Lilith1 Lilith1 komentáře u knih

Slepice v kaktusech Slepice v kaktusech Pavel Čírtek

Docela jsem se bavila, ačkoliv výpovědní hodnota knihy co by cestopisu je vskutku minimální. Ale zábavné historky, kterými je protkána umí zvednout náladu.

27.02.2015 3 z 5

Hříšná touha Hříšná touha Lenka Lanczová

Jako vždy příjemná oddechovka, při které není nutno nijak přemýšlet, jen se nechat unášet příběhem čekat jak to dopadne. Příběh z pohledu totálně zaláskovaného kluka a trošku netypické zlatokopky, pokud bych to měla shrnout. Konec není teda zrovna happy endem, ale zas nechává velký prostor pro případný další díl.

26.01.2015 4 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

No kdo jiný dokáže představit vraha po pár úvodních stránkách a dokázat udržet čtenáře v napětí po dalších pár stovek stran? Super, že tentokrát bez jakýchkoliv prvků nadpřirozena, to dodává příběhu na reálnosti i bez poznámky, že byl inspirován skutečnou událostí. Navíc sledovat běžný život totálně vyšinutého masového vraha, který ač neúmyslně dá podnět k životu staříkovi, který díky němu najde vše co mu chybělo, aby o to v zápětí zase přišel. A k postavám - Jerome, Holly i Janey, ačkoliv každý zcela jiný, svým způsobem všichni stejní a bez výjimky si získávají přízeň a sympatie. Na pokračování jejich osudů jsem neskutečně zvědavá.

23.01.2015 5 z 5

Pan Burák Pan Burák Adam Ross

Nebýt toho chaosu a kdyby byl ještě domyšlen závěr u případu dr.Shepparda určitě by si zasloužila vyšší ohodnocení. Jako do půlky se četla dobře, ale pak už to byl opravdu zmatek nad zmatek, dokonce jsem bojovala s pokušením ji odložit, což dělám opravdu nerada. Po psychologické stránce velmi zajímavé, velice dobře podané vnímání různých situací Davidem, Alicí, ale i Marylin a Samem a vedlejšími postavami jako Susan nebo Eberlingem, kdyby se to celé nezkomplikovalo tím, že čtenář neví co je děj příběhu, co Davidova kniha a co pouhé představy hlavních protagonistů, tak by šlo rozhodně o bestseller. Škoda, velká škoda.

08.01.2015 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Bezva překvapení - žádné předvídatelné okamžiky, strhující děj, překvapivý závěr. Já jsem nadšena. Moc se mi líbilo, jak se psychologicky rozebíraly profily kandidátů v Rogerově zaměstnání, už tahle část mě chytla a po krádeži Lovu na kalydonského kance, to teprve dostalo grády. Až na pár evidentních maličkostí, do sebe vše pěkně zapadalo, jen ten irský teriér mi nepřijde jako taková bestie, jak byl vylíčen v knize :)

22.12.2014 4 z 5

Pohřben zaživa: Román o Edgaru Allanu Poeovi Pohřben zaživa: Román o Edgaru Allanu Poeovi Melchior Hala

Až na některé úplně nelogické chování hlavních postav, vcelku příjemný román. Docela mě pohltila atmosféra příběhu a poměrně čtivá forma. Škoda jen že se autor málo zaměřil na detaily a ty tolik nepropracoval. Každopádně dobrá myšlenka, dostatek napětí a originální nápad prosycený Poeovskou atmosférou.

12.12.2014 4 z 5

Predátoři Predátoři Harold Robbins

Upřímně mě překvapilo obrovské množství sexuálních scén i pojmutí sexu a vztahů v příběhu. To jak hrdinové knihy bez mrknutí oka přijímají, že jejich partneři je prostě vymnění za někoho jiného a v nich to nenechává stopu žárlivosti nebo zášti. Člověk by čekal, že takové věci se dějí spíše obchodníkům s alkoholem či drogami, ale autor krásně poukáže na to že byznys je tvrdý a plný korupce i když se jedná o surovinu jako voda.

06.12.2014 4 z 5

Dědeček Dědeček Vítězslav Jareš

Zajímavě pojatá kniha, chvíle reality, prolínají věci snové a nereálné. Kromě hlavních postav zakomponovaný třeba minipříběh bankovky, ale natolik přirozeně, že to nenarušuje děj. Personifikace je v tomto příběhu hojně využita a musím říct, že jsem se s tím zatím v takovémto pojetí nesetkala. Hlavní linii děje protínají pestré odbočky. Co se postav týče, je každá z nich hodně zajímavá a i nesympaťák dokáže vzbudit vlnu sympatií. Je to velmi zvláštní román, ale poměrně čtivě napsaný.

28.11.2014 4 z 5

Policejní úsměvy¨ Policejní úsměvy¨ Vladimír Mikuláš

Musím říct, že jsem měla asi velká očekávání, které nebyla kniha schopna naplnit. I vtípky, kterými je děj proložený, jsou slabšího ražení. Potěšily mne v této knize snad jen pěkné obrázky, ale záchvaty smíchu se bohužel nekonaly. A nejen ty, úsměv se vyloudil snad jen při jedné z historek, což je v humoristické knížce, dle mého názoru zásadní problém.

