapilo a i mě udivilo to,kdo za tím vším vlastně stojí,protože jsem tipovala někoho úplně jiného. Konec knihy byl za mě srozumitelný a jednoduše pochopitelný,což je pro mě hlavně u thrillerů zásadní. Po vlažném a takovém mdlém začátku knihy nebyla o zvraty nouze a nutilo mě to číst neustále dále a dále.
__
Co se postav v knize týče, tak si myslím že nebylo autorčiným záměrem si nějakou postavu oblíbit, mně se to také nestalo. Všechny postavy na mě působily tak nedůvěřivě a nesympaticky,že jsem si nikoho neoblíbila. Zároveň mi přišlo velice zajímavé,že autorka do knihy zakomponovala velice závažné téma jako je alkoholismus,se kterým se snaží hlavní hrdinka knihy Astrid vypořádat . Bylo fajn se o alkoholismu dozvědět trochu více, tím co hlavní hrdinka vše prožila. Kniha byla v některých částech odlehčena romantikou, což mi také přišlo jako fajn zpestření thrilleru.
__
Styl psaní v knize mi též sedl,kniha se mi četla celkem svižným tempem a nemusela jsem se u nějakých pasáží zdlouhavě zastavovat. Kapitoly byly celkem krátké,což mi také sedlo. Jsem člověk , který preferuje kratší kapitoly.
__
Pokud chcete dobrý thriller s pomalým rozjezdem,kde nebude později o zvraty nouze,tak Vám tuto knihu mohu doporučit.

Síla hotentota Síla hotentota Petr Kovařík

Kniha mě ihned upoutala svou vizuální stránkou,obálka se doopravdy povedla. A ty ilustrace uvnitř? Do těch jsem se na první pohled zamilovala a strašně se k tomu o čem kniha je hodí každá z nich. Každá má své kouzlo , význam a kniha je díky nim ještě kouzelnější a milejší. Vizuální stránka se doopravdy povedla. Klobou dolů! A teď ta o něco podstatnější část a tou je samotný obsah knihy. Jednalo se o první knihu s tématem osobního rozvoje,kterou jsem zatím a ani v nejmenším toho nelituji, ba naopak. První věc,jenž bych chtěla vyzdvihnout je styl psaní autora, který mi doopravdy sedl a kniha se mi díky tomu četla jedna báseň. Neustálé kladení otázek Vás nabádalo se nad vaším životem zamyslet a zvážit, zda by něco nestálo za změnu k lepšímu a tak se učinit šťastnějšími bytostmi a mít ze sebe dobrý pocit. Já osobně mám k filosofii velice blízko a ráda si kladu otázky k zamyšlení a tato kniha jich obsahovala plno. I mně knih pomohla se nad všemi věcmi ,které jsou v knize obsaženy zamyslet a začít svět vnímat v lepším světle. Kniha Vám pomůže s uvědoměním si sebe sama,což je jedna z velice důležitých věcí, zamyslíte si nad Vašimi sny,věcmi které Vás baví , Vašim posláním a vlastně tím, co dobrého chcete světu předat a jak se zbavit zbytečných starostí a zažívat pocit štěstí. A vše co jsem nyní vyjmenovala je doplněno o příběhy, jak už ze života, tak příběhy inspirativními, které Vás nabádají se nad daným tématem zamyslet a které se mi též moc líbily.
Ve knize se též vyskytuje příběh, jak si autor splnil sen a založil si firmu,která vyrábí čokoládu a také vysvětluje co ho k tomu nápadu vedlo. Strašně ráda jsem si přečetla část s podrobným a velice srozumitelným vysvětlením jednotlivých kroků výroby čokolády- jsem opět o něco moudřejší, protože jsem toho tolik o výrobě čokolády nevěděla a moc mě tato část bavila, jako každá část této knihy.
A pokud nevíte kdo takový hotentot je, tak to je v knize vysvětleno také moc pěkně.
Kniha Síla hotentota se mi velice líbila a určitě by si jí měl přečíst , kdo má rád seberozvojové knihy a chce se opět posunout v objevování své vlastní osoby a to hlavně po stránce vnitřní.
Čtení knihy jsem si moc užila, ve mnoha věcech mi pomohla a určitě se k ní zase brzy vrátím. Dávám zasloužených pět hvězdiček.

