Lka Lka komentáře u knih

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Audiokniha :
Moje první kniha autorky a určitě ne poslední. Moc pěkný příběh z nelehké doby. Závěr knihy mě překvapil, nečekala jsem to :(
Audiokniha skvěle namluvena Danou Černou.

29.02.2024 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Audiokniha :
Moje první kniha autora. Tuto sérii chci už dlouho číst, ale pořád jsem ji odkládala. Kniha se pěkně poslouchala, ale čekala jsem od toho mnohem víc na to kolik ohlasů kniha i celá série má. Bohužel mi tu chybělo napětí. Kniha určitě špatná není, líbila se mi a ve čtení (poslouchání) budu určitě pokračovat.

22.02.2024 4 z 5

Kdyby ze světa zmizely kočky Kdyby ze světa zmizely kočky Genki Kawamura

Knihu jsem si přečetla díky čtenářské výzvě 2024. Četla se hezky, nenudila jsem se. Je to slabá kniha, která vede k zamyšlení. Každý člověk si uvědomí až když má smrt na dosah, co stihnul a nestihnul udělat, co měl udělat líp...

20.02.2024 4 z 5

Petr má medvěda nebo co Petr má medvěda nebo co Ludvík Vaculík

Příběh malého chlapce, který dostal od dědečka medvěda. Ale on chtěl živého. A tak se rozhodne, že si ho půjde koupit do obchodu. Copak mu to prodavač vlastně prodal za 16,- Kč?
Přečteno díky čtenářské výzvě 2024.

18.02.2024 4 z 5

Králíček Sameťáček Králíček Sameťáček Margery Williams

Krásná knížka, ke které jsem se dostala díky čtenářské výzvě 2024. Tato kniha má v sobě hloubku a určitě stojí za přečtení. Je určena všem, jak mladým, ale i dospělým čtenářům.

18.02.2024 5 z 5

Psí odvaha Psí odvaha W. Bruce Cameron

Další skvělé pokračování série Psí poslání. Já tyhle knihy prostě miluji. Opět se setkáváme s hodným psem Bellou, která pro kou-sí-ček sýra udělá všechno. Tentokrát se Bella musí poprat s velkým požárem a při něm se opět shledává se svojí kamarádkou Velkým kotětem a jejími koťaty (Kočičí kluk a Kočičí holka). Chvíli musí Bella čelit se svojí zvířecí smečkou nástrahám nejen požáru, ale i predátory přírody než se opět vrátí ke své milované lidské rodině.

16.02.2024 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Audiokniha:
Do této knihy jsem pustila ze dvou důvodů. Byla jsem nadšená z knih Sudetský dům 1. a 2. a už vyhlížím třetí díl. Druhý důvod jsou Krušné hory, kde bydlím.
V této knize se odehrává příběh Petra, který se dostane na samé dno pitím alkoholem. Je to takový běžný příběh ze života, které já můžu...
Kniha je krásně načtena Josefem Pejchalem. Nádherně vykresleno prostředí a přírody. Hned jsem si vše představovala. Po přečtení knihy se musí každý hned zamilovat do Krušných hor.

15.02.2024 5 z 5

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

Audiokniha :
Příjemné poslouchání, opravdu vhodné pro děti. Kniha plna mouder, kdy ze špatného může vzejít něco dobrého. Mně až tak tolik kniha nedala.

10.02.2024 3 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Audiokniha :
Opět další skvělá kniha autorky o jedné rodině v nelehké době.

25.01.2024 5 z 5

Knihkupkyně z Dachau Knihkupkyně z Dachau Shari J. Ryan

Krásný a dojemný příběh o velké lásce, odvaze a zradě. Jsou tu dvě roviny, příběh Grace a Matildy. Grace je vnučkou Matildy, která se postupně dovídá, jak to vše bylo. Škoda, že jsem se nedozvěděla, jak to bylo i s Runou - dcerou Matildy.
Kniha určitě stojí za přečtení.

23.01.2024 5 z 5

Hranice zvrhlosti Hranice zvrhlosti Jan Urban

Audiokniha :
Tak to byl nářez. Kniha mě hned vtáhla a nepustila. Docela drsné. Kdo nezná tématiku BDSM, něco se tu dozví. Určitě se budu těšit na další knihu.

19.01.2024 5 z 5

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

Audiokniha:
Krásně načtena kniha Veronikou Lazorčákovou. Dvě dějové linky, v kterých jsem se ztrácela. Byla to škoda, jinak by to byl krásný příběh.

31.12.2023 4 z 5

Psí Známky Psí Známky G.W. Vaterlaus

Nadchla mě obálka knihy, tak jsem se do ní musela pustit. Je to krátký příběh, který pohladí po duši. Mám ráda tyto příběhy.

31.12.2023 5 z 5

Sněhulčina koleda Sněhulčina koleda Kristen McKanagh

Vloni jsem četla Sněhulčiny Vánoce a ta mě moc okouzlila. Proto jsem se pustila i do této. Musím souhlasit s komentáři níže, že je kniha slabší, málo vyprávění Sněhulky a i vánoční atmosféra skoro žádná. Od druhé půlky se to trochu zlepšilo, ale úplně mě za srdce nevzala jako ta první kniha.

27.12.2023 4 z 5

Amnestie, která rozpoutala peklo Amnestie, která rozpoutala peklo Radovan Dunaj

Audiokniha :
Co se může stát, když prezident vyhlásí amnestii? drsný příběh o životě ve věznici, kde vězni vyhlásí nejprve hladovku a následně vzpouru. Kniha načtena Petrem Kubesem byla inspirována skutečnými událostmi.

24.12.2023 4 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Audiokniha :
Volné pokračování knihy Stanice odložených lásek. Tady navazujeme s pokračováním životního příběhu Kamily a její kamarádky Ilony. Poslech byl opět skvělý, i když se v knize řešily vážné problémy - rakovina, rozpadající se manželství, problémy s dcerou. A k tomu ten příznačný název knihy - Dokud se budeš smát. Závěr knihy mě dostal, když Kamila prohlásila : nikdy se nelituj a nikdy neříkej proč se to stalo zrovna mě. Jsou lidi, kteří jsou na tom daleko hůř. A je to neskutečná pravda.

20.12.2023 5 z 5

Příběh Varšavy Příběh Varšavy Michael Reit

Vcelku pěkný, čtivý a dojemný příběh o Julii a Natanovi. Oba dva chtějí pomáhat na různých barikádách a bojovat proti nacistům a tak se stávají prakticky "nesmrtelní" - aspoň na mě to tak působilo.

12.12.2023 4 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Audiokniha :
Další pěkná kniha od oblíbené autorky. Příběh dvou dívek. Trochu jsem si zavzpomínala, jak i já jsem studovala na zdrav. škole. Poslech v podání René Slováčkové jsem si užila.

28.11.2023 5 z 5

Víš, že nemusíš? Víš, že nemusíš? Dagmar Digma Čechová

Audiokniha :
Volné pokračování knihy Nemusíš! Pohodové čtení, takové ze života . Tahle kniha byla trochu smutnější, ale takový je život a i v běžném životě jsou nemoci a umírání. Knihu jsem si užila, poslech byl skvělý díky Lucii Juřičkové.

26.11.2023 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Audiokniha :
Pohodová kniha. Výborně načtena Lucií Juříčkovou. Příběhy dvou žen, které se nakonec protnou. Byly tam některé situace nereálné, ale mě to bavilo a dokonce jsem se i chvílema smála komickým scénám. Možná mohla být kniha o něco kratší.

14.11.2023 5 z 5