Lioncz24 Lioncz24 komentáře u knih

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Lepší jak ten seriál co je na Netflxu. Tato kniha se skládá ze 7 hlasů rozumu. Mě se líbila povídka o tom džimu v lese jak se ten trubadůr přišel o hlas.

04.06.2021 4 z 5

Union Jack Union Jack John Cassaday

Bylo to zajímavé čtení. Chci vyzvednout příběh, který byl napsán dobře.
Mě se na tom příběhu líbilo jak se jeho spojence se obrátili proti Union Jackovi
A skládá se ze dvou příběhů: 1 je tradice víra a osud, 2 je pád Londýna

13.05.2021 3 z 5

Sherlock Holmes a Boží dech Sherlock Holmes a Boží dech Guy Adams

Klasický Holmsův příběh, ve které jsou nadpřirozeno, záhadné mrtvoly a trochu místi i horor.
Mě se to velice líbilo a hlavně ten konec byl šokující. Kdo je vrahem to zjistíte až na konci příběhu. Celou dobu nevíte kdo je vrahem.

11.05.2021 4 z 5

New Mutants New Mutants Chris Claremont

Nový Mutanty vznikli po rozpadu X-Meny a učitel je Charles Xavier. Mě se hodně líbilo ten hororový sen Medvědí démon. Malba je retro a mě to vůbec nevadilo ba naopak to retro k tomu dodává pěknou atmosféru

28.04.2021 4 z 5

Pomsta Nibelungů Pomsta Nibelungů Wolfgang Hohlbein

Druhý pokračování této Německé ságy na úvod chci říct že tato kniha je spíš pro lidi, které mají rádi fantasy dobrodružství. Co se týká erotiky tak ta byla napsaná hnusně, ale autor to myslí dobře. Konec mě překvapil docela dobře i když jsem to čekal jako v první knize

17.03.2021 4 z 5

Prsten Nibelungů Prsten Nibelungů Wolfgang Hohlbein

Tato kniha má 14 kapitoly. Bere si něco málo z Tolkiena.
Mladý kovář, který se stal králem, a který zabil draka Fafníra, který ohrožoval říši Burgund. Kovář ukradl zlato a Prsten, který patřil Nibelungů.
Těším se na pokračování a jsem zvědaví jak to dopadne

07.02.2021 3 z 5

Kouř Kouř Dan Vyleta

(SPOILER) Nevím mám z toho smíšené pocity. Děj se odehrává ve Viktoriánském Londýně. Hlavní postavou jsou dvě kluci a později se k nim přidá jedna holka. Jména vám nebudu říkat. Kouř má víc barev. Hřích je kolem nás kam se podívá

Ulice Londýna jsou velice špinavé až to hezké není. Objevuje se zde romantická linka, která vyústí k milování tří postav
Ve městě jsou víc kouře než na vesnici

16.01.2021 3 z 5

JSA: Zlatý věk JSA: Zlatý věk James Robinson

Wow toto jsem nečekal děj je mrazivý a depresivní. Jsem nevěděl že scénář Robinson umí krásně vytvořit příběh. Je to asi nejlepší DC comics

23.12.2020 4 z 5

Londýnská mise Londýnská mise Peter Schwindt

Konečně celá série předčtena
Poslední kniha Justina dobrodružství s přítelkiní, kterou se seznámil už v první knize. Některé pasáže byli nudné a některé byli napínavý, tak proto jsem jednu hvězdičku odebral.
Čas je minulost i budoucnost
Na konci jsem byl trochu zmatený stejně jako Justin, ale když jsem to v hlavě srovnal tak ta velká skládanka dělá velký obrazec

19.12.2020 4 z 5

Zrada ve Florencii Zrada ve Florencii Peter Schwindt

Justin s Fannou cestují do Florencii aby zachránili Aloise. Během cesty se seznamují s Leonardem. Čas je velmi krátká doba.
Město Florencii je krásné popsaná.
Děj má spád, rychle ubíhá
Už čtu poslední knihu a konečně najde Justin rodiče.

05.12.2020 5 z 5

Sibiřská brána Sibiřská brána Peter Schwindt

Třetí kniha je napínavé dobrodružství v roce 1908 na Sibiři. Záchrana Fanny byla zajímavá. Tady čas je relativně krátká doba. Hned jdu na předposlední knihu Zrada ve Florencii. Tam už doufám že se objeví rodiče Justina Time.

28.11.2020 5 z 5

Případ Montauk Případ Montauk Peter Schwindt

Druhý pokračování je jízda na horské dráze. Hned se vrhnu na třetí knihu. Výborná kniha. Všem věkové kategorie doporučuji.
Čas tady plyne neskutečně rychle.

23.11.2020 5 z 5

Profesor X Profesor X Chris Claremont

Spoiler: X-Mani jsou na ostrově Murie. Profesor x mentor xmenů boje proti Shadow King který ovládá mysl xmenů. Charles Xavier si zavolá X-Factor aby mu pomohli.

V této knize se dozvíte proč je Charles Xavier na vozíku.
Kresba je retro namalovaná.

14.11.2020 3 z 5

Do hlubin času Do hlubin času Peter Schwindt

(SPOILER) Nechápu proč jsem tuto knihu odkládal.
cestování v čase bylo WOW. Děj rychle ubíhá kupředu má to spád. Během 10 dní jsem to měl předčtené. Lodín je tady popsané jako špinavý město. Děti bez rodičů pracovali v továrnách. Já jsem hrál AC Syndicate a tam jsou děti, kteří pracovali v továrnách. Tato kniha mě to připomělo.
Objevují se zde i známé postavy jako je třeba Charels Darwin.

11.11.2020 4 z 5

Smrt Jean DeWolffové Smrt Jean DeWolffové Peter David

Nejlepší komiks co jsem kdy četl. Miluji Spider-mana.
Druhá polovina 80let. 20 století byla v té době na vrcholu komiksů. Tato kniha má sice retro malbu ale mě to vůbec nevadilo ba naopak.
Hřešil jsem

02.11.2020 5 z 5

Superman: Ničitel úsvitu Superman: Ničitel úsvitu Matt la Peña

Pro mě jako fanoušek DC nic moc. Všechno jsem znal z komisů, ale bylo to pěkné čtení. Jen mě mrzí ty chyby v překladu.
SPOILER!!!!!!!!!!!!!
Superman jako Clark Kent je z jiné planety, která se jmenuje Krypton. Jeho pravý rodiče ho poslali na zem, aby ochraňoval své přátelé a blízké.

27.10.2020 2 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Tato kniha ve mě vyvolalo velký smutek. Jsem to četl když mi umřel Pejsek. Uvědomuji si že náš pes tu byl šťastný a měl krásný život. Pro milovníků psů všem doporučuji

11.10.2020 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Jelikož miluji severskou mytologie tak jsem byl velmi spokojený. Tato kniha má několik povídek, některý byli veselé jindy byli smutné. Doporučuji všem kdo mají rády sever.

11.10.2020 5 z 5