lily_maleckova

Neronova pevnostNeronova pevnostRick Riordan

A zase je tady KONEC! :( A já jsem jako obvykle nadšená, protože prostě strýček Rick píše tak skvěle!! Začala jsem se čtením jeho knih na základní škole a ani po letech na vysoké škole mě to neomzelo a pořád to miluju stejně jako poprvé!:)
Zakončení série to bylo moc fajn, jsem ráda, jak to skončilo, postavy mi moc přirostly k srdci️
Teď jen trpělivě čekám na další autorovu knihu - a nemůžu se dočkat, už aby to bylo!:)
5/5⭐

Jsem holka. Co s tím?Jsem holka. Co s tím?Holly Bourne

Po více jak roce jsem se "dokopala" k dočtení posledního dílu série. Musím říct, že se mi knížky od Holly líbí, ačkoliv nejsou na 100% můj šálek kávy.
Je tam spousta feminismu a historek, které asi zná každá slečna.

Tohle léto říkám anoTohle léto říkám anoLindsey Roth Culli

Další fajn milá letní oddechovka - nic zvláštního, ale mně se moc líbila a dobře se četla :) na teplé letní dny někam na dovolenou nebo k bazénu je skvělá

Začít znovuZačít znovuMona Kasten

Kniha se moc dobře četla, byla fajn oddechová. Na začátku jsem měla trochu problém, ale jakmile jsem se začetla, stránky utíkaly velmi rychle:)
Na další díl se hodně těším - hlavně kvůli hlavním hrdinům, o kterých bude děj pojednávat ️

Rodina předevšímRodina předevšímKaren M. McManus

Na další YA thriller od mojí oblíbené Karen Mcmanus jsem se velice těšila - a nejsem zklamaná ️
Už podle anotace mě kniha velmi nadchla svým originálním tématem a podivným tajemnem. Pokud máte rádi tento žánr, určitě si knihu přečtěte:) za mě stále vede autorčina kniha Jeden z nás lže, ale toto bylo velmi povedené dílo

Romeo, Julie a tmaRomeo, Julie a tmaJan Otčenášek

O této knize jsme se učili na střední škole a už tam mě dějem zaujala, takže když se kniha objevila za super cenu, neváhala jsem s objednala si ji.
Kniha se mi líbila, jde o pěkné dílo, které dobře popisuje tehdejší dobu a myslím si, že by posloužila i jako dobrá kniha k maturitě

26.11.2021

Panství zášti a láskyPanství zášti a láskySara Holland

Na druhý díl této série jsem se pustila s velkou časovou rezervou od přečtení prvního dílu a bála jsem se, protože celkově tato kniha dostává na internetu dost negativních recenzí.
A upřímně? Já si knihu užila a nepřišla mi horší než první díl. Za mě si přečtěte oba, je to fajn fantasy kniha, od které pokud nebudete očekávat něco nadčasového, tak zklamání nebudete:)

Draugova oběťDraugova oběťÅsa Larsson

(+ SPOILER) Poslední díl! Nezbývá mi jen říct - co to bylo ksakru za konec?????
To jsem opravdu opravdu nečekala a bylo mi z toho hodně smutno :(
Celkově však musím říct, že jsem si sérii velmi užila, ačkoli už nejsem cílová skupina ️

26.11.2021

Pět kroků od sebePět kroků od sebeRachael Lippincott

Moc pěkná kniha ️
Čtení jsem si velice užila, děj byl napínavý a stránky mizely pod rukama. Nebudu lhát, není to zrovna veselá kniha, ale ty smutné člověka umí pořádně zasáhnout. A to se mi přesně stalo. Moc doporučuju :)

Druhá stranaDruhá stranaJody Houser

Fanoušci Stranger Things si tento komiks určitě užijí:) do jisté míry jde o převyprávění děje první série seriálu, ale jsou zde i části, které v seriálu nebyly, takže za mě fajn a další díly této série si přečtu

Srdcerváči. Kniha 3Srdcerváči. Kniha 3Alice Oseman

Co mám říct?️ Nick a Charlie jsou prostě sladký pár a čtení o nich člověka pohladí na duši a zlepší mu náladu️ moc se těším na další díl!:)