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Další kousek povinné četby, který mě opravdu neuchvátil. Absurdní, mnohdy zvrácené povídky o outsiderech a vyvržencích společnosti propojené někdy až absurdními náměty a dějem. Neukončené povídky s otevřeným dějem, vulgarismy a mnoho dalšího mě odrazovalo od toho přečíst knihu jedním dechem. Vím, že byl záměr autora schválně do příběhu zakomponovat vyvržence, ale já jsem v tomto díle kouzlo nenašla a nemám chuť si od autora přečíst cokoliv dalšího, jelikož mi to absolutně nic nepředalo. Nevím co jiného bych k této knize dodala. Pokud jste milovníky undergroundu, tak by se vám kniha mohla líbit, ale pro mě to bylo akorát marnění časem. Dvě hvězdičky dávám autorovi za osobitost a originalitu.

07.10.2022 2 z 5

Pozorovatelka Pozorovatelka Anna Bright

Prvním negativní věcí byla ihned hlavní hrdinka Selah, která nebyla vůbec průbojná a stále si na něco stěžovala, což u hlavních hrdinů opravdu nemám ráda. Selah jsem si neoblíbila u žádné části knihy a i ona trošku shazovala samotný příběh.
_
Doba a prostředí bylo velice zmatečné, autorka prostředí dle mého názoru dostatečně nepopsala a pak se v tom čtenář akorát ztrácel a zároveň jsem byla i celkem zmatená z doby ve které se měl příběh odehrávat, autorka se do toho místy opravdu zamotala.
_
Tempo příběhu nebylo taktéž úplně ideální, ale místy v knize byla místa, která mě bavila a měla jsem chuť se dozvědět, co bude následovat a jakým směrem se bude příběh ubírat dále. Autorka mě holt nedokázala zaujmout ani svým stylem psaní ani samotným příběhem.
__
Knihu nedoporučím, určitě najdete mnoho lepších fantasy knih.

02.07.2022 2 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Hodnocení: Tuto knihu jsem četla v rámci povinné četby a nejen že se mi do ní vůbec nechtělo, ale zároveň to byla jedna z těch horších knih z povinné četby.
__
Již od začátku byla pro mě kniha nezáživná- vůbec mi nesedl styl psaní a celkově mi přišly povídky takové mdlé, nezajímavé a všechny se točily okolo podobných témat a věcí, což tomu na zajímavosti též moc nepřidalo.
__
Věc, kterou jako jednu z mála na knize ocením je pěkný popis a věrohodná atmosféra dřívější doby, šlo z toho vždy dobře pochopit v jakém prostředí se kniha přibližně odehrává a co ta daná doba obnáší za nelehkosti.
__
Přiznám se že jsem už musela ke konci i přeskakovat stránky- a to já moc často u knih nedělám. Jak kniha nakonec dopadla jsem se dočetla na internetu, protože jsem se už nechtěla trápit tak jsem knihu asi 30 stran před koncem odložila.
__
Pokud hledáte nějakou fajn povinnou četbu, tak i přes velice kladné recenze na Databázi knih Vám knihu nedoporučím. Pro nějakou fajn povinnou četbu se podívejte na mém profilu- četla jsem dost fajn klasik, ale tato se mezi ty dobré nezařadí.

