limetka2008 limetka2008 komentáře u knih

Chybějící díl Chybějící díl Marjorie Celona

Celkem zajímavá sonda do života odloženého dítěte, kterému chybějí kořínky. Všichni potřebujeme vědět, odkud jsme vzešli a Shannon právě to zoufale hledá. Slušně napsaný příběh.

22.01.2017 3 z 5

Osm týdnů v blázinci Osm týdnů v blázinci Eva Lohmann

Průměrně dobrá knížka, dalo se to....

03.01.2017 3 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Knížka, kterou není těžké schroustnout za den (nebo za noc :). Velmi čtivé, nesmíte se v tom moc vrtat, nakolik je zápletka pravděpodobná a uvěřitelná.

14.12.2016 4 z 5

Cesty Cesty Eva Zábranová

Knížečku lze přečíst tak říkajíc na jeden nádech, zajímavé pohledy na život, prolínání se sny je trochu matoucí. Jo a ilustrace by samy o sobě byly na pět hvězdiček, ty jsou skvělé!

01.12.2016 3 z 5

My dokonalé My dokonalé Klára Mandausová

No, nedočteno, asi nejsem ta správná cílová skupina nebo tak něco, ale přišlo mi to nudné, nebavilo mne to

28.11.2016

Podle skutečného příběhu Podle skutečného příběhu Delphine de Vigan

Četle, četla.... nedočetla.... prostě se to vleklo, až jsem to odvlekla zpátky do knihovny.

28.11.2016

Exotem na této zemi Exotem na této zemi Ladislav Heryán

Kdybych mohla, dám hvězdiček deset - za neskutečnou pokoru, hloubku a svědectví - Ladislav je opravdu Boží muž. Umocněno účastí na besedě s autorem... velká radost, potkávat takové "zesilovače" víry a naděje!

20.11.2016 5 z 5

Měl jsem štěstí na lidi Měl jsem štěstí na lidi Josef Beránek

Skvělé a velmi inspirativní čtení, Václav Vacek je osobnost, jejíž způsob přemýšlení je netradiční a ve všech oblastech, o nichž mluví, vyplouvá na hlubinu a nešetří ani sebe. Rozhovory jsou prodchnuté láskou k lidem a ta Boží láska z nich vyzařuje neméně. Knížka ve mně restartovala hlubší přemýšlení o církvi i o mnoha věcech, které prožívám. Děkuji...

13.11.2016 5 z 5

A Bůh pravil: Musíme si promluvit! A Bůh pravil: Musíme si promluvit! Hans Rath

Hřejivý a milý příběh pro věřící i nevěřící. Autor si s neobvyklou představou Boha pěkně pohrál, bavilo mne to.

07.11.2016 4 z 5

Philomena Philomena Martin Sixsmith

Tak o Philomeně to až tolik nebylo, o Anthonym ano. A neudělejte tu blbost jako já, že jsem napřed zkoukla fotky. Nechte si je na konec. A jinak je to strašně smutný příběh...

02.11.2016 4 z 5

Porodní bába z Benátek Porodní bába z Benátek Roberta Rich

Čtivý příběh pro toho, kdo má rád dobrodružnou literaturu. Žádná perla, ale ani propadák. Do druhého dílu nejdu.

02.11.2016 3 z 5

Dárek na rozloučenou Dárek na rozloučenou Teresa Driscoll

Mne to nebavilo, námět sice je zajímavý, ale děj se pořád ne a ne rozvinout, a ani konec to nezachránil.

25.10.2016 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Představuju si, jak si autorka kreslí obrovského "pavouka" postav, jejich vzájemných vztahů a proplétání časových linií, aby to vůbec nějak šlo dát dohromady. Což o to, příběh je napsán mistrně a čte se jedním dechem, jen mne děsí, jak hrozně podivně někteří lidé taky žijou - brala mne z toho docela depka. Díky Bože za můj úplně obyčejný "nudný" život bez podobných peripetií.

22.10.2016 5 z 5

Není zač Není zač Daniel Glattauer

Nejprve jsem si myslela, že novinář alkoholik mne bude po pár stránkách nudit, ale autor svoji hlavní postavu vytvořil velmi zajímavou, Plassekovy postřehy a hlášky mne velmi bavily. Pár stránek před koncem mi začalo být jasné, kdo je dárcem, což nevadilo, ale konec mi přišel trochu násilně useknutý, za to jedna hvězdička dolů, jinak dobrý.

21.10.2016 4 z 5

Horko domácího krbu Horko domácího krbu Blanka Hošková

Ušlo to, není to sice literární skvost, ale příběhu, který je psaný jednoduchým jazykem, se dalo uvěřit.

18.10.2016 3 z 5

Mělas to vědět Mělas to vědět Jean Hanff Korelitz

Celkem dlouho jsem se nemohla začíst, ale postupně mne děj i jeho různé "zatáčky" vtáhly a nakonec se mi kniha fakt dost líbila. A brrr, strašná představa, vzít si člověka s touto diagnózou!

16.10.2016 4 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Ano, tak takhle si opravdu představuju thriller- bestseller - skvěle vystavěný příběh, který se naprosto obejde bez vražd i nechutností na efekt. A přesto vás napětím nenechá vydechnout do úplného konce. A když k tomu ještě zaznamenáte, že se jedná o debut, pak tedy klobouk dolů a doufám, že autorka bude stejně zdařile pokračovat i dál.

01.10.2016 5 z 5

Až úplně dolů Až úplně dolů Jennifer Weiner

První půlka se dost táhla, když už podle názvu bylo jasné, kam hlavní hrdinka nezadržitelně sjíždí. Druhá část z léčebny měla větší spád. Poměrně dobře posané stupně vzniku závislosti i boje s ní. Nelituju času, věnovaného přečtení této knížky.

28.09.2016 3 z 5

Pavilon na Zlatém návrší Pavilon na Zlatém návrší Jan Cimický

Zábavné i poučné čtení, jak je u tohoto autora dobrým zvykem.

28.09.2016 3 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Úžasná kniha o příšerných událostech. ze které se vám nebude dobře spát. Velmi plasticky popsané hrůzy toho, čím tyto ženy musely projít. Bože, kéž by se to už nikdy neopakovalo, kéž by svět byl bez válek!

23.09.2016 5 z 5