Lioncz24 Lioncz24 komentáře u knih

Květy smrti Květy smrti Jill Johnson

Je to prazvláštní detektivka
Kapitoly jsou svižné
1.5 jsem začal číst a 6.5 jsem skončil
Sledujeme podivnou Profesorku, která se zabývá toxikologie botaniky. Byla sobota odpoledne uvidí z dalekohledu konflikt mezi mužem a ženu. A ten konflikt ovlivní její každoděnení rutinu

07.05.2023 3 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Druhý díl Město z popela je málo akční. Řeší se tu jack, který zradil Spolek a údajně pracuje pro Valentýna.
Valentýn je nejlepší záporná postava v knize
Láska je zničující
Clary bojuje sama se sebou
Simon se mění v upíra
Těším se na třetí díl a konečně probudíme matku, která je v komatu

25.04.2023 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Byla to jízda od první stránky až do konce. Moc se mi to líbilo a už se těším na druhý díl.

Svět Lovců stínů je pod naším světem. Mají nás chránit před démony

11.04.2023 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Začal jsem to číst 25.2 2023 a dne 1.4. 2023 jsem to konečně dočetl
Začátek knihy byl pomalý ale po 100 stránce se to rozjíždělo. Tato kniha je romantická fantasy (43 kapitoly) jsou tady čtyři bytosti: 1- lidé, 2- upíry, 3- čarodějnice a 4- démony.
Historička jménem Diana Bishopová, která je doktorkou na Oxfordu, kde si vyžádá Ashmolův svazek č. 728. Který byl začarovaný a ona tu kletbu jako jediná zlomila a pak se dějí věci. Svazek ucítí upír Matthew de Claimont, který chce získat za každou cenu ten svazek č. 728. Ashmolův svazek č. 728 chtějí získat i různé bytosti

01.04.2023 5 z 5

Křižovatky Křižovatky Wm. Paul Young (p)

24.2 čas 16:16 jsem přečetl tuhle knihu
Je to kniha hodně na přemyšlený. Je život cennější něž smrt. Občas jsem se pousmál.
V kostele byla velká legrace to ano. Ke konci už padla slza a přemýšlím o této knize

24.02.2023 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Včera 13.2 čas 21:12 jsme přečetl tuhle krásnou knížku
Pokud znáte seriál který je na HBO tak doporučuji si přečíst, protože myšlenkové pochody nejsou v seriálu
Za ty myšlenky a za ten příběh a za tu atmosféru dávám 5 z 5

14.02.2023 5 z 5

Vánoční překvapení Vánoční překvapení Daisy Bell

První kniha kterou jsem přečetl v roce 2023
15. ledna čas 20:00
Já jako dospělý člověk musím říct, že to bylo tak krásně napsané, že vám ten příběh pohladí po duši
Méďa byl prostě roztomilý štěně, který chce udělat radost rodině Woodsovích

16.01.2023 5 z 5

Vlk a lev Vlk a lev Christelle Chatel

Tuhle knihu nemám ani 24 hodin a už je to přečtení
Knihu jsem musel mít, protože mám rád lvi i vlci.
Bylo to moc krátký ale zážitek mám velký.
Krásné čtení na konci jsem měl radost a ukápla slza
Mě rozbrečí každá maličkost

25.12.2022 5 z 5

Cela smrti Cela smrti John Grisham

Moje první kniha od této autora a musím říct že mě to mile překvapilo.
Čte se to velice dobře jsem se nemohl odtrnout jak to bylo napínavé

Smutná a drsná rodina Cayhallovi

Knihu bych doporučil pro lidi kteří mají 18+ let

23.12.2022 5 z 5

Dřevěný král Dřevěný král Thomas McConnell

Nevím co říct
Kniha se odehrává v letech 1939 až do roku 1948
Děj se točí kolem města Brno
Atmosféra byla perfektně napsaná. Hlavní hrdina Viktor Trn chce zachovat svobodu a zachránit svou vlastní rodinu. Má dvě možnosti buď se přidá k odbojů nebo se stáhne do rodinného kruhu.
Kdyby kniha neměla chyby v překladu tak je vynikající ale těch chyb je tam mnoho. Proto dávám 4 z 5
V procentech je to 78% ze 100%