24.11.2014 1 z 5

Dvakrát dospělá Dvakrát dospělá Lenka Lanczová

Opět příjemné a pohodové čtení, tentokrát se zaobírající tématem stalkingu, který se povedlo napojit na příběh o Čertovi. Mám ráda hrdinky tohoto typu, hlavně čtenáře pobaví vtipné a sarkastické hlášky. S knížkami této autorky jsem vyrůstala a pořád se k nim ráda vracím, každá dokáže vyvolat spoustu mých vlastních vzpomínek a to je další z důvodů, proč se k její knihy budu určitě vyhledávat i nadále.

21.11.2014 4 z 5

Zůstaň! Zůstaň! Allie Larkin

Napůl dívčí románek, napůl komedie, napůl příběh o tom jak snadné bývá najít cestu k psí duši. Příjemné čtení, které pobavilo. Nic složitého na přemýšlení, ale zas pěkně popsáno začínající soužití dívky a psa. V mnohém byl příběh překvapivý a originální.

18.11.2014 4 z 5

Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Sophie Hayes

Moc poutavě napsaná kniha. Nikdy jsem nechápala proč tyhle holky prostě neutečou. Teď už chápu, jejich sebevědomí je sraženo na samé dno a ve spojení se strachem který mají nejen o sebe, ale i svou rodinu, jde o psychický teror, který je ještě jako vrchol spojený s fyzickým týráním. To jak Sophie popisuje po čase svou "práci" je až neuvěřitelné. Člověk si skutečně zvykne na vše a po čase bere věci tak jak jsou. Skutečně strhující příběh a o to víc, že není smyšlený.

18.11.2014 4 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Jacqueline Sheehan

Originálně pojatý příběh, s nečekaným rozuzlením. Perfektně vykreslené postavy, kterým rádi odpustíte jejich někdy překvapivé chování. A hlavně vše se točí kolem psího hrdiny, takže milovníci psů budou spokojeni.

13.11.2014 5 z 5

Na odstřel Na odstřel Lucie Lomová

Příběh zrovna dvakrát ničím nepřekvapil, ale výtvarné zpracování velice příjemné na pohled. Každopádně příběh byl tak napínavý, že se mi u něj povedlo usnout, což už je u komiksu co říct. Do teď nevím zda to bylo díky únavě nebo díky tomu, že to byla tak trošku nuda.

03.11.2014 3 z 5

Vycpávač zvířat Vycpávač zvířat Jarosław Grzędowicz

Velice kvalitní sbírka povídek. Bavily mě jak ty dlouhé, tak ty kraťoučké. Originální zápletky a styl který je velice čtivý. Ačkoliv zrovna nemusím žánr sci-fi, tak tady jsem ho vyloženě hltala a do budoucna si ráda přečtu něco dalšího z autorovy tvorby. Nejvíc mě oslovila povídka Buran vane z druhé strany, skvěle vykreslené střetnutí dvou různých realit.

02.11.2014 5 z 5

Z Bagdádu, s láskou Z Bagdádu, s láskou Jay Kopelman

Silný příběh, který nenechá pejskařskou duši chladnou a oko suché. Nemám ráda válečné příběhy, ale tohle byl spíš dokument o tom, že když se člověk nevzdává dokáže takřka nemožné. Přináší spoustu témat k zamyšlení a prostě ji nejde jen tak bezmyšlenkovitě číst, protože se Vám v hlavě honí tisíc a jedna věc najednou.

16.10.2014 4 z 5

Chytněte si toho psa! Chytněte si toho psa! Jan Hromek

Příjemná, humorná knížka o soužití se psem Gerrym, která chytne každého pejskaře. Je o všem co život se psem přináší i bere a každý v ní najde to co ze zkušenosti zná se svým vlastním čtyřnohým miláčkem a ani to nemusí být dobrman.

11.10.2014 5 z 5

To je váš pes? To je váš pes? Jan Hromek

Situace z knížky zná ze svého denního soužití každý pejskař. Zde jsou vtipně podány, takže pobaví a autor nám v této knížce představuje svého druhého psa německého ohaře Omara. Jsou zde oproti první knížce evidentní pokroky, které dělá díky zkušenostem které získal s Gerrym.

02.10.2014 4 z 5

Život bez psa - Život pod psa Život bez psa - Život pod psa Aida Brumovská

Povídky se skutečně příjemně četly, každá byla z jiného prostředí, ale i tak ti co někdy měli psa se do nich dokážou bezproblému vžít. Jen poslední povídka byla dost smutná, ale zajímavá tím že spadla spíše do kategorie scifi, což bylo po těch ostatních, které byli velice reálné trošku překvapivé.

23.09.2014 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Příjemná kniha, ovšem dnes již trošku ztrácí na kráse přespřílišným moralizováním a o přeslazeném happy endu ani nemluvím. Všichni jsou tak dokonalí, že to až bije do očí a když už se vyskytne nějaká ta šmouha na kráse, jde zpravidla o něco co by v reálném životě ani nestálo za zmínku. Čte se dobře, člověk u ní nemusí vůbec, ale vůbec nad ničím přemýšlet, což je na jednu stranu plus, ale na druhou jí to ubírá na autentičnosti.

18.09.2014 3 z 5