01.01.2022 1 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Hodnocení: Toto byla má 2. kniha od Darcy Coates a byla jsem opět velmi příjemně překvapená. Záhada domu Marwicků se mi líbila podobně jako Duchové rodiny Folcroftů- v obou případech se jednalo o skvělé hororové knížky plné mrazivé atmosféry, napětí a temnoty.
__
První věc, kterou musím vyzdvihnout je skvělá atmosféra knihy- kniha je schopna na Vás přenést tu mrazivou a temnou atmosféru, která se vyskytuje skoro v celé knize a úplně Vás dostat do temného příběhu a zároveň to nebylo tak strašidelné, že by se poté člověk bál i po přečtení knihy .
__
Děj se autorce také velice vydařil, bylo zde mnoho zvratů a překvapivých momentů v ději, děj nestál stále na jednom místě a mnohokrát když už jsem si myslela že jsem vše do nejmenšího detailu odhalila, tak to ve finále bylo úplně jinak a ještě se tam do toho událo mnoho věcí, které by mě nikdy nenapadly, že se mohou stát. Kniha byla čtivá od začátku do konce, takže čtivost se jí také nedá odepřít, dočetla jsem jí ve 2 v noci, takže to asi mluví za vše.
__
Hlavní hrdinky Josefína a Anna mi byly již od začátku sympatické, za každou z nich se skrýval příběh, který jsme se v průběhu děje dozvídali a odhalovali. Postavy mi povahově sedly a i když byly momenty kdyby zasloužily pár facek, tak se autorce povedly a bylo snadné se vžít do jejich příběhu.
__
Pokud jste milovníky temných a hororových příběhů, tak Vám knihu vřele doporučuji.

01.01.2022 5 z 5

Kreativní učení Kreativní učení Kim Da Silva

Na tuto knihu jsem se moc těšila. Já osobně studuji na gymnáziu, tak jsem si říkala, že by mi kniha mohla pomoci v nových a účinných metodách, jak bych se měla lépe učit, ale bohužel jsem byla celkem zklamaná a kniha mi moc nic nepřinesla. Asi to bylo i tím, že nejsem úplně cílovou skupinou pro tuto knihu. Kniha obsahovala mnoho cviků a tipů, které by měly pomáhat ve větší koncentraci při učení, já jsem tedy z těchto tipů moc moudrá nebyla a vůbec mi nesedl styl ve kterém byla kniha napsána, styl psaní mi vůbec nesedl a tón ve kterém to bylo napsané také ne, přijde mi že cílovou skupinou byly primárně mladší děti na základních školách, mně bohužel kniha moc přínosná nebyla. Myslím si že mladším dětem, které ještě hledají ten správný způsob, jak se učit by se kniha mohla líbit, ale mně bohužel nic nepřinesla.

01.01.2022 1 z 5

Holky odnikud Holky odnikud Amy Reed

Kniha mate na první pohled růžovou, trošku přeslazenou obálkou, která by mohla poukazovat na nějaký přeslazený románek, ale opak je pravdou. Kniha se zabývá velice citlivými tématy jako je znásilnění a sexuální obtěžování, takže by pro někoho mohla být moc drsná. Já osobně strašně ráda čtu knihy s vážnějšími tématy, protože to vždy má hloubku a něco do sebe. Autorka v této knize toto téma rozvedla velice dobře a podala velmi srozumitelnou formou. Strašně jsem si oblíbila 3 hlavní hrdinky příběhu- kniha byla psána z pohledu těchto 3 kamarádek. Autorka skvěle vykreslila všechny 3 hlavní hrdinky-každá byla jiná a společně se všechny 3 svou odlišností skvěle doplňovaly. Strašně se mi též líbilo to, že se kniha točí kolem spolku Holky odnikud, založeného na střední škole, která má za cíl bojovat proti znásilnění.
Tuto knihu by si měla přečíst každá dívka a žena, obsahuje velice citlivá, aktuální a důležitá témata. Za mě velké doporučení.

01.01.2022 4 z 5

Kázání ohně Kázání ohně Francesca Haig

Hodnocení: Tuto knihu jsem v knihovně popadla úplně náhodou a neměla jsem od ní žádná očekávání, prostě jsem to chtěla zkusit. Musím říci že mě kniha celkem zklamala a byla jsem ráda když jsem jí dnes dočetla, protože jsem se do ní musela docela často nutit.
Kniha se již od začátku neskutečně táhla, nějaká akce přišla až kolem 100. stránky a ještě to nebylo nic co bych vyloženě nečekala a dalo se to celkem dobře předpovídat. Pár momentů, kdy jsem chtěla číst dále tam bylo , ale to zase brzy přešlo a neschopnost se začíst se dostavila znovu a takto to prakticky pokračovalo po celou dobu knihy . Některé momenty se tam neustále opakovaly dokola a zbytečně se to vše protahovalo.
Knižní svět byl velice zajímavě udělaný- jednalo se opět o rozdělení lidí na 2 skupiny- tentokrát na Alfy a Omegy , svět se mi líbil a přišel mi zajímavý- problémy společnosti, neustálé boje , nenávist atd . - opravdu se jednalo o problémy které se někdy řeší i v dnešní společnosti.
Hlavní postavy jsem i oblíbila - jak Cass, tak Kip byli skvělí. Cass jsem si oblíbila pro svou neohroženost a statečnost - do všeho se i přes mnohá úskalí vrhala po hlavě. A Kip byl úžasný- také velmi statečný, starostlivý a obětavý. Hlavní postavy se autorce opravdu povedly.
Podle anotace zněl příběh velmi zajímavě a poutavě, ale po přečtení pár stránek jsem se bohužel přesvědčila o opaku, knihu Vám doporučit nemohu.

