Lokina Lokina komentáře u knih

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

I třetí díl mě nezklamal a jsem z něj nadšená. Rick Riordan umí skvěle psát a jeho knihy můžou s klidným srdcem číst děti školou povinné nebo i odrostlejší mládež.
Opět se budu opakovat, že i tento díl díl byl čtivý, hravý, napínavý a najde se tam i pár smutných chvilek.
Hrozně mě baví zapojování mytologického světa do našeho a vždy mě něco překvapí a musím si to najít na internetu. Co mě trochu vadilo, byly nakousnuté dialogy o něčem důležitém, které se rychle zamluvily a pak se k těmto nevyřešeným otázkám už nevrátilo. Doufám, že další díl nabídne tolik očekávané odpovědi :-)

20.03.2021 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Druhý díl potvrdil, že jsem neudělala chybu, když jsem začala číst sérii o Percym Jacksonovi a nadále s radostí budu ve čtení série pokračovat.
Kniha se velmi dobře četla a styl autora je opět srozumitelný a lehký, takže jsem knihu měla přečtenou rychle. Druhé pokračování je velmi příjemné čtení, které vás dokáže pobavit, najdete tam napětí, skvělá dobrodružství a dozvíte se zase něco dalšího o řecké mytologii.

13.03.2021 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

První díl Percy Jackson na mě zapůsobil velmi kladně a je to opravdu milé zpestření mého knižního repertoáru. Filmy jsem viděla před nějakou dobou a byly povedené a moc fajn.
Ke knihám jsem se dostala až nyní a mrzí mě, že jsem je nečetla, když jsem byla o mnoho let mladší. Ale i tak mytologický svět řeckých bohů, nestvůr a hrdinů, který se pojí s moderním světem, se mi velmi líbil. Knížka se čte dobře, je čtivá, vtipná a díky jednoduchému a srozumitelnému stylu autora je opravdu vhodná pro mladší děti, kteří chtějí začít číst už náročnější četbu.

06.03.2021 5 z 5

Eleanor a Park Eleanor a Park Rainbow Rowell

Číst Eleanor a Parka když mi bylo krásných patnáct-šestnáct let, určitě bych se do ní zamilovala. Školní prostředí i doba ve které se to odehrává, bylo asi to nejlepší.
Příběh sám o sobě není nějak složitý, najde se tam i pár zajímavých a procítěných pasáží o hledání sebe sama, šikaně a vztazích v rodině.
Kniha je věru milá, čtivá, smutná, styl autorky je líbivý a neměla jsem problém, se do knihy začíst. Eleanor a Park byli divně hezoučký pár, ale nějak jsem tomu nemohla pořád věřit a spíš to na mě působilo jako pohádka pro teenagery.
Poslední kapitola sice zažehla jiskřičku naděje, ale konečnou část knihy bych vůbec nezmiňovala, protože za mě se nepovedla a nezanechalo to ve mně žádné dojmy.

27.02.2021 4 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Kniha mi dost dlouho ležela v knihovně a tak nastal čas, abych se k ní dostala. Obálka knihy je roztomilá a tak nějak i dost vystihuje obsah knihy.
Příběh je jednoduchý, četlo se to vcelku dobře. Co mi tam chybělo byla nějaká výraznější zápletka. Přišlo mi, že děj se nikam neposunuje a točí se stále v kruhu.
Cath se někdy v určitých zásadních momentech chovala jako malá holka, zachránil to až konec, kdy si uvědomila, že už je dospělá a měla by se podle toho chovat.
Kniha ale i tak poskytuje milé, pohodové a nenáročné čtení. Příběhy ze Simona Snowa mi přišly jako pěkné zpestření knihy a bavily mě.

20.02.2021 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

O knize jsem věděla, protože na mě neustále vyskakovala její reklama. Neměla jsem v úmyslu si ji přečíst, ale když se mi do ruky dostala jako výpůjčka, nemohla jsem odmítnout.
Velice mi to připomíná sérii s Erikou Fosterovou, hlavně podobnost hlavních aktérek. Postava Josie Quinnovou si buď oblíbíte nebo vás nechá chladnou. Josie je hodně odměřená, tvrdohlavá a náladová a když se vezme v potaz její životní situace, není se čemu divit. Jako správný detektiv se žene za každou indicií, která by ji mohla dovést k uneseným dívkám a nezalekne se žádných hrozeb.
Kniha byla velmi čtivá, napínavá, místy i mrazivá. Rozhodně za zmínku stojí i pochmurné, typické scenérie amerických lesů a maloměst, ve kterých se děj odehrává.

