Rohovín čtverrohý

Rohovín čtverrohý https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60900/rohovin-ctverrohy-qZS-60900.JPG 4 48 8

V hostinci sedí tři malíři a zamožný ranhojič Rohovín. Malíři se s Rohovínem vsadí, že ho s jeho jménem nepustí do Drážďan. Malíři Rohovína předešli a přichází postupně do Drážďan jako Malíř Jednorohý, Pavel Dvourohý a komorník Třírohý. Stráž se diví, ale našvou se když se v bráně objeví skutečný Rohovín Čtverrohý. je zatčen, ale na přímluvu malířů propuštěn, přesto sázku prohrál.... celý text

PastorMal13
18.01.2021 5 z 5

Tahle komedie se mi velmi dobře četla a občas jsem se za břicho popadal. Už jenom proto, jak se autor rozhodl využít onoho humorného příjmení Čterrohý. Jednoaktovka je proseta mnoha vtipy a narážky a je to tedy snad nejvtipnější povinná četba, kterou jsem doposud četl.

SoňkaSoník
10.10.2020 4 z 5

Kniha mi dost připomněla příběh Klicperova Divotvorného klobouku. V téhle knize jsem se zasmála, opravdu, můžu souznít s kolegou pode mnou. Osobně by mě řešení, které malíř vymyslel, nenapadlo a klobouk dolů, fungovalo. Fajn čtení na dlouhou chvíli, ale znovu bych se do toho nepouštěla.

los
28.12.2017 4 z 5

...a věřte mi, opravdu jsem se při čtení neubránil spontánnímu smíchu

Beltrix
14.07.2016 5 z 5

Příběh o tom, jak náfuka dostal za vyučenou, patří k těm často využívaným. Tato Klicperova podoba patří mezi ty opravdu zdařilé a dá se říct i nadčasové, přestože ta celá pointa je vlastně ohromně jednoduchá.

Metcheque
18.03.2016 5 z 5

Nenechte se zmást tím, že Klicpera je autorem první poloviny 19. století. Budete se válet smíchy! Rohovín čtverrohý je hra, která - i přes svůj historický kontext - může pobavit i dnes.

Angie91
19.10.2015 4 z 5

V. K. Klicpera patří k nejlepším dramatikům v Čechách vůbec a všechny jeho hry jsou krásně čtivé. Ačkoliv mě z počátku brzdily obavy, že takovéto veselohry bývají nudné, s nářečím nebo už prostě v dnešním světě nemají platnost - Klicperovy hry jsou tím opakem. Rohovín není výjimkou. Velmi zábavné a přečtené jedním dechem.

Madluska
09.02.2013 4 z 5

Klicpera vzdor času působí poměrně svěže a nebýt onoho archaického vyjadřování, našel by si nestárnoucím námětem mnoho příznivců i dnes. Bohužel, stal se z něj jen další chudák, jehož dílo bylo zdecimováno zařazením do povinné četby.

Matematicka
19.05.2012 4 z 5

Krátká veselohra, dnes už s historickým námětem. Ve své době mohla být velice vtipná, dnes už ji čteme spíš jako historickou, ale pobavit může stále.

Václav Kliment Klicpera
česká, 1792 - 1859