Lioncz24 Lioncz24 komentáře u knih

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Moje první a určitě ne poslední kniha od Darcy Coates
Začalo to jako nevinná pohádka, a pak se z toho stal horor nejprve v sídle Nortwoodu a poté v Kensingtonu
Bylo napínavé a zajímavé čtení. Spisovatelka popisuje fakt dobře atmosféru, která nahání husí kůži

12.04.2024 4 z 5

Černá smečka Černá smečka František Kotleta (p)

Moje první a rozhodně ne poslední kniha od Františka Kotlety
Moc mě to bavilo číst
Mě to sedlo jak hrnec na hlavu
Démony se octnou úplně všude a my se nacházíme v České Republice konkrétně v Praze a v okolí Prahy a chystáme se na válku proti pekelných psů

Bylo to brutální čtení

29.03.2024 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Od prvního února až do 8 března jsem četl tuto boží knihu
Svět Duny je rozmanitější co se týče druhů červů a ekonomicky
Lepší jak film

09.03.2024 5 z 5

Bludiště cti Bludiště cti Jan Kment

Jsem si řekl když jsem si tuto knihu kupoval, že to bude taková jednohubka, protože jsem si dával pauzu od Duny
Ale vůbec to nebyla jednohubka
Sledujeme tady jednu pražskou rodinu, která byla vytavena nelítostného tlaku
Autor dobře popisuje zlou dobu v totalitním režimu
Kniha o lidech, kteří se nechali strhnout propagandou nastupující komunistické moci
Děti hlavních hrdinů se na to dívají po svém nechápou jak to je zlé
Závěr mě dostal. Bylo to smutné

23.02.2024 4 z 5

Šílená Max Šílená Max Brenna Yovanoff

Seriál znám sice nemám doma první ani druhý díl tak jsem začal číst trojku
Šílená Max je holka která má složitý život. Její máma se rozvedla s otcem a přestěhovala se i s Max, která nechce opustit otce do Hawkinsu. Získala nevlastního bráchu Billa, který nenávidí svého otce. Max nastupuje do školy kde ji ostatní žáci ignorují. Jediná skupinka kdo ji neignorují jsou Lucas Dustin Mike a Will. Jenomže Will má v mozku stínového netvora a dělá z ní loutku

31.01.2024 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

První dočtená kniha v roce 2024
Milá romantika asi to budu číst víckrát

20.01.2024 4 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Asi nejlepší knížka
Jack je posedlý nejvyšší démonem. Má sen že ubližuje Clare ale sen je skutečný
Simon chodí se dvěma holkami, jedna holka je vlčice a druhá je lovkyně stínů
Lilith chce zachránit padlého Sebastiána kterého zavraždil Jack v minulém díle

23.12.2023 4 z 5

Hlas do ticha Hlas do ticha Jenny Blackhurst

Erica Spencerová byla zavražděná nebo to byla náhoda, někdo tady lže
Napínavé čtení
Hlavně buďte upřímný

09.12.2023 5 z 5

Pacient Pacient Juan Gómez-Jurado

Začal jsem číst 14.11 čas 14:00 a končil jsem 25.11 čas 11:00

Tato kniha je strhující od samého začátku
Renomovaný doktor David, který udělá co bude potřeba aby zachránil svoji dceru. Julia je ve spáru psychopata, který manipuluje s lidskou myslí. Doktor byl sledován a odposlouchán psychopatem. David má za úkol aby zachránil dceru zabít pacienta na operační sále.

Nejlepší kniha kterou jsem četl v roce 2023

25.11.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem začal číst v Egyptě datum zahájený byl 18.10 a čas Egyptský byl 12:30 a konec byl 13.11 čas 19:33 našeho času

Třetí rok v Bradavicích
Harry a jeho přátelé si sedí ve vlaku a najednou vlak zastaví světla potemněla chlad se blížil otevírá kupé kde sedí právě Harry a začal mu vysávat štěstí. Naštěstí seděl v koutě nový profesor jménem Lupin a vykouzlil oslnivé světlo a chlad se vzdálil
Byli to mozkomorové
Prohledávají vlak jestli se tam neschovává obávaný vězeň , který utekl z Azkabanu. Je jediný komu se to povedlo utéct z Azkabanu

Film a kniha

Film byl průměr a kniha byla výborná

5 z 5 lvíčků

13.11.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Tuto knihu jsem začal číst na letišti směr domů byl jsem totiž v Egyptě
Datum zahájený byl 24.10 čas 4:48 Egyptský čas a datum ukončený je 10.11 čas 15:33 našeho času

