Lily101 Lily101 komentáře u knih

Fake Fake Arno Strobel

Kniha je mimořádně čtivá a napínavá a opravdu (dle recenzí níže) postrádá “hluchá místa.

Jen závěr mě vlastně zklamal, což asi není úplně zle. Pouze si se mnou autor skvěle pohrál a bylo těžké přijmout, že závěr je jiný, než se dalo očekávat.

24.04.2024 5 z 5

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Čtivá kniha, od které byste možná čekali nekonečný výbuch smíchu, ale taková kniha se prakticky napsat nedá. Kniha byla fajn a na oddech či po prožití nepříjemné životní situace byla vítaným společníkem.

22.04.2024 4 z 5

Kde zrovna jsem Kde zrovna jsem Jhumpa Lahiri

Čekala jsem víc, než jen plytké povídky, které po Vás jen ztečou jako zmrzlina z kornoutu. Bez přidané hodnoty, bez myšlenek k zamyšlení a bližšího vhledu do života ženy zralé, leč stále mladé.

07.04.2024 2 z 5

Transfer Transfer Bianca Bellová

Zklamání. Pěkná obálka knihy, zajímavý nápad, ale samotné povídky jsou pro mě zklamáním. U většiny z nich jsem se nutila číst dál, neb mě po pár stranách neoslovili (začala jsem si uvědomovat, že se děj vyvíjí ne úplně zajímavým směrem). Jsem ráda, že jsem si v knihkupectví knihu nekoupila, ale vypůjčila si z veřejné knihovny; a to i přesto, že jsem hodně zvažovala, zda si knihu nekoupit hned, poté, co jsem ji v regálu knihkupectví zahlédla.

06.04.2024 2 z 5

Někdy je potřeba prohodit role Někdy je potřeba prohodit role Eva Vychodilová

Povídky, které neurazí, vcelku nadchnou, ale jakmile je dočtete, tak na ně zapomenete. Ideální na cestu městkou hromadnou dopravou do práce.

05.04.2024 4 z 5

Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Veronika Kašáková

Zajímavé čtení. Autorka měla štěstí na kamarády, když už neměla lehký start.

#prvniprectenaknihavmesicidubna2024

01.04.2024 3 z 5

Železné jezero Železné jezero William Kent Krueger

Kniha má poměrně pomalý děj, ale je čtivá, takže i přes pozvolný úvod Vás to zaujme.

01.04.2024 3 z 5

Nadranc Nadranc Dean Koontz

Na to, že byla většina knihy na cestě, děj plynul a kniha byla poměrně čtivá. Ovšem hloupost hlavního protagonisty v závěru byla tak kontrastní vůči tomu, jak vystupoval v knize dřív, až to bylo vlastně zklamáním.

25.03.2024 3 z 5

Déjà vu Déjà vu David Urban

Čtivá kniha, která tak nějak hygge plyne, ale současně se od její četby nemůžete odtrhnout. Občas trochu “natvrdlí policisté vyšetřující případ, ale dá se to zvládnout. Aspoň si můžete říct, že jste bystřejší nebo máte načteno více detektivek a tak víte. Způsob provedení je odporný a mohl být méně zrůdný.

Jenom mě trochu zarazilo, že se přihlásíte do katastru nemovitostí a hned Vám vše vyjede. Tak úplně katastr nefunguje, neboť tam musíte zadat klíčové údaje (vymezit o jakou nemovitost se jedná) a určitě si pan policista nevypisoval čísla jednací, ale spisové značky.

24.03.2024 3 z 5

Hlas do ticha Hlas do ticha Jenny Blackhurst

Napínavé čtení, které stálo za to. Pokud máte v plánu knihu číst, tak bych mohla doporučit udělat si mapu, kdo je s kým a čí jsou kterého páru děti, pro snazší orientaci.

22.03.2024 5 z 5

Stačí mávnout křídly Stačí mávnout křídly Sára Topinková

Čekala jsem od knihy mnohem, mnohem víc, než jen pohádku. Hvězdičku navíc dávám s ohledem na to, že byla autorka v době vydání mladá (pouhých 19 let) a současně jsem zcela mimo cílovou skupinu.

Prosím, pokud se Vám stane něco hrozného, běžte na policii hned. Pak už nebudou důkazy a dost možná pachatel nebude nikdy potrestán.

Kdyby si z této knihy měl každý čtenář bez ohledu na věk vzít jednu cennou radu, byla by to tato: “Když se něco stane, vyslechněme napřed druhou stranu, než si uděláme závěr a na osobu navždy zanevřeme.

18.03.2024 3 z 5

Odhalení Odhalení Brianna Labuskes

Za mě hrozné zklamání. Chaotická polévka postav, ve které se snažíte zorientovat tak moc, až jste nakonec zklamanízávěrem.

Není to úplně vhodná kniha na cestu MHD do práce a zpět nebo na četbu, když jste unavení z práce.

17.03.2024 2 z 5

Studentka Studentka Tess Gerritsen

Za mě teda zklamání velkých rozměrů. Jisté rozpory, které vzbuzují pochybnosti o meritu v dané věci, překombinovanost závěru, až to není uvěřitelné a na poslední straně přemoudřelé názory o tom, jak osoba, která nebyla návodce, organizátor, ani pomocník trestného činu, vlastně za všechno může.

