Pavilon na Zlatém návrší

Pavilon na Zlatém návrší https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284342/bmid_pavilon-na-zlatem-navrsi-p9g-284342.jpg 3 17 7

V příbězích z psychiatrického pavilonu autor nejprve upozorňuje na zakořeněné předsudky o psychických obtížích a duševních chorobách, jak snadno vzniká klamná představa, že „blázen“ je ten, kdo šplhá na strom pro zralé papoušky nebo si o sobě myslí, že je Napoleon. Skutečné příběhy z psychiatrie nebývají většinou tak zábavné, protože se v nich skrývají nešťastné lidské osudy. Není v nich bohužel ani mnoho humoru či legrace, které ovšem podle autora přispívají k upevnění duševního zdraví. Nebezpečí však číhá i na nás „normální“. Stres je civilizačně všudypřítomný, a pokud ho nezvládneme, můžeme se načas ocitnout v pavilonu na Zlatém návrší, což je v této knize místo, kde stojí psychiatrická léčebna.... celý text

orinka3
orinka3
28.04.2019 4 z 5

Vzpomínání na zajímavé zážitky z psychiatrické léčebny. Vyprávění pana Cimického mi připomíná setkání, na kterých si přátelé z oboru svěřují nejrůznější, často i kuriózní diagnózy pacientů a zkušenosti s jejich léčbou. Příjemná četba, která se hodí v létě k vodě anebo třeba i do nemocničního pokoje.

dagmar5477
dagmar5477
13.03.2019 5 z 5

Příjemná a poučná kniha.

akdar72
akdar72
08.09.2017 5 z 5

U pana Cimického se nelze zklamat. Jeho knihy jsou ze života, okořeněné jemným humorem.

pagac17
pagac17
07.07.2017

Přečetl jsem si některé příběhy, jsou zajímavé a erudované, vždyť sám autor je den z
lékařů, který se zabývá těmito chorobami, které dnes jsou v častém výskytu a bohužel se nedaří je zjistit u potencionálně ohrožených jedinců. Nehlépřednutelná kniha.

konicekbily
konicekbily
06.04.2017 3 z 5

V knize si i přečtete stručné charakteristiky psychologických chorob či poruch.

limetka2008
limetka2008
28.09.2016 3 z 5

Zábavné i poučné čtení, jak je u tohoto autora dobrým zvykem.

katina
katina
13.09.2016

Číst pana Cimického je pro mne vždy ctí. Nejinak tomu bylo v Pavilonu... Vtipné, chytré a tak ze života. Nikdo z nás si nemůže být jistý.