Moje první kniha kde jsem si potrhával věty tužkou. Nora se nachází mezi životem a smrtí v půlnoční knihovně, kde čas je pořád 00:00:00
Co by to bylo knihovna bez knihovnici
Nora Seedová potká knihovnici Elmu, která pracovala ve skutečném světa na střední kde chodila do školy. Elma byla knihovnicí v půlnoční knihovně která byla dávno mrtvá ve skutečném životě. Nora chce umřít ale našla jsi život ve kterém byla šťastná měla dceru manžela a psa

Dojemný konec až kapka ukápla.
5 z 5 lvíčků

13.11.2023 5 z 5

Hippalos Hippalos Kamil Zvelebil

1.10 jsem začal číst a 11.10 jsem skončil
Kdo nebo co je Hippalos? Je to vítr který vane přes širý oceán, který vás zavane k Indickým břehům

Je to těžká kniha plná cizích názvů ale bavila mě jen mě připadalo hodně zvláštní
Určitě to není pro každého

11.10.2023 3 z 5

Sen ve snu Sen ve snu Edgar Allan Poe

Moje první básnická kniha
23.9 čas 18:36 a konec byl 22:16
Havran se mi moc líbil ostatné básně byli až moc krátké
5 z 5 hvězdiček

23.09.2023 5 z 5

Volání hvězd Volání hvězd Emma Donoghue

Tuto knihu jsem začal číst v Chorvatsku tudíž 5.9 čas 13:10 a končil jsem 22.9 čas 21:22

Tato kniha je určena převážně ženám
Děj se vesměs odehrává na porodní oddělení, kde rodí a umírají ženy, který mají chřipku. Sestra Powerová je jediná na porodním oddělení a stará se o ženy jedno dne vrchní sestra sehnala mladou pomocnici, která byla kost a kůže. Ale lhala sestře Powerové řekla ji že už chřipku měla jenomže to nebyla pravda.

23.09.2023 4 z 5

Nádech do ticha Nádech do ticha Cath Staincliffe

Tuto knihu jsem začal číst při cestě do Chorvatska tudíž 4.9 čas 11:00 a končil jsem 19.9 čas 23:20

Začátek byl nudný, protože se seznamujeme s 8 cizincům, kteří nastupují do stejného vlaku, který míří do londýnského Eustonu. Druhá půlka už byla mnohem lepší. Jeden cestující vyznával Allaha Agbara. On vyhodí vlak do povětří a přežili jenom 3 lidé

23.09.2023 3 z 5

Robinson Crusoe (převyprávění) Robinson Crusoe (převyprávění) František Novotný

vynikající dobrodružství. Kdo nezná film tak ten neexistuje
Když jsem tu knihu četl venku a foukalo tak jsem si připadal že jsem na jachtě a houpám se na vlnách. A pak až jsem se ocitl na opuštěném ostrově tak jsem prozkoumával pevninu. No ve skutečnosti nebyl ostrov opuštěný, protože se objevily Lidojedi neboli kanibalové. A mezi Lidojedi jsem potkal černocha, který se stal zajatcem a já jsem ho musel zachránit a povedlo se. A dal černochovi jméno Pátka a proč pátek, protože ho zachránil v pátku

18.08.2023 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

(SPOILER) Začal jsem číst 23.6 čas 21:30 a končil jsem 30.6 čas 22:58
Druhý ročník v Bradavici, kde hrozí nebezpečí. Někdo otevřel tajemnou komnatu už podruhé.
V tajemné komnatě je nebezpeční had Bazilišek, kdo se na hada podívá zkamenělý

Harry musí zachránit školu

02.07.2023 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Včera dne 22.6 čas 23:47 jsem přečetl tuhle krásnou knížku

Lepší jak film

Skoro stejný hlášky ale některé hlášky jsou jiné

23.06.2023 5 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

V této knize bylo pomálu akce.
Cestujeme do minulosti roku 1590 aby Diana se naučila tkát nitky a aby nelezli ztracený svazek č. 782 po čem prahnou všechny bytosti

Bylo to čtení náročné a zajímavé. Na konci mě ukápla malá slza, když se vrátily do budoucnosti roku 2010

15.06.2023 4 z 5

Květy smrti Květy smrti Jill Johnson

Je to prazvláštní detektivka
Kapitoly jsou svižné
1.5 jsem začal číst a 6.5 jsem skončil
Sledujeme podivnou Profesorku, která se zabývá toxikologie botaniky. Byla sobota odpoledne uvidí z dalekohledu konflikt mezi mužem a ženu. A ten konflikt ovlivní její každoděnení rutinu

07.05.2023 3 z 5