los Online los komentáře u knih

Almanach Dramatyckých her Almanach Dramatyckých her Václav Kliment Klicpera

Strojomír Bleskota je prostě Strojomír Bleskota

29.01.2018 4 z 5

Žirafí krk Žirafí krk Judith Schalansky

výborně komponovaný příběh, negativní hlavní postava - učitelka biologie a její subjektivní pohled na svět a život (v paralelách vlastní, ostatních, německého národa, společnosti a lidstva) de/formovaný zkušeností a povoláním, nečekaná pointa až v úplném závěru vysvětluje název díla, krátké, úsečné, popisné věty; ilustrace z učebnic biologie a netradiční využití margin v pravém horním okraji odkazují k formě odborného pojednání - zajímavé prvky intertextuálního a žánrového mísení

24.01.2018 5 z 5

nedočetl jsem, prolistoval, sem tam pročetl, ale nastavovaná kaše je horší než "uhoř" (univerzální hnědá omáčka ředěná)

10.01.2018 odpad!

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

poutavě napsaný a promyšleně komponovaný příběh, začetl jsem se tak, že jsem si ani nestačil sednout

...a výzvu jsem přijal... nejsem sráč!!!

10.01.2018 3 z 5

Rohovín čtverrohý Rohovín čtverrohý Václav Kliment Klicpera

...a věřte mi, opravdu jsem se při čtení neubránil spontánnímu smíchu

28.12.2017 4 z 5

Hry Hry Václav Havel

očekával jsem fundovaný komentář, který tato edice nabízí, tentokrát jsem se zklamal

27.11.2017 3 z 5

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

sebesvět, neudržitelnost, nechuť dospět, magie já, strach z odpovědnosti i průměrnosti, vlastně i rezignace, bolest, myšky, poslední kapitola

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

přečetl jsem několikrát, v každé životní fázi ke mně kniha promlouvala úplně jinak

Máj Máj Karel Hynek Mácha

geniální dílo

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

klasika, polovinu umím zpaměti

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

mistrovské dílo zakládající moderní poezii

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

doporučuju číst v originále a nahlas a hlavně s autorovou Filozofií básnické skladby

28.09.2017 4 z 5

Umění mrdati Umění mrdati Vítězslav Nezval

něžné duše bych ke čtení nezval...

28.09.2017 4 z 5

Rozhněvané malé děti Rozhněvané malé děti R. P. Zašek

od první stránky četbyhodná česká variace Vianovy Pěny dní, občas říznutá Lautréamontem
ovšem katastrofální redakční zpracování, chyby doslova na každé straně

27.08.2017 2 z 5

Vznešenost přírody / Cesta do Itálie Vznešenost přírody / Cesta do Itálie Matěj Milota Zdirad Polák

Stichova edice je nepřekonatelná

Satanův deník (výbor) Satanův deník (výbor) Leonid Andrejev

dokonalé, doporučuji

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

má nejzamilovanější dětská četba
ilustrace od Buriana

01.08.2017 5 z 5

Dobrodružný Simplicius Simplicissimus Dobrodružný Simplicius Simplicissimus Hans Jakob Christoffel von Grimmelshausen

s přihlédnutím k době vzniku je to úžasně zábavné čtení

01.08.2017 5 z 5

Epické básně (Epické básně, Mýty I, Zlomky epopeje) Epické básně (Epické básně, Mýty I, Zlomky epopeje) Jaroslav Vrchlický (p)

Vrchlického Mýty jsou výborné, rád se k němu vracím

01.08.2017 3 z 5

Život svaté Kateřiny Život svaté Kateřiny Jiří Pelán