limetka2008 limetka2008 komentáře u knih

Srdeční selhání Srdeční selhání Petra Zhřívalová

Slabota, nedočteno

22.05.2023

Ulice Kobylek Ulice Kobylek Stephen Amidon

Já jsem měla problém rozlišit jednotlivé postavy - nebyly vykresleny moc dobře, vždycky jsem si musela znovu říct Celie - aha, to je manželka Olivera a matka ... Jacka a Alice? .....jo, Hanny. Celkově dost průměrné čtení, nějak jsem se s tím prostě nepotkala

15.05.2023 3 z 5

Sto roků Lenni a Margot Sto roků Lenni a Margot Marianne Cronin

Krásná, něžná i krutá knížka jako život sám. Nejvíc jsem si vychutnala rozhovory Lenni s otcem Arturem a její osvěžující netradiční pohledy na Boha......a vlastně na všechno kolem sebe

27.02.2023 5 z 5

Jak chutná strach Jak chutná strach Markéta Harasimová

Četlo se to dobře, postavy a jejich zázemí byly málo propracované. A týden po přečtení jsem si nemohla vzpomenout, o čem to bylo. Takže tak průměr - čtení na dovolenou

09.09.2022 2 z 5

Krycí jméno Studentka Krycí jméno Studentka Milena Štráfeldová

Knížku jsem dočetla před dvěma týdny a pořád mi běhá hlavou. Ačkoliv od prvních stránek přesně víte, jak to dopadne, celou dobu doufáte, že to tak nebude. Krom vzpomínek na realisticky vykreslenou hnusnou dobu, kdy bylo možné vraždit lidi za to, že chtěli žít jinde a hlavně svobodně, pořád mi vrtá hlavou, kdo nakonec na Lídu donášel, což byla poslední kapka, kterou vyšetřovatel dívku zlomil... Kniha je bravurně napsaná, velmi doporučuji

07.09.2022 5 z 5

Matky Matky Genevieve Gannon

Kniha je bezpochyby čtivě napsána, nicméně chybělo mi tam podrobnější vykreslení období po vynesení rozsudku. Zdá se mi, jako by ve druhé půli autorka najednou nevěděla, co s tím. Samotná zápletka (prý podle skutečné události) je nepředstavitelně krutá pro obě rodiny....

17.03.2022 3 z 5

Ve stínu Ve stínu Kateřina Castañeda

Zápletka vcelku jednoduchá, ale je to zdařile a čtivě napsáno, tato zranění z dětství opravdu přetrvávají do dospělosti a ničí vztahy..... Konec se dal také odhadnout předem, ale i my dospělí potřebujeme pohádky, které nekončí špatně. Za mne tedy lepší průměr, líbilo se mi to.

01.02.2022 3 z 5

Ruce houslisty Ruce houslisty Alena Ježková

Zpočátku jsem se nemohla začíst, nicméně postupně mne kniha vtáhla. Na příběhu jedné rodiny jsou zde dobře vykresleny tragické milníky minulého století našich dějin. Knížka mne přivedla k přemýšlení, jak tyto události prožívali moji rodiče a prarodiče......

01.02.2022 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Tak jako v některých komentářích níže ani já nemohla pochopit, jak se žena středního věku může upnout až chorobně na jednu oslavu, jako by v jejím životě jinak byla bezbřehá nuda, ale chápu, že autorka k zápletce toto pozadí potřebovala. A když se to rozběhlo, četlo se to celkem dobře. Kdo je rodič, toho z té zápletky a jejího rozpletení při četbě určitě zamrazí.....

06.10.2021 3 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Wow! Tahle knížka byla jízda! Už dlouho se mi nestalo, abych se nemohla od nějakého příběhu odtrhnout, musela jsem to dočíst i za cenu velmi krátkého spánku dlouho po půlnoci. Propojení obou válek a obou žen a střídání současnosti a minulosti je mistrně zpracováno. Nebylo mi z toho úplně dobře, některé skutečnosti jsou dost kruté, navíc když jsem se v doslovu dočetla, kolik postav a událostí se zakládalo na reálném podkladu. Jen bych to asi nezařadila do štítku "historická romance" - romance ani náhodou!

06.10.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Tož.....neurazí, ale ani nenadchne. Počteníčko tak akorát na dovolenou .

30.07.2021 3 z 5

V oblaku dezinfekce V oblaku dezinfekce Ivanka Devátá

Knihy Ivanky Deváté znám, takže se sice nekonalo žádné velké literární překvapení, ale musím přiznat, že jsem se chvílemi smála i nahlas (mimochodem i v čekárně u lékaře) a autorka mne naladila do pohody - což bylo přesně to, co jsem potřebovala i očekávala.

04.01.2021 4 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Tak tohle tedy byla jízda! Pominu úvahy, zda je to vůbec reálně možné a kolik je v příběhu účelové nadsázky, ale je to napsáno tak dobře, že jsem se od knížky nemohla odtrhnout a to se mi už dlouho nestalo. Docela by mne zajímal názor nějakého psychologa/psychiatra. Otevřený konec mi nevadil, naopak vede k tomu, že člověk musí chtě nechtě přemýšlet, jak to mohlo pokračovat......

30.12.2020 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Dobře napsaný román, který si budu pamatovat i po delší době. A mimochodem, autorka má hezkou češtinu, což dnes není u spisovatelů zas tak běžné a samozřejmé, jak by mělo být.

28.12.2020 4 z 5

Žena, která věděla příliš mnoho Žena, která věděla příliš mnoho Michele Campbell

Nic moc..... jako by se příběh nemohl až do konce rozhodnout, jestli bude thrillerem nebo fádní romancí..... a do té se to asi překlopilo víc

21.12.2020 2 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tak tohle se tedy autorce úžasně povedlo, už dlouho jsem nečetla takhle dobrou českou knihu, která mne vtáhla do děje a ani na okamžik nepustila. Všechna ta dramata popsaná tak pravdivě bolestně a přitom bez zbytečného patosu - možná tím je tato kniha tak silná. Jedna z těch, které mi nadlouho uvízly v myšlenkách

13.12.2020 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Dobrá detektivka, nic víc, nic míň, splnila to, co od detektivky očekávám - dobře prokreslené prostředí, napínavost, zápletka, falešná stopa k pachateli i výborně zpracované rozuzlení.

13.12.2020 4 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Dobré to bylo! Autor je borec ani ne tak proto, jak píše, ale hlavně proto, co dělá!!!

03.12.2020 4 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Poslední stránka přečtená..... a na dlouhý čas je o čem přemýšlet... jak se to mohlo vůbec dít.... o zmařených životech.... i o naději a síle lidského ducha.... a síle a vzdoru mladé křehké ženy.

25.10.2020 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Zajímavá sonda do života české ženy ve středním věku. Dramata, která se v knize odehrávají jsou běžná a uvěřitelně napsaná bez uměle vyšroubovaných zvratů. Bylo to hezké české čtení, z knihy ve mně zůstal podzimní poklidný pocit.

15.10.2020 4 z 5