Někdy je potřeba prohodit role

Někdy je potřeba prohodit role https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512202/bmid_nekdy-je-potreba-prohodit-role-rqC-512202.jpg 4 27 6

Monika najde zalíbení ve svém dlouholetém kamarádovi, Jana se snaží ukočírovat tajnou aféru s ženatým mužem a Kamila prožívá jeden z nejhorších dnů za dlouhé roky. Hrdinky a hrdinové jedenácti povídek se s krizí (nejen) středního věku vypořádávají každý po svém. Mnohdy zoufalé a zdánlivě nevýznamné kroky ale vedou k velkým změnám, se kterými nepočítali, ale někdy je tak trochu potřebovali. Příběhy Evy Vychodilové jsou plné radosti i smutku, milostných vzplanutí i vztahových karambolů, v nichž se mnoho z nás pozná, a přicházejí tak s jasným poselstvím: na svoje trápení nejsme nikdy úplně sami.... celý text

Lily101
05.04.2024 4 z 5

Povídky, které neurazí, vcelku nadchnou, ale jakmile je dočtete, tak na ně zapomenete. Ideální na cestu městkou hromadnou dopravou do práce.

Calypso
10.03.2024 2 z 5

Všechny povídky na jedno brdo, pointa buď není nebo je nesmyslně sadistická. Vysokému hodnocení vůbec nerozumím.

markettH
14.10.2023 4 z 5

Krátké povídky, do kterých se čtenář začte během okamžiku. Žádné složité výrazy, ale příběhy mají hloubku. Rozhodně můžu doporučit.

wendys93
03.10.2023 5 z 5

Střední věk sice ženský přinese spoustu výhod, ale zároveň se s ji úplně nesere. Protože už je přeci zralá, rozumná, zajištěná a tak se, logicky, dokáže s lecčím poprat. Jasně, popere se - s rozchodem, výpovědí v práci, nenaplněným snem, třeba ztrátou kamarádky, popere se i s nedorozuměním - ale kolikrát to stojí kurva hodně sil.
Bejt ženská chce zkrátka kuráž a odvahu. Chce to mít tak trochu koule.
V těhle povídkách na to přijdete nejen vy nebo i já, ale především jejich protagonistky. Bez pozlátka, bez skrupulí, tvrdě a otevřeně. Prostě tak nějak životně no...
Tahle knížka byla hrozně fajn. Zábavná, čtivá, vážná a přesto oddechová. S přesahem, který rozhodně mnohé čtenářky osloví. Řekla bych, že doposud nejlepší knížka tohohle druhů a žánru, kterou jsem letos četla.
S autorkou jsem o ní pořádala i stream, pokud by někoho zajímalo, jak vznikala atd.

STREAM: https://www.instagram.com/reel/CxdwRX1LCNy/?igshid=MmU2YjMzNjRlOQ==

katka.oo
09.07.2023 4 z 5

Dobré čtení, povídky ze života, příběhy plné radosti i smutku, milostných vzplanutí i vztahových karambolů, některé veselejší, některé smutné, mě se knížka líbila.

Nuttelka
10.04.2023 4 z 5

Tyto povídky jsou moc povedené, ale vlastně vůbec ne pozitivní, jsou většinou hodně bolavé.. ze života.. některá zakončení docela i rána pod pás. Ne jednou jsem zamáčkla slzu...

české povídky

2022  100%Kouzelné tkaničky
2023  82%Někdy je potřeba prohodit role
2020  90%Puntička
2015  80%Tři kluci, Klekánice a Strašněpoud

Kniha Někdy je potřeba prohodit role je v