lidunka1 lidunka1 komentáře u knih

Násobky sedmi Násobky sedmi Holly Goldberg Sloan

Kniha mě pohladila. Určitě ji pořídím neteřím.

25.07.2016 4 z 5

Aforismy a verše o lásce a milování Aforismy a verše o lásce a milování Pavel Kosorin

Aforismy Pavla Kosorina prostě miluju. Někdy tnou do živého, jiny povzbudí nebo rozpláčou. Je to taková moje "duševní výživa".

30.06.2016 5 z 5

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

Není to žádná velká literatura, ale mně tato knížka přišla k chuti. Hodně věcí jsem si na ní uvědomila, např. jaké to je pro ŽIdovku chodit do katolického kostela. Dávám 4 hvězdička za čtivost.

14.06.2016 4 z 5

Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Milena Štráfeldová

To by měla být povinná četba pro mladou generaci. Vážím si statečných žen. Patnáct let těžkého kriminálu jen proto, že neměla stejný světový názor. Profesorce Vackové vzdávám holt a paní Štráfeldové děkuju, že knížku napsala.

06.06.2016 5 z 5

Svět plný hádanek Svět plný hádanek Zuzana Pospíšilová

Knížka zakoupena, abych mohla s dětmi dělat kvízy. Paní Pospíšilová má můj obdiv. Všechny hádanky jsou psané formou básniček. Moc prima.

01.06.2016 5 z 5

Ratajský les Ratajský les Aleš Palán

Aleš Palán mě velmi mile překvapil. Knížka je o vážném tématu, ale je výborně napsaná. Autor dokáže dobře používat slovník osob různého věku a postavení. Knihu jsem zhltla. Překvapilo mě, že existují skupiny mstitelů, které berou právo a pomstu do vlastních rukou.

01.06.2016 5 z 5

Milované Princezně : milostné dopisy od tvého krále Milované Princezně : milostné dopisy od tvého krále Sheri Rose Shepherd

Pro mě je tato knížka nádherným a hladivým povzbuzením. Navíc jsem ji dostala od své osmdesátileté přítelkyně.

31.05.2016 5 z 5

Přezrálé moruše Přezrálé moruše Jana Klimečková

Kniha je čtivá, ale povahy respondentů nejsou plastické. Eva je prostě klaďaska, ale mě osobně ke konci už děsně lezla na nervy. Šla by na potrat hned, když se jí to dítě nehodilo do krámu, nevěrná byla imer furt, ale život zvládala levou zadní. Vlastně bych ji zařadila mezi pohádkové postavy. A taky krektorka píše Kutná hora a křesťanského boha s malým b. To je ostuda.

30.05.2016 3 z 5

Střed se hroutí zevnitř Střed se hroutí zevnitř Elyn R. Saks

Mně knížka hodně dala. Sama se léčím s psychiatrickou diagnózou, tak mi pomohla

26.05.2016 5 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Knížka mě trochu zklamala. V druhé půlce už jsem přeskakovala. Určitě bych ji nezařadila mezi nej a mezi ty, které si člověk musí přečíst.

19.05.2016 3 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Tak zase jedna z těch, i které jsem nevydržela a odkládám.

16.05.2016 2 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Kniha se mi velmi líbila. Pan doktor je velmi moudrý pán.

03.05.2016 5 z 5

Smrt nemá poslední slovo Smrt nemá poslední slovo Simone Troisi

Tato knížka mě zasáhla přímo do srdce. Je svědectvím o veliké víře a ještě větší lásce.
"Nejsme lidmi pro to, abychom dosáhli úspěchu v práci, měli pěkný dům , dobré zdraví nebo pověst. Jsme lidmi, abychom milovali."

02.05.2016 5 z 5

Příběhy z jiného vesmíru Příběhy z jiného vesmíru Marek Orko Vácha (p)

Tohle není žádná velká literatura. Knížka jako by byla Markovou psychoterapií. četla jsem od něj lepší. Ale velmi s ním souzním. Je to skoro jako deník.

01.05.2016 4 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Kniha mě opravdu vcucla. Při čtení někdy člověku běhá mráz po zádech. A uvědomí si, jak jsou ty sítě někdy nenápadné, rafinované, schované pod rouškou dobra. Chtěla bych se s autorkou sejít a podebatovat o knize.

18.04.2016 5 z 5

Muž bez ženy není člověk Muž bez ženy není člověk Pavel Brycz

Mně se knížka líbila. Možná se na ni dívám z jiného pohledu jako ta, která taky píše. A Pavel Brycz mě nadchl svým jazykem, přirovnáními, věží češtinou. A začetla jsem se opravdu pořádně. Díky.

12.04.2016 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Kniha se čte velmi dobře a kromě toho, že je veselá, tak nabízí podněty k zamyšlení.

07.04.2016 5 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Kniha mě nadchla. Je to nádherně psaný příběh plný lidskosti. A paní Dubská píše výborně.

29.03.2016 5 z 5

Druhá osoba singuláru Druhá osoba singuláru Sajjid Kašua

Dávám 4 hvězdičky. Kniha je poutavě napsaná. Kdo ale čeká politický román, bude zklamán. Autor řeší především mezilidské vztahy. Je to knížka velmi dobrá, ale ne vynikající.

21.03.2016 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Musím říct, že Picloultová píše opravdu famózně. Z této knihy mě mrazilo. Někdy si říkám, zda bych vůbec měla číst. Jsem pak úplně mimo realitu.....

22.02.2016 5 z 5