Hry

Reprezentativní soubor her Václava Havla (1936–2011) zastupuje v České knižnici nejen disidentskou tvorbu coby platformu pro vytyčování závažných společenských a politických otázek současnosti i budoucnosti. Zvolená koncepce svazku představuje Havlovu tvorbu v jejích čtenářsky i divácky oblíbených, dnes už klasických dílech, proslulých úspěšnými jevištními realizacemi na domácích i zahraničních scénách. Z autorova raného tvůrčího období přináší Zahradní slavnost, Vyrozumění a Ztíženou možnost soustředění, následují hry z doby disentu Žebrácká opera, Audience, Vernisáž, Largo desolato a Pokoušení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344200/hry-Umt-344200.jpg 4.516

Kniha Hry

leny.wood
04.10.2020

Vybrala jsem si dvě hry - Zahradní slavnost a Vyrozumění. První jmenované bylo pro mě nuda, o ničem, jít na to do divadla, tak bych měla co dělat, abych vydržela do přestávky. Nenašla jsem ani žádný děj. Možná to je důkaz perfektně vylíčené absurdity a asimilace na režim.
U druhé hry jsem nad absurdním jednáním jednotlivých postav kroutila hlavou, místy jsem se musela až smát. Nejhorší je, že na některých úřadech lze popsané chování identifikovat ještě dnes (nepružnost, nesmyslná rozhodnutí).

Ozzy86
30.03.2020

Reprezentativní výběr osmi her Václava Havla. Absurdní hry s rozličnými tématy od výprádněnosti významů slov, kafkovské úřednické byrokracie, přes kritiku malého českého člověka po faustovské rozhodování v totalitní společnosti pomáhají vcítit se do dilemat, před kterými, státní bezpečností pronásledovaný Havel, stál.

los
27.11.2017

očekával jsem fundovaný komentář, který tato edice nabízí, tentokrát jsem se zklamal