07.02.2021 4 z 5

Rebel Rebel Amy Tintera

Druhý díl jsem dočítala s různorodými pocity. Na jednu stranu se mi příběh líbil, mělo to velmi dobrý nápad s resety, povedené akční scény (mohly být delší) a mé oblíbené vyprávění z pohledu alespoň dvou postav.
Ze začátku jsem byla trochu rozpačitá, zachránila to až následná konfrontace s Micahem, díky tomu se v knize začalo něco dít a nenudilo mě to. Celé Micahovo působení v ději mi přišlo jako nevyužitý potenciál. Podle mého autorka už nevěděla jak dál a zapříčinilo to jen jeho ledabyle ukončený pád.
Závěrečná bitva není nijak propracovaná, ale nabízí to nejlepší z knihy. Očekávaný konec byl trochu sentimentální a Wren s Callumem se chovali přesně jako dva teenageři, kteří nemají nic jiného na práci než se jenom líbat a objímat, zhruba poslední dvě stránky byly fajn a kniha měla sice maličko otevřený, ale zajímavý konec.

31.01.2021 4 z 5

Reset Reset Amy Tintera

Jak zde uvádějí předešlí uživatelé, kniha je opravdu čtivá a má zajímavé téma. Kniha je cílena pro mladší ročníky než jsme já a v příběhu se to hodně odráží. Do první poloviny knihy to bylo vážně dobré, ale začalo se to lámat po útěku hrdinů. Po tom to začalo být až moc romantické a naivní. Zachraňovalo to jen, že tento úsek byl aspoň doplněn o nějakou akční scénu.
Wren se ze začátku sice jevila jako ledový zabiják, ale jen co poprvé zahlédla Calluma, se tato maska začala rozpadat a stala se z ní jen teenagerka (co má speciální schopnosti) zahlcená pocity a myšlenkami, které jsou pro tento věk typické.
Závěr byl napínavý a líbil se mi, ale akce mohla být více rozvedená.
Najde se tam i pár věcí, které by chtěly dovysvětlit, snad ve druhém díle najdu odpovědi.

23.01.2021 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Mně se nejvíce líbila právě tato kniha ze všech autorčiných děl. Kniha se velmi dobře četla a má na tom zásluhu nejenom čtivý styl psaní, ale i kratší kapitoly a větší písmena. Ten kdo má rád thrillery s lehkým nádechem nadpřirozena a tajemna, napínavou atmosférou, rozhodně nebude zklamán. Velkým plusem knihy je i vyprávění z pohledu více postav, takže jsem se v příběhu neztrácela a nebylo to monotónní.
Mysteriózní prvky mi v knize nevadily, protože byly střídmě vymyšleny a nenarušovaly dějovou linii, jen sloužily jako zajímavé doplnění děje hlavně ke konci příběhu.

16.01.2021 5 z 5

Poslední hvězda Poslední hvězda Rick Yancey

Třetí díl úspěšně za mnou, po druhém dílu se mi do něj moc nechtělo, ale stejně jsem si ho musela přečíst, jak to dopadlo. Poslední hvězda byla za mě čtivější než druhý díl. Děj popisován z několika pohledů postav se nikdy neomrzí, protože víte jak každá postava přemýšlí (nemyslím tím, zamilované myšlenky přes několik stránek) a co hodlá udělat.
Akčních scén, které měly aspoň trochu obohatit děj a přitáhnout pozornost, bylo málo. U některých sice moc neplatily zákony fyziky, ale donutily mě knihu dočíst.
Cassie už tak moc nesnila o Evanovi a její postava se už dala snést. Líbila se mi její spolupráce s Esem na konci, tato část mě bavila nejvíce. Překvapilo mě její rozhodnutí, jak zachránit svět. Sice mi Cassie nepřirostla k srdci, ale díky tomuto skutku jsem jí vnímala jako milující a odvážnou sestru.
S koncem knihy přichází plno nevyjasněných věcí, které si už musím domyslet sama. Závěr je smutný, ale i naděje a trocha štěstí si našly cestu k těm, kteří přežili.

