lily_maleckova lily_maleckova komentáře u knih

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

PANE BOŽE!!️️️
Jak já miluju tento svět a postavy! K Harrymu jsem si našla cestu už jako malá, tehdy jsem dost milovala audioknihy a právě díky nim dobře znám knižní verze prvního a čtvrtého dílu. Nikdy jsem se ale nedostala dál. Teda až do tohoto roku, když jsem si dala výzvu, že za rok 2021 přečtu zbylé tři knihy. Za necelé 4 měsíce je můj cíl splněn ️ a já jsem plná emocí.
Tento díl patří ve filmovém zpracování k mým dvěma oblíbeným (spolu s Ohnivym pohárem).
Tak čtivý, propracovaný a úžasný svět neznám ️ autorka je naprosto úžasná a já ji nikdy nepřestanu obdivovat, že vymyslela něco tak promyšleného, co dává smysl!
Kniha mě několikrát rozplakala, umřely úžasné postavy. Ale ten konec? Poslední věta? ️
Jsem tak moc ráda a vděčná, že jsem si mohla tyto úžasné knihy přečíst ️ jsem si jistá, že se k nim mnohokrát vrátím.
Závidím každému, kdo sérii ještě nečetl a koho celé dobrodružství teprve čeká! ️
A hodnocení? I 10 hvězdiček by bylo málo!!! ️

26.04.2021 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Parádní klasika! :) mám k ní citovou vazbu, protože se jsem jako malá viděla televizní seriál a opravdu se mi moc líbil, takže mi čtení knihy připomínalo dětství.

06.01.2021 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Musím říct, že obvykle se tomuto tématu v knihách i filmech stráním, protože jsem dost citlivá duše a čtení by pro mě bylo náročné.
Tatér z Osvětimi mě však zaujal, protože na sociálních sítích byl velmi chválený, že jsem na přečtením začala přemýšlet. Bylo mi také řečeno, že tato kniha je ideální pro lidi, kteří jsou na toto téma citliví, protože je jiná než ostatní - a musím souhlasit,že byla skvělá ️
Samozřejmě, to co se v knize děje je hrozné a fakt, že to není jen fikce, ale realita je ještě děsivější. Nejde tam však jen o hrůzy, co se během války děly.
Knihu moc moc doporučuji️ je poměrně krátká a rychle se čte.
Určitě se pustím i do Cilčiny cesty!
5/5

24.07.2021 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Nádherná vzpomínka na dětství!️
Jako malá jsem měla tuto knihu jako audioknihu a při čtení se mi úplně vybavovala! Moc krásné a doporučuji!
5/5

24.07.2021 5 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Karel Čapek je prostě nadčasový ❤️ jeho díla jsou vážně skvělá. Nejvíc se mi líbí Bílá nemoc, ale Věc makropolus je taky skvělá

24.12.2020 4 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Moc milá kniha, ve které se najde každý knihomol ❤️

13.05.2020 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

O této knize jsme se učili na střední škole a už tam mě dějem zaujala, takže když se kniha objevila za super cenu, neváhala jsem s objednala si ji.
Kniha se mi líbila, jde o pěkné dílo, které dobře popisuje tehdejší dobu a myslím si, že by posloužila i jako dobrá kniha k maturitě

26.11.2021 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Co můžu říct? Prostě pecka!❤️
Už od toho ani nic jiného nečekám! První čtyři díly jsem přečetla (a naposlouchala) už v dětství, na poslední tři přišel čas až teď o několik let později. Nevím, na co jsem tak dlouho čekala ❤️
V příběhu se vyskytují nové postavy, back stories a prostě je všechno skvělé promyšlené!
5/5⭐❤️

20.01.2021 5 z 5

Tak tahle knížka byla vážně paráda!❤️ To by si měl přečíst každý, bez ohledu na věk. Strašně moc jsem si knihu užila, dozvěděla se o spoustě nových žen a jejich životním příběhu. Knihu doplňují barevné ilustrace ❤️
Za mě 5/5⭐ a doporučuji!