12.03.2021 3 z 5

Beru to na sebe Beru to na sebe Lucie Šilhová

Hodnocení: Po této knize jsem sáhla čistě náhodně, protože jsem byla zvědavá jaká bude a dlouhou dobu jsem již žádný takovýto ženský román nečetla. Kniha nebyla špatná, ale by mě natolik nadchla, tak to zase ne. Jednalo se o takový průměr , co se románů týče.
Jednalo se o takovou upřímnou zpověď ženy středního věku - zkušenosti s muži a věcmi co k nim patří, nespokojenosti s postavou a dalších problémů, které se k ženě automaticky pojí. Líbilo se mi,že kniha byla upřímná bez jakýchkoli příkras a celé to bylo psáno s nadhledem a humorem. Hlavní hrdinku knihy jsem si celkem oblíbila díky její upřímnosti a díky tomu, že se k problémům stavěla s nadhledem a neděla z nich bůhvíjakou tragédii a také díky tomu, že jsem na některé věci měla podobný názor jako ona. Styl psaní byl upřímný a vtipný, takže se díky tomu kniha četla velice rychle a dobře. V knize nebyla odvažuji se říci žádná zápletka a byla to čistě zpověď vtipných a vážnějších příhod ze života, což mě trochu mrzelo,čekala jsem souvislý příběh s alespoň nějakou zápletkou, bez kterých si knihu nedokáži představit. Takže se jednalo pěknou, upřímnou a zároveň průměrnou knihu.

09.02.2021 3 z 5

Slzy jsou jen pro holky Slzy jsou jen pro holky Lucie Zvěřová

Hodnocení: Tuto knihu jsem objevila v novinkové sekci naší knihovny a svou obálkou mě zaujala, tak jsem se jí rozhodla půjčit.
Kniha se již od začátku rychle četla, stránky se mi otáčely samy a byla jsem schopna se do knihy plně začíst i přes méně napínavý děj a ne zas tak bohatou slovní zásobu,která byla v knize použita. Ale tyto faktory vůbec neovlivňovaly čtivost knihy, celou dobu jsem byla schopna se začíst. Kniha obsahovala celkem závažné téma a to vypořádávání se mladistvých se závislostí na alkoholu a v této knize to byla velice silná závislost hlavního hrdiny, celkově zde byl velice dobře popsaný tento závažný problém . Co se hlavního hrdiny týče, tak ten mi neskutečně lezl na nervy , neoblíbila jsem si ho vůbec v ničem- ta jeho arogance, povýšenost a jeho posedlost svým vysokým postavením ve společnosti svých spolužáků. Byl to neskutečný spratek , nevděčník a kdybych měla hledat jediné pozitivum na této postavě, tak ho asi bohužel nenajdu i přes veškerou snahu. Ostatní postavy jsem si také neoblíbila až na Ethana, který mi byl neskutečně sympatický a často mi ho bylo líto, jak se k němu ten spratek Louis choval . Děj nebyl zas tak překvapivý a plný zvratů, ale přesto mě byl schopný vtáhnout do děje. Konec byl na můj vkus moc uspěchaný a neuzavřený a byla jsem jím celkem zklamaná. Ale jinak Vám mohu knihu doporučit, pokud chcete čtení na pár večerů.

