Cela smrti

Je morální zabít člověka, jenž zabil? Tuto a jiné otázky si klade mladý právník Adam Hall, jehož dědeček, dlouholetý člen Ku-klux-klanu, je odsouzen k trestu smrti. Sam Cayhall je ve vězení už více než devět let a všechna jeho odvolání byla zamítnuta. A tak ho dělí od smrti už jen vteřiny.

https://www.databazeknih.cz/images_books/83_/8374/cela-smrti-7jC-8374.jpg 4.2132

The Chamber (1994)

Literatura světová, Horory
Vydáno:, Ikar (ČR)

Kniha Cela smrti

calistam

Tuhle knihu mám nejradši ze všech. Četla jsem asi už 10x. Příběh co vás vždy chytí za srdce.

chybinspirace
04.06.2018

Člověk si občas připadal s Cayhallem v cele. Kniha dokáže člověka donutit přemýšlet nad trestem smrti v širším měřítku. Jde vidět, že i ono čekání na smrt, může být často větším trestem, než samotná smrt.

allyce
11.12.2017

John Grisham je můj oblíbený autor, nicméně tato kniha je trochu jiná, než jsem u něj zvyklá. Nebavila mě tak, jak bych si od tohoto autora přála.

Jája92
24.02.2017

Díky této knize jsem se zamyslela nad tresty smrti a navnadilo mě to k dalšímu čtení o tomto tématu. Bylo nesmírně zajímavé zároveň s Adamem rozkrývat Samův případ a konec mě docela překvapil, ale asi to tak mělo být.

Palorizek85
20.11.2016

Moje první kniha od Grishama. Zajímavé. Řekl bych, že je to spíše taková úvaha nad tématem závažnosti strestných činů vs. práva někoho za tyto činy popravit.

konicekbily
03.11.2016

Trochu jiné téma autorovo, je to spíše zamyšlení nad "Zločinem a trestem".

Veeris
30.05.2016

Kniha me jaksi zaujala od zacatku, byly tam sice pomerne dlouhe odstavce, ale presto jsem furt chtela vedet jak se odsouzeni k smrti bude vyvijet a priznam se, ze jsem teda necekala, ze se vazne uskutecni, konec byl rychlejsi nez bych chtela, ale bylo to takove uveritelne, a smutne.. zajimave tema, prestoze mi sama bylo lito, tak myslim ze trest "oko za oko" je spravedlivy..

Evišťátko
24.05.2016

Tak tato kniha mě od autora příliš nenadchla a dočetla jsem ji silou vůle.Psano stylem mezi reportáži a románem,rozvleklé,nezáživné.