10.01.2021 4 z 5

Nekonečné moře Nekonečné moře Rick Yancey

Druhý díl mi nepřišel nudný, ale v některých částech hrozně stagnoval a děj se pomalu linul a nechtěl dojít do konce. Proto jsem byla ráda za druhou část, která mi vrátila dobrou náladu, k tomu, abych to dočetla.
Jak jsem si myslela, že si Cassie oblíbím, tak se nic takového nestalo. Její neustálé opakující se myšlenkové pochody, jak chce/nechce Evana, jak je úžasný a přitom nepřítel, mě doháněly k šílenství. Takové pasáže jsem chtěla přeskakovat a podle mého mohly být kratší a nemuselo se k nim pořád vracet.
Vůbec mi nevadilo, že Eso dostala více prostoru. Její části jsem si oblíbila, připadaly mi zajímavější, záživnější a čtivější. Proto mě o to víc překvapilo, kam její cesta směřuje a co na konci zjistila.

03.01.2021 4 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Už je to nějaký rok nazpátek, co jsem viděla film. Nebyl špatný a pro zahnání nudy to bylo dostačující. Nyní jsem měla chuť si přečíst sci-fi a padla mi do rukou tato kniha.
Pátou vlnu bych přirovnala k surovějšímu teen survival románu. Některé scény byly brutálnější a měly i temnější atmosféru. Pro mě nejzajímavější byla část, kde popisovali, co se děje s dětmi a jejich následná výchova.
Hlavní hrdinka Cassie mi nijak k srdci nepřirostla, ke konci se to záchranou bratra trochu zlepšilo, ale ve druhém díle má holka, co dohánět.
Co oceňuji je vyprávění z pohledu více postav. Takhle jsem měla stále přehled v ději a dozvěděla jsem se něco navíc o postavách. Styl autora mně někdy nevyhovoval. Jedna kapitola se četla úplně sama a za chvíli přišla další, která se nelehko četla a její styl vyprávění byl těžkopádný a nudný. Celkově se mi ale kniha líbila a pouštím se do dalšího dílu.

30.12.2020 4 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Příběh Helen a jejích pět dětí je neskutečně citlivý, smutný a depresivní. Myslím si, že pro ženy, které mají děti a nebo které jsou v očekávání, se kniha nemusí líbit. Utrpení dětí popisováno v knize bylo srdcervoucí. Helen obdivuji, že se dokázala postarat nejen o své děti, ale i o cizí a že i v takovém pekle jako byla Osvětim, jim dokázala vytvořit malý ráj, kde na chvíli zapomněly na bolest a utrpení.

22.12.2020 5 z 5

Zaklínání světla Zaklínání světla Victoria Schwab

Victoria Schwab dokazuje, že je výbornou spisovatelkou a není tomu jinak ani u její trilogie Tvář magie. Za mě to je jedna z nejlepších fantasy, co knižní svět může nabídnout.
S posledním dílem přišly i obavy, že se musím s příběhem rozloučit. Kniha se mi četla velmi dobře; příběh byl napínavý, měl jiskru a překvapivé momenty, které zaručovaly, že jsem knihu nechtěla odložit. Romantická linka mezi Kellem a Lilou mi nevadila, byla příjemná a nenucená. Hodně mě zaujaly pasáže popisující Hollandovu minulost a i sám Holland v tomto díle byla zajímavá postava, která dostala více prostoru k tomu, aby se ukázala i jeho světlá stránka.
Trochu mě zklamal konec, bitva s hlavním nepřítelem byla sice dostačující, já ale čekala něco velkolepějšího. Za mě finále mělo až rychlý spád a moc jsem si to neužila. A je i škoda, že nebyly více prozkoumány jiné Londýny.
Poslední kapitola se nese v poklidnějším tempu a vše směřuje k uspokojivému konci.
Celou sérii ráda doporučím, jde o skvělé čtení, které nabízí čtenáři dávku skvělé a vzrušující fantasy.

20.12.2020 4 z 5

Setkání stínů Setkání stínů Victoria Schwab

Druhé díly většinou jsou slabší, moc se v nich neděje a příběh se nikam neposune. To ale neplatí pro Setkání stínů. Sice začátek byl rozporuplnější, druhý díl jsem četla hned po jedničce, takže mi v paměti utkvěly důležité momenty, takže jsem po několika stránkách neměla problém, se začíst. Kniha má neuvěřitelně svižné a čtivé tempo.
Přibyla nová postava Alucarda Emeryho, která když se objevila, ukradla si pro sebe veškerou pozornost. A ať už se jednalo o jeho charakter nebo vystupování v jednotlivých scénách, bylo to okouzlující, vtipné a roztomile drzé ❤
Příběh moc nenabízí jiné Londýny, ale nahrazuje to parádní akcí, humorem a postupným odhalováním skrytého nepřítele.
Kniha skončila jedním velkým zvratem, takže jak tento příběh skončí, si musím přečíst.