26.11.2021

Mléko a medMléko a medRupi Kaur

Moje první setkání s autorkou a musím říct, že to bylo zajímavé počtení! V některých verších jsem se našla, jiné mi byly vzdálenější. Rozhodně to nebylo pozitivní čtení, myslím ale, že stojí za to!:)
Určitě si přečtu i další autorčiny knihy

Okamžik pravdyOkamžik pravdyKasie West

Další Kasie!️ Je to jedna z mých oblíbených autorek, takže si ráda přečtu vše, co napíše. Tato její kniha byla mile počtení, měla zajímavý námět, bohužel však musím říct, že to je jedna z těch slabších knih od autorky. Každá kniha ale nemůže být nejlepší, takže se nic neděje a moc se těším na další knihu od autorky:)

26.11.2021

O princezně, která se zachránila samaO princezně, která se zachránila samaAmanda Lovelace

Tato básnická sbírka byla hrozně moc silná.
První půlka byla dost depresivní a bylo mi autorčina osudu hrozně líto. Druhá polovina byla taková víc "motivační" a cítila jsem se u jejího čtení prostě skvěle, že jsem žena ️
Myslím si, že tato sbírka rozhodně stojí za přečtení, ačkoliv to není úplná oddechovka.
Určitě se podívám i na další knihy od autorky!

15.11.2021

Rudá jako rubínRudá jako rubínKerstin Gier

Po tak 5-6 letech jsem si dala re-reading a je to tak fajn, jak si to pamatuju ️ tato série je jedna z mých oblíbených a moc se těším, až se znova vrhnu do dalších dílů:)
Knihu všem doporučuju!
5/5⭐

23.08.2021

Sen noci svatojánskéSen noci svatojánskéWilliam Shakespeare

Za mě jedna z lepších Shakespearových děl, bavilo mě to ️

ŠestkaŠestkaJody Houser

Pro mě, jako velkého fanouška Stranger Things, byla kniha přínosem a dozvěděla jsem se fajn informace️ tento komiks určitě nebyla k zahození, není to však nic, bez čeho by se člověk neobešel.
Za mě 3,5/5⭐ a přečtu si i zbylé díly

23.08.2021

Pravidla se mají porušovatPravidla se mají porušovatNatalie Williamson

Tato kniha mě příjemně překvapila ️
Z mého okolí kniha nedostávala nijak dobré retence, mně se však kniha líbila.
Byla čtivá a stránky mizely pod rukama. Jediné, co mě trochu štvalo, bylo až někdy nesmyslné lpění na pravidlech hlavní hrdinky. Kniha však skončila pěkně a můžu doporučit:)

TesákyTesákySarah Andersen

Bylo to roztomilé a moc mě to bavilo ️
Přečteno v angličtině, doporučuju!

23.08.2021

Láska mezi písmenkyLáska mezi písmenkyJodi Picoult

Za mě taková průměrná, fajn YA kniha. První díl se mi líbil trošku víc, jsem ale ráda, že jsem si oba díly přečetla ️ knihy jsou totiž svým pohádkovým námětem poměrně hodně originální, takže si myslím, že za přečtení určitě stojí:)
3/5⭐

Možná jednouMožná jednouColleen Hoover

Tahle kniha se mi hrozně moc líbila!️ Je to moje třetí kniha od CoHo (a zároveň jedna po delší době) a tato byla opravdu skvělá.
Strašně moc se mi líbí vztah a komunikace hlavních hrdinů, jejich city a emoce. V osobním životě si teď procházím ne úplně lehkým obdobím a musím říct, že jsem se s mnohými věcmi v knize mohla ztotožnit️
Takže za mě velké ANO, doporučuju všem a dávám 5/5⭐

23.08.2021

Šťastně až navěkyŠťastně až navěkyKelly Oram

Co jsem se tak dívala, tak má tento díl oproti prvnímu dost špatné hodnocení. Mně se ale moc líbil!️ Ačkoliv ano, první díl byl lepší a dějové zajímavější, tak i tento měl něco do sebe a já jsem si ráda přečetla o našich hlavních hrdinech.
Musím říct, že Ella je pro mě jedna z mých nejoblíbenějších knižních hrdinek vůbec - je mi hrozně sympatická, je vtipná, silná a celkově opravdu skvělá, ráda bych si o ní přečetla něco dalšího ️
Za mě 4,5/5⭐ a doporučuji i tento díl!