21.01.2021 4 z 5

Girl Online jde svou cestou Girl Online jde svou cestou Zoe Sugg

Myslím si že knihy Girl online zná každý,nebo jste o nich alespoň slyšeli .. Byly moderní asi tak před 3 roky - 3 roky mi vězely v knihovničce a já pořád ne a ne je vzít do ruky- až někdy v prosinci jsem uchopila do rukou první díl . Asi není úplně potřeba psát o čem kniha je - většina jí zná -jedná se o trojdílný dívčí románek pojednávající o obyčejné dívce Penny -píše anonymní blog ,která má matku pracující ve firmě,ta pořádá svatby po celém světě-Penny matce pomáhá s organizací svateb a často s ní cestu je po světě,aby jí se svatbou pomohla-hlavně co se týče fotografování-to miluje. Tím pádem má možnost potkávat nové lidi -jednou potká zajímavou osobu,která jí kompletně změní život,dále už nebudu prozrazovat,kdyby si jí někdo chtěl přečíst . Hodnocení: 4/5
1 díl jsem přečetla asi za 3 dny -děj byl poutavý -poukazoval na falešné přátelství ,životní priority,život online ... Očekávala jsem,že to bude další z x dívčích románů,na které si půl roku po přečtení ani nevzpomenu a nebudu vědět o čem vůbec byly .. Opak je pravdou ,knihy mě vtáhly do děje a měla jsem je přečtené za cca 10 dní . Taková oddechovka s relativně předvídatelným dějem a zápletkou ,ale líbila se mi . Ideální na cesty, ke kávě a čaji .

Girl Online - Na turné Girl Online - Na turné Zoe Sugg

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Bílá královna Bílá královna Philippa Gregory

Hodnocení knihy : Musím říci ,že se mi kniha opět líbila,měla ještě seriálové zpracování ,na které jsem se dívala zároveň se čtením knihy ,což jsem asi neměla dělat ,protože jsem byla většinou se seriálem napřed,tak jsem věděla ,jak bude pokračovat kniha a tím pádem jsem nebyla překvapená. Ve knize byl opět použitý moc hezký jazyk a veškeré události byly moc hezky líčeny- příběh nebyl tak poutavý jako u jiných knih,které jsem od autorky četla,ale to jde asi pouze o historickou osobnost. Nebyla jsem do ní zažraná jako do ostatních dosud přečtených knih od této autorky ,ale mohu říci ,že nebyla špatná. Doporučuji si ke knize nepouštět seriál -přišli byste o všechna překvapení ,která ukrývá kniha jako já .
Komu doporučuji? Všem,kteří se rádi dozvídají ,jak se tehdy žilo v Anglii ,mají rádi historii a rádi se něco dozví o historických osobnostech.

Královnin vězeň Královnin vězeň Philippa Gregory

Popis: chudý šlechtic Robert má štěstí ,protože se mu podaří zaujmout královnu Marii a tím pádem i získat místo u dvora . I přesto, že byl ženatý zde potká ženu svého srdce - Alžbětu. Samozřejmě se musejí potýkat s mnoha ostrými poznámkami a nástrahami.
Hodnocení: Kniha se mi od začátku četla velice dobře . Líbilo se mi ,že byl příběh brán z několika úhlů pohledu - z pohledu samotné královny Alžběty ,jejího vrchního štolby Roberta a jeho ženy Amy ,která pobývala na vesnici. Kniha se mi četla velice dobře a rychle,protože , jak jsem již zmiňovala se zde nachází krásný jazyk se špetkou romantiky a samotné historické události jsou zde skvěle popsány a vylíčeny. Byla jsem až do konce napjatá jak kšandy, co se stane s Robertovou ženou,která byla odsunuta na vedlejší kolej. Knih od této autorky jsem tu měla tolik,že už nevím,co dodat.
Komu doporučuji? Všem milovníkům historie a historických románů

Královská hrdost Královská hrdost Philippa Gregory

Hodnocení: tuto knihu považuji za nejpovedenější,kterou jsem zatím od této autorky četla . Velmi se mi líbilo,že byla kniha napsána z pohledu 3 osob - Marie Stuartovny,kterou jsem si oblíbila , Bess z Hardwicku a George Talbota -hraběte ze Shrewsbury. Kniha byla napínavá ,protože v celém příběhu se usilovalo o anglický trůn -opravdu jsem byla zvědavá ,jestli ho Alžbětě Marie nesebere -byl jsem napjatá do samého konce knihy. Jinak opět musím vytáhnout autorčin styl psaní - kniha se mi četla 1 báseň .