07.03.2024 3 z 5

Tam, kde nejsi Tam, kde nejsi Lenka Sadílková

Kniha je poměrně útlounká a rychle se čte. Tím ale bohužel výčet pozitiv končí. Už dlouho mě žádná hlavní protagonistka tak neštvala. Rozumím, že je těžké ze situace, ve které byla hlavní protagonistka odejít, ale zrovna toto na mysli nemám. Jedná se spíš o chování kolem (např. přehnaná reakce na to, že se Maxim baví údajně dlouho s barmankou apod.).Děj samotný se od cca 2/3 do konce vlekl a může to čtenáře svádět k přeskakování textu, kde ale opravdu o nic nepřijdete v rámci děje).

#prvniprectenaknihavbreznu2024

02.03.2024 2 z 5

Ke hvězdám a ještě dál Ke hvězdám a ještě dál Marilyse Trécourt

Palr chybiček by se našlo, ale obsahem je kniha naprosto skvělá! Tudíž zaokrouhluji ze 4,5 na 5!

29.02.2024

Přístav Přístav Magdaléna Rejžková

Zvláštní kniha, která má cca tři “citáty, které stojí za to a je mnohovrstevnatá. Současně s ohledem na počet stran se nepřečte úplně za jedno odpoledne, tedy pokud si na knihu neuděláte opravdu čas.

26.02.2024 3 z 5

Rozlučka na ostrově Rozlučka na ostrově Lucy Clarke

Jsem zklamaná. Děj se opravdu vcelku vleče a Vy pořád jen čekáte, kdy se to rozjede. Následuje x zvratů a jeden neuvěřitelnější, než druhý. Hlavní zvrat je za mě nedomyšlený (SPOILER: V takových případech se jistě zkoumá i úhel pádu apod. KONEC SPOILERU.) a závěr je za mě pohádka pro dospělé.

Chtělo by do víc domyslet závěr a možná i zkrátit text, byť napínavý částečně rozhodně byl.

18.02.2024 3 z 5

Hry bez hranic Hry bez hranic Michal Kašpárek

Za mě humor chyběl. Závěr mě překvapil a jinak byly dvě pasáže, kdy jsem zvažovala, zda mám počínající čtenářskou krizi nebo mě jen kniha místy (2x za celou dobu) nebaví (to byl ten důvod). Kdyby byla kniha delší co do počtu stran, tak pravděpodobně silně zvažuji odložení.

13.02.2024 3 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Můj první čtenářský zážitek z knihy autorky. Kniha si mě v knihkupectví vybrala; nastal magický okamžik, kdy jsem si ve zlomku minuty uvědomila, že tu knihu musím mít a to koupit si ji hned teď.

Kniha je velmi zajímavá. Pozor, ať čtete kapitoly dle číselných označení a máte tak příběh napínavější. Kniha obsahovala sexuální scény, které se “vyhrotí tak, že mohou někoho pobouřit (a mi to už pak také vadilo). Hlavní linie příběhu je zajímavá (i některé vedlejší), ale za mě by kniha mohla být méně “upovídaná(nebí to tak hrozné, že byste přeskakovali samou nudou text; to vůbec ne). Současně mi ale prostě tak nějak sedla a nyní krátce po dočtení hodnotím čtyřmi hvězdičkami.

11.02.2024 4 z 5

Vodní meloun Vodní meloun Marek Otta

Dávám obligatorní dvě hvězdičky za snahu autora i celého týmu vydat knihu. Snaha o možná originálnější pojetí detektivky může být důvodem k udělení alespoň půl hvězdičky, ale potenciál byl promarněn a současně mi styl čtení detektivky z pohledu pachatele/pachatelů není příjemný.

Zbytečně dlouhé popisnější pasáže či nesouvislé odbočky od hlavního tématu (typu zcela nesouvisející skoro třístránkový elaborát na téma, jak šel hlavní vyšetřovatel se zeťem či švagrem hrát tenis apod.), které se ovšem dají snadno přeskočit (trošku “trénovaný čtenář snadno odhadne pasáže, tak jednoduše napsáno to je). Za mě nedává smysl zdlouhavěji popisovat první polovinu knihy, jak probíhají životy protagonistů (kdyby to byla třetina knihy, tak by to asi účel splnilo více), pak se stane hlavní zvrat, ze kterého se vyvrbí další menší zajímavé a neočekávané zvraty a pak se děj opět vleče (umocněný zbytečnými “nářky hlavního vyšetřovatele ohledně jeho osobního života).

Knihu jsem si vypůjčila z veřejné knihovny, neb jsem ji zahlédla ve volném výběru dvakrát po sobě a bylo mi líto jí nedat šanci. Současně měla zajímavý název a dále je třeba číst i české autory. Neměla jsem v knihovně přístup k internetu a tak jsem si nemohla ověřit hodnocení (to jsem učinila až dnes před dočtením knihy, a ještě, že tak, protože jinak bych nejspíš s četbou ani nezačala).

Kniha sama o sobě není vyloženě špatná, ale doporučuji ji číst spíš jako hygge detektivku, kde vše tak nějak pomalu plyne a od počátku znáte pachatele.

06.02.2024 2 z 5