Lipshine Lipshine komentáře u knih

Organická chemie Organická chemie John E. McMurry

Zřejmě nejlepší do češtiny přeložená učebnice organické chemie pro VŠ.

09.11.2022 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Velmi čtivá, napínavá a nepředvídatelná detektivka. Hned od začátku vás chytne a až do konce nepustí.

07.11.2022 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Mrazivá psychologická sonda do duše jednoho nacisty, aneb jak snadno a jakoby mimoděk se souhrou všech okolností stane z člověka vraždící monstrum bez svědomí a citu.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Kniha mého dětství. Jak hlídali malou Kerstin a jak šli s Annou nakupovat naprosto nejlepší. :D

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Vtipné, čtivé, co víc si přát. Zejména milovníci černého humoru ocení.

Babička Babička Božena Němcová

Útěk B. Němcové od problémů života do vzpomínek na značně zidealizované dětství. Dvě hvězdy jen za tu milou dětskou naivitu. Kniha, která neurazí, stejně tak jako dnešní mladou generaci už nikterak nenadchne.

06.11.2022 2 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Velmi čtivá a velmi dobrá kniha. Člověk má pocit, jakoby tam byl přítomen. Konec knihy mrazivý a nadějeplný zároveň.

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Kniha odložena po pár stránkách. A během čtení těch pár stran jsem si celou dobu opakovala, co to má sakra znamenat. Totální slátanina, vtipné to nebylo ani za mák a to ani s přihlédnutím k tomu, že to má být vlastně parodie. Absurdní parodie, bez hlavy a paty, u které jsem se ale bohužel nezasmála ani jednou.

06.11.2022 odpad!

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Dnes, v době internetu, kniha již možná nešokuje tolik co dříve, avšak zanechává nesporné svědectví pro další generace.

06.11.2022 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Nejlepší kniha z povinné četby na gymplu a dodnes jedna z mých nejoblíbenějších. Přečtena celkem 4x a nikdy se neomrzí. Velmi dobře se čte, za mě taková oddychovka. Inteligentní humor, který ale nemusí sednout každému.

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Leckterého rybáře kniha zřejmě osloví, žel, mě neoslovila. Kniha o staříkovi, který vyjede na moře rybařit, ale má tak trochu pech. Dvě hvězdy jen za ten konec.

06.11.2022 2 z 5