05.01.2021 5 z 5

Překlady I - Poe, Rimbaud, Mallarmé, Baudelaire Překlady I - Poe, Rimbaud, Mallarmé, Baudelaire Vítězslav Nezval

Sbírku překladů od Vítězslava Nezvala jsem nečetla celou ,abych to uvedla na pravou míru,tak jsem si sbírku půjčovala kvůli Poeovým básním,prostě jsem měla chuť na nějakou dobrou poezii. A vybrala jsem si doopravdy dobře a Poeovu tvorbu jsem si oblíbila ještě více -básně byly plné emocí,melancholie, smutku,ale přitom byly tak krásné . Musím zde vyzdvihnout i Vítězslava Nezvala,který tyto básně přeložil,protože byly v opravdu krásném jazyce . Básně byly krásné všechny ,ale přece 1 favorit musí být vždy a tím mým favoritem se stal Havran -pošmourná a krásná báseň jak v anglickém originále,tak v přeložené verzi. Celkově mi literatura z období romantismu přirostla k srdci . Nemohla jsem si odpustit pár autorových citátů,které se mi strašně líbily -celkově musím Poeovu tvorbu vyzdvihnout a pokud máte rádi melancholické a přitom krásné básně tak do toho jděte!
Nikdy jsem nečekala,že mohou být básně a ještě z období romantismu tak skvělé!

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Hodnocení: Tak tahle knížka mě bavila od první do poslední knížky -vážně nekecám! Když jsem knihu spatřila u nás v knihovně v rubrice novinky ,tak jsem po ní hned musela sáhnout - ta obálka je úžasná a hlavně nápaditá - na 1. pohled jsem se do ní zamilovala. K přečtení mě lákala nejen obálka , ale i anotace . A toho ,že jsem si knihu přečetla nelituji ani v nejmenším .
Jako první věc musím vyzdvihnout úžasný nápad spojit minulost s přítomnosti ,který se doopravdy povedl!
Musím také vypíchnout skvěle a velice věrohodně popsanou vizi budoucnosti ,která by mohla reálně nastat.
Co se postav týče, tak jsem si oblíbila hlavní hrdinku - Báru a Michala ,kdo mi naopak lezl trochu na nervy byla Magda a Lucie -v každé knize musí být i někdo protivný ,jinak by to nebylo ono . Líbil se mi i vývoj postav v průběhu příběhu,pak jsem si zvykla i na Magdu ,která ke konci knihy také přišla k rozumu .
Autorka ode mě má doopravdy velký obdiv a knihu mohu jen a jen doporučit! Autorka skvěle spojila 2 časová období a vznikla z toho skvělá oddechová kniha s vážnějšími a někdy i s vtipnými částmi . Jedno velké ANO!

Vévodkyně lucemburská Vévodkyně lucemburská Philippa Gregory

Hodnocení: od autorky jsem již přečetla hodně knih , tato byla jedna z těch průměrnějších, ale že by byla špatná,to se vůbec říci nedá.
Velice se mi líbil styl psaní autorky - nepíše zbytečně komplikovaně , přesto celkem spisovně a vždy pochopím ,co chce tou danou pasáží textu říci.
V knize jsou velice dobře vykresleny historické události a člověk z toho pochopí, co se událo .
Některé pasáže mi přišly moc zdlouhavé a nemusely v knize vůbec být,protože dle mého nebyly ani podstatné pro posun děje. Občas jsem knihu odkládala a prozkoumávala jsem místo toho raději Instagram, ale i přesto se mi četla celkem dobře a rychle na to,že se jednalo o historický román .
Opět jsem měla menší chaos v jednajících postavách - ke komu patří , na jakou stranu a do jakého rodu atd.. Jinak jsem mezi postavami neměla žádného oblíbence,ale postavy nebyly špatné.
Pokud máte rádi historii a rádi se o dějinách dozvídáte více, tak si knihu klidně přečtěte .