V oblaku dezinfekce

V oblaku dezinfekce https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369384/bmid_v-oblaku-dezinfekce-SUV-369384.jpeg 4 159 44

Také se bojíte navštívit lékaře? Máte strach z nemocnice? A co přísné sestřičky? Zkuste se na svět podívat očima Ivanky Deváté a zjistíte, že nic není tak černé, jak se na první pohled zdá. Stonat může být někdy i zábava, zvlášť je-li člověk malé dítě s pečující maminkou, která bez meškání navaří oblíbené jídlo. Ale i jako dospělý, a dokonce jako vrozený hypochondr přesvědčený o záhadnosti a nezbadatelnosti všech svých chorob si člověk užije spoustu legrace. Chce to jediné – nadhled. A ten Ivance Deváté rozhodně nechybí…... celý text

simca9342
23.07.2023 5 z 5

Přečtená před lety.

"víkendovka"
S humorem a nadsázkou jak je už u autorky zvykem tenká kniha poskytuje dojem, že se nacházíme přímo v ordinaci lékaře, když vtipné postřehy čteme. Zejména, kdy spisovatelka radí jak se zabavit při čekání v čekárně, popisuje chování některých sester (ano, není to jen v knihách bohužel) nebo osobní zážitek, kdy si při několika hodinovém čekání na pohotovost s krvácejícím prstem připadala jako fanatický vojín oddaný Vůdci zkamenělý při heilování :)

Vendyorit
19.10.2022 1 z 5

Byla chyba, že jsem si knihu koupila bez přečtení ukázky. Devátá zde vypráví minipříběhy o svých zkušenostech se zdravotníky a také podává výčet svých všemožných nemocí. Snaha o humor je křečovitá a míjí se účinkem. Kniha tohoto tématu psaná z pohledu zdravotníka by mohla působit o mnoho lépe, ale takhle je to spíše na povídání Deváté s kamarádkami u kávy než na knižní zpracování. Pro autorčiny fanoušky může být kniha zajímavá, ale obecně nemá co nabídnout. Dvěma slovy nuda a zklamání.

Knihomolka506
12.02.2022 5 z 5

Příhody ze svého života tentokrát na lékařské a úrazové téma přináší další kniha mé oblíbené autorky.

princeznaaura
05.12.2021 odpad!

Tato autorka zrejme nesedne memu vkusu, humorne to neni,je to jen pribeh z jejiho zivota, coz mi prijde az prilis vsedni.

Josef59
23.11.2021 4 z 5

Knihu jsem si vybral jako 14. téma čtenářské výzvy 2021 Kniha s pruhovanou obálkou. Když jsem si ji po přečtení chtěl zapsat do přečtených, tak jsem zjistil, že je zde vyobrazena jiný obal knihy. Já jsem přečetl knihu vydanou nakladatelstvím MOTTO jako svou 210. publikaci, vydání první, Praha 2001. Tato kniha má modrobílý pruhovanou obálku. Já věřím, že jsem toto téma čtenářské výzvy splnil.

twigxi
10.08.2021 3 z 5

Ivanka je moje oblibenkyne, ale tady jsme si bohuzel nesedly. Je to tematem, ktere pro me neni prijemne, ale hodilo se mi do ctenarske vyzvy. Lekarskemu prostredi se radeji vyhybam v jakekoliv forme.

ennlady
24.06.2021 4 z 5

Je pravda, že paní Ivanka už napsala i lepší knihy, ale stejně... Člověk musí obdivovat její humor, se kterým se vyrovnává i s těmi ne zrovna příjemnými životními situacemi. Navíc přiznává, že je hypochondr a tomu moc dobře rozumím. :-)

Paris2000
09.06.2021 3 z 5

Je to má první přečtená knížka od Ivanky Deváté, tudíž nemůžu moc posuzovat její tvorbu. Na její knížky jsem slyšela jen dobré recenze a tak jsem se chtěla pobavit, zasmát, odreagovat.
Kniha V OBLAKU DESINFEKCE- no, některé povídky byly dobré, a u některých jsem měla pocit, že jen čtu...

Zkusím přečíst ještě něco jiného.

Nočnípták
10.05.2021 3 z 5

Podle mne to Ivanka Devátá umí líp. Tahle knížka je dost slabota. Přečetla jsem rychle, trochu se pobavila nad některými postřehy, trochu se i podivila tomu co vše je možné, ale znovu bych to už číst nechtěla.

Čtenářská výzva 2021 - 1. Kniha z lékařského prostředí

4xbabča
23.04.2021 4 z 5

Knihu jsem zvolila kvůli Čtenářské výzvě, ale už jsem od p. Deváté četla lepší příběhy.

hzd
14.04.2021 4 z 5

Styl paní spisovatelky není pro mě to pravé ořechové. Knížku jsem přečetla díky Čtenářské výzvě a to za jediný den.

Janadvorackova
25.02.2021 3 z 5

Místy jsem se zasmála, místy nevěřila.
Že by až takhle přecitlivělý byl člověk?
Styl je ale super. Kniha jako jednohubka pro babču. A to bez urážky :).

Malinali
25.01.2021 3 z 5

Knihu jsem zvolila kvůli čtenářské výzvě. Ale je to takový styl (a nechci nikoho urazit) pro starý. Nepřišlo mi to ani vtipné, ale přečetla jsem ji. Věřím však, že třeba mé babičce jako dárek se bude moc líbit, protože si tu dobu také pamatuje.

mia.com
12.01.2021 3 z 5

Moje první knížka od této autorky a možná i poslední. Zvolila jsem ji do čtenářské výzvy, čehož nelituju, protože mě lékařské prostředí moc nebere a vážnou knihu bych číst nechtěla. Ale styl mi nějak nesedl a moc mě to nebavilo, takže i tech 121 stránek jsem četla týden.

limetka2008
04.01.2021 4 z 5

Knihy Ivanky Deváté znám, takže se sice nekonalo žádné velké literární překvapení, ale musím přiznat, že jsem se chvílemi smála i nahlas (mimochodem i v čekárně u lékaře) a autorka mne naladila do pohody - což bylo přesně to, co jsem potřebovala i očekávala.

babicka_amalka
01.01.2021 5 z 5

paní Devátou mám ráda jako divadelní i filmovou herečku, neméně ráda mám její povídání a její fejetony; její knížky to korunují - laskavý humor, vtip, pohoda;

Petrushka31
19.12.2020 4 z 5

Oddechové čtení, doporučuji.

zimolka
23.08.2020 4 z 5

Vtipné čtení,moje první kniha od této autorky.

milan.krimsky
13.02.2020 4 z 5

Povídání o lékařích a nemocech, zážitky samotné autorky či někoho známého

DádazPrahy
17.09.2019 3 z 5

Pokud Vás snad čeká ne zrovna příjemné lékařské vyšetření nebo zákrok, či dokonce musíte do nemocnice - vezměte si s sebou kromě kartičky zdravotní pojišťovny i tuhle útlou knížku. Autorka dovede pohlédnout na zdravotní trable i na naše zdravotnictví s humorem, který, jak známo, pomáhá léčit.