Rohovín čtverrohý

V hostinci sedí tři malíři a zamožný ranhojič Rohovín. Malíři se s Rohovínem vsadí, že ho s jeho jménem nepustí do Drážďan. Malíři Rohovína předešli a přichází postupně do Drážďan jako Malíř Jednorohý, Pavel Dvourohý a komorník Třírohý. Stráž se diví, ale našvou se když se v bráně objeví skutečný Rohovín Čtverrohý. je zatčen, ale na přímluvu malířů propuštěn, přesto sázku prohrál....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/60900/rohovin-ctverrohy-qZS-60900.JPG 3.535
Divadelní hry, Literatura česká
Vydáno, Krajský dům osvěty (Hradec Králové)

Kniha Rohovín čtverrohý

los
28.12.2017

...a věřte mi, opravdu jsem se při čtení neubránil spontánnímu smíchu

Beltrix
14.07.2016

Příběh o tom, jak náfuka dostal za vyučenou, patří k těm často využívaným. Tato Klicperova podoba patří mezi ty opravdu zdařilé a dá se říct i nadčasové, přestože ta celá pointa je vlastně ohromně jednoduchá.

simecef
18.03.2016

Nenechte se zmást tím, že Klicpera je autorem první poloviny 19. století. Budete se válet smíchy! Rohovín čtverrohý je hra, která - i přes svůj historický kontext - může pobavit i dnes.

Angie91
19.10.2015

V. K. Klicpera patří k nejlepším dramatikům v Čechách vůbec a všechny jeho hry jsou krásně čtivé. Ačkoliv mě z počátku brzdily obavy, že takovéto veselohry bývají nudné, s nářečím nebo už prostě v dnešním světě nemají platnost - Klicperovy hry jsou tím opakem. Rohovín není výjimkou. Velmi zábavné a přečtené jedním dechem.

Madluska
09.02.2013

Klicpera vzdor času působí poměrně svěže a nebýt onoho archaického vyjadřování, našel by si nestárnoucím námětem mnoho příznivců i dnes. Bohužel, stal se z něj jen další chudák, jehož dílo bylo zdecimováno zařazením do povinné četby.

Matematicka
19.05.2012

Krátká veselohra, dnes už s historickým námětem. Ve své době mohla být velice vtipná, dnes už ji čteme spíš jako historickou, ale pobavit může stále.

Václav Kliment Klicpera
česká, 1792 - 1859