14.03.2021 5 z 5

Neronova pevnost Neronova pevnost Rick Riordan

A zase je tady KONEC! :( A já jsem jako obvykle nadšená, protože prostě strýček Rick píše tak skvěle!! Začala jsem se čtením jeho knih na základní škole a ani po letech na vysoké škole mě to neomzelo a pořád to miluju stejně jako poprvé!:)
Zakončení série to bylo moc fajn, jsem ráda, jak to skončilo, postavy mi moc přirostly k srdci️
Teď jen trpělivě čekám na další autorovu knihu - a nemůžu se dočkat, už aby to bylo!:)
5/5⭐

26.11.2021 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár (ilustrované vydání) Harry Potter a Ohnivý pohár (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

BOŽÍ BOŽÍ BOŽÍ!
přečteno znovu a tentokrát v ilustrované edici, obrázky moc hezky doplní příběh :)

06.01.2021 5 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Takhle knížka byla skvělá! ❤️
Hlavní hrdinka mi byla moc sympatická, což je vždycky velké plus. Oddechové romanťárna, to je prostě moje ❤️ určitě jsem četla za mě i trochu lepší YA romantiky, ale tahle opravdu stojí za přečtení! ????
Od autorky za mě každopádně stále vítězí série Papírová princezna, ale tohle je hned na druhém místě!❤️
4,5/5⭐

26.11.2020 4 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

tyhle romanťárny od Kasie prostě miluju! :) lehká, zamilovaná oddechovka, která se skvěle čte.
Autorka za mě napsala i lepší knížky (nejradši mám PS. Líbíš se mi, První opravdový polibek a Po tvém boku), ale tato určitě stojí za přečtení ❤️ doporučuji!

17.09.2020 4 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Co můžu říct? Tahle série je prostě skvělá! ❤️ Hrozně moc čtivě napsaná, dobře zpracovaný děj, skvělé postavy - bratry Royalovi prostě nejde nemilovat ????
Všech pět dílů můžu doporučit, za mě fakt výborně série! 5/5⭐

14.09.2020 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Tahle kniha se mi moc líbila! ❤️ Hlavní hrdinové mi byli moc sympatičtí a roztomilí.
Osobně moc nemusím politiku, ale do této knihy prostě patřila a bez ní by to nebylo ono :)
Knihu můžu doporučit každému, kdo má rád slaďárny ❤️

23.08.2020 5 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Další skvělá romantika od Kasie ❤️ ona prostě nezklame. Moc doporučuju! :)

26.07.2020 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Autor vymyslel skvělý svět, za mě to byla úžasná kniha???????? autor píše hrozně čtivě, nemůžu se dočkat posledního dílu

25.05.2019 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Moc pěkná kniha ️
Čtení jsem si velice užila, děj byl napínavý a stránky mizely pod rukama. Nebudu lhát, není to zrovna veselá kniha, ale ty smutné člověka umí pořádně zasáhnout. A to se mi přesně stalo. Moc doporučuju :)

26.11.2021 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Tahle kniha se mi hrozně moc líbila!️ Je to moje třetí kniha od CoHo (a zároveň jedna po delší době) a tato byla opravdu skvělá.
Strašně moc se mi líbí vztah a komunikace hlavních hrdinů, jejich city a emoce. V osobním životě si teď procházím ne úplně lehkým obdobím a musím říct, že jsem se s mnohými věcmi v knize mohla ztotožnit️
Takže za mě velké ANO, doporučuju všem a dávám 5/5⭐

23.08.2021 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Moje první zkušenost s autorkou a musím říct, že jsem si čtení užila ️ knihu jsem raději četla jen přes den, večer před spaním jsem si netroufla :D kniha však nebyla až tak děsivá, jak jsem čekala. Líbil se mi dej knihy, škoda toho konce.
Do dalších autorčiných knih se určitě pustím! :)

03.07.2021 4 z 5