08.12.2022 4 z 5

Děti kapitána Granta Děti kapitána Granta Jules Verne

Začíná to na lodi, kde vylovili Kladivouna a našli v něm skleněnou láhev a v tom byli 3 kopie listiny ve třech různé jazyků. Grand a jeho dvě pomocníci ztroskotaly. A naše posádka, která našla listiny se vydávají do pátrání po kapitánu Grantovi. Cesta je napříč Amerikou nevyzpytatelná. Když se dozvěděli že kapitán Grant se nenachází na Americké pevnině tak se vydávají na Austrálské pobřeží, kde našli baráček a v něm se nachází 1 trosečník lodi Britannie.

04.11.2022 5 z 5

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Film se mi líbil víc jak tato kniha. Kapitoly jsou svižné ale děj je skoro stejný jako u filmu
Bohužel dávám 3z5 hvězdiček

22.10.2022 3 z 5

V této knize najdete lásku, nenávist, faleš, přetvářky, hněv, smutek, intriky
Spisovatelka dobře popisuje 16. století, historicky přesný.
První manželka Jindřicha VIII přečtena

07.10.2022 5 z 5

Nejtemnější noc Nejtemnější noc Geoff Johns

Tato kniha vyšla na moje narozeniny 16.8 2022 a musel jsem to hned koupit. A vůbec toho nelituji. Svět Green Lanternů je prostě úžasný. Všechny hrdinové z počátku jsou mrtvý a přežil Flash a Hall Jordan. Na konci jsou alternativní obálky + komentáře o autorů jak vlastně vznikly panely jednotlivých stránek

28.08.2022 5 z 5

Soumrak mužů Soumrak mužů Christina Sweeney-Baird

Tato kniha je odrazem Covidu. Naštěstí že Covid není tak smrtelný něž mor v této knize. Mor se vyskytl ve Skotsku a rychle se rozšířil do celého světa. Vir napadá pouze muže, ženy jsou imunní. Zemře 90% mužů z toho 10% je imunní. Svět už není jako dřív. Vědci po celém světe se snaží udělat vakcínu.
Líbilo se mi jak popisuje ty rodiny jak se vypořádají po smrtí manželům otcům bratrům

23.08.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tato kniha je psycho. Je to čtivé a napínavé. Příběh je zajímavý. Takový čtyřúhelníkv Jess a Jason alias Megan a Scott, Rachel Anna a Tom. Román pro všechny kdo mají rádi drama

09.08.2022 4 z 5

Příliš krátký provaz Příliš krátký provaz Matthew FitzSimmons

Tato kniha má 50 kapitol, ani jsem se za celou tu dobu nenudil a to se u mě málo kdy povede aby jsem se nenudil u knížky. Každá stránka mě vztahovala do děje. Neskutečně čtivá kniha, škoda těch chyb v překladu
Jsem zvědavý na pokračování Gibsona snad mě to bude bavit jako tahle kniha

31.07.2022 3 z 5

Křídla ve větru Křídla ve větru Sue Monk Kidd

Tato kniha mě tak zaujala že jsem si to musel přečíst. Jak se žilo v letech 1803 až 1838
Je to Román, který staví na historické přesnosti s fiktivním příběhem.
Jak se spojí dvě rozdílné ženy, které bojují za práva a svobodu

20.07.2022 5 z 5

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

Tato kniha si zaslouží 5 hvězdiček
Příběh lvice Elsy je krásně napsané i smutný příběh o Elsy a jejích dětí
Jsem lví milovník
Tato kniha mě rozplakala a taky zlomila

01.07.2022 5 z 5

Poslední pes na Zemi Poslední pes na Zemi Adrian J. Walker

Je to čtivý příběh. Kroky hlavního hrdiny jsou samé nástrahy a překážky, který jdou překonat. A jeho pes to odlehčuje. U této knihy mě běhal mráz po zádech. Doporučuji pro ti, kteří mají rády drama v postapokalipském světě

07.06.2022 5 z 5