23.08.2021

To se může stát jen ve filmuTo se může stát jen ve filmuHolly Bourne

Kniha se mi líbila. Příjemná YA kniha, která je zároveň trošku jiná, celkové jsou pro mě knihy od této autorky takové trochu jiné. Musím říct, že mě velmi příjemné překvapil závěr knihy ️
Knihu doporučuji!

Tatér z OsvětimiTatér z OsvětimiHeather Morris

Musím říct, že obvykle se tomuto tématu v knihách i filmech stráním, protože jsem dost citlivá duše a čtení by pro mě bylo náročné.
Tatér z Osvětimi mě však zaujal, protože na sociálních sítích byl velmi chválený, že jsem na přečtením začala přemýšlet. Bylo mi také řečeno, že tato kniha je ideální pro lidi, kteří jsou na toto téma citliví, protože je jiná než ostatní - a musím souhlasit,že byla skvělá ️
Samozřejmě, to co se v knize děje je hrozné a fakt, že to není jen fikce, ale realita je ještě děsivější. Nejde tam však jen o hrůzy, co se během války děly.
Knihu moc moc doporučuji️ je poměrně krátká a rychle se čte.
Určitě se pustím i do Cilčiny cesty!
5/5

Honzíkova cestaHonzíkova cestaBohumil Říha

Nádherná vzpomínka na dětství!️
Jako malá jsem měla tuto knihu jako audioknihu a při čtení se mi úplně vybavovala! Moc krásné a doporučuji!
5/5

24.07.2021

Jak to mají holkyJak to mají holkyLauren Saft

Tak tato kniha na mě byla fakt moc! Začala jsem ji číst v prosinci, po padesáti stranách jsem odložila, protože jsem z ní měla dost. Chci dočíst rozečtené knihy, proto jsem se do ní na začátku prázdnin pustila podruhé.
No, knize nejde upřít, že je čtivá a stránky mizí pod rukama. Ale ten děj! Vážně nechápu, jak si hlavní hrdiny mohou říkat nejlepší kamarádky, když na sebe nadávají, dělají si naschvály a pomlouvají se. Takovou nejlepší kamarádku bych teda nechtěla
Jediná Alex mi přišla víceméně normální, Molly a Veronika byly v některých věcech velký extrém.
Jsem ráda, že jsem knížku dočetla, ale znovu ji určitě číst nebudu

24.07.2021

Všechny malé zázrakyVšechny malé zázrakyJennifer Niven

Přemýšlím, co k této knize mám napsat. Byla taková zvláštní (myšleno pozitivně), určitě je dobře, že se o tématu sebevraždy a psychických problémů píše a mluví, mně bohužel kniha nějak nesedla. Každopádně jsem ráda, že jsem si knihu přečetla ️
3/5

NavždyckyNavždycky. Nofreeusernames (pseudonym)

Zlatý průměr, fajn milá YA romantika, která nepřinese nic nového, ale i tak jsem si čtení užila a stránky mi rychle prolétly pod rukama ️

03.07.2021

Letní dny a noci: 12 prázdninových políbeníLetní dny a noci: 12 prázdninových políbení* antologie

Na tuto povídkovou sbírku jsem se moc těšila, protože ta zimní se mi velmi líbila ️ tato pro mě však byla zklamáním. Dvakrát mě uvedla do čtecí krize a musela jsem čtení přerušit a proložit jinou knihou. Ke konci už byly povídky lepší, některé byly opravdu zvláštní. Dávám 3/5

Duchové rodiny FolcroftůDuchové rodiny FolcroftůDarcy Coates

Moje první zkušenost s autorkou a musím říct, že jsem si čtení užila ️ knihu jsem raději četla jen přes den, večer před spaním jsem si netroufla :D kniha však nebyla až tak děsivá, jak jsem čekala. Líbil se mi dej knihy, škoda toho konce.
Do dalších autorčiných knih se určitě pustím! :)