06.12.2020 5 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Z knihy rozhodně nadšená nejsem. Kniha je čtivá, to ano, popisuje podrobně svědectví člena sonderkommanda, což mě na knize velice zaujalo. Z knihy si odnáším pouze znechucení, šok a nepochopení. Knihu, ač popisuje jednu z nestrašlivějších a nejostudnějších etap lidského pokolení, doporučuji lidem, kteří jako já měli možnost, se podívat do Osvětimi a dozvědět se něco více. Součástí knihy jsou i kresby malíře, který byl také v sonderkommandu a jenom umocňují temnou atmosféru knihy.

26.11.2020 5 z 5

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Od autorky jsem četla sérii Monstra z Verity, která se mi velmi líbila. Proto jsem se nebála jít do další její série, protože její styl vyprávění mě baví.
Ze začátku jsem byla trochu rozpačitá, ale po pár stránkách jsem se začetla a nic mi nebránilo v cestě si román přečíst až do konce.
Příběh je neotřelý a poutavý, najde se tam pár nápaditých a akčních scén, rozdělení Londýnů a cestování mezi nimi byl skvělý nápad. Zajímavé a neobvyklé byly pasáže popisovány postavami, které neměly větší roli v příběhu, děj mě tak nepřestával nudit.
Romantická linka v příběhu je odsunuta na pozadí a nevěnuje se jí velká pozornost, její absence mi vůbec nevadila. Vztah mezi Kellem a Lilou mě bavil a těším se na jejich shledání v dalším díle.

22.11.2020 5 z 5

Byla jsem doktorkou v Osvětimi Byla jsem doktorkou v Osvětimi Gisella Perl

Gisella Perl zasluhuje neskutečný obdiv a respekt, že dokázala sepsat po tak krátké době, co zažila v koncentračních táborech. Četlo se to velmi obtížně, zvláště při pasážích popisujících otřesnou hygienu, jídlo, se mi dělalo nevolno.
Je těžko neuvěřitelné, co za zvěrstva lidé v nenávisti vůči lidem různého vyznání, rasy, dokázali dělat. Jejich absence jakéhokoliv vlídného slova, soucitu a milosti, ve mně spustila řadu emocí, hlavně ty negativní.
Naopak při čtení pasáží, kdy Giselle Perl pomáhala léčit a ochraňovat své pacientky, aby neskončily v pecích nebo kdy jim vyprávěla povzbudivé příběhy, aby na chvíli zapomněly na tábor hrůzy, mě to velmi dojalo.

15.11.2020 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Když jsem se dozvěděla, že bude pokračování Dopisy ztraceným, měla jsem velkou radost. Teď jsem smutná, že jsem to přečetla tak rychle. Jako první díl má i tato kniha úžasnou obálku. Potěšila mě samozřejmě přítomnost hrdinů z předchozího dílu.
Příběh je velmi čtivý, citlivý, líbezný a roztomilý.
Rev byl od začátku sympatický, trochu netypický, ale hrozně milý. Moc se mi líbilo, jak se vyvíjel vztah mezi ním a Emmou. Konec je bezchybný a moje duše plesala nad tak rozkošným ukončením.
Těším se na další potenciální díl :-)

12.11.2020 5 z 5

Temný kvítek Temný kvítek Crystal Smith

První díl se mi velmi líbil a nemohla jsem se dočkat, až vyjde další díl. Musím říci, že druhý díl mě bavil o něco méně než jednička, ale pořád se jedná o velmi povedené čtení.
Někdy mě Aurélie se svým spasitelským komplexem už otravovala a některé kapitoly, kde se moc neřešila hlavní zápletka, mohly být kratší. Kniha by mohla být i lepší, kdyby byla vyprávěna z pohledu více postav, hlavně Zana a Kellena. Postava Rozety byla zajímavá, nápadité bylo i prostředí a její život. Kniha má moje sympatie i za krásnou mapu.
Konec byl hodně podobný, co známe z filmů nebo jiných knih. Ale mě to přišlo záživnější, překvapující a poutavé.
Poslední kapitola příjemně navnadila na další díl.

08.11